Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: stuki, klepanie 745i silnik n62 2002r

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lunatyk22 Zobacz posta
    Witam

    Odpaliłem dzisiaj auto po dwóch dniach postoju, odpalił bardzo ładnie od strzała żadnych zgrzytów, czy czegokolwiek. Od samego początku było słychać te klekotanie (stukanie) jednak bardzo cicho. Klimę udało mi się włączyć na max (zapaliła się dioda na guziku) i chodziło auto na klimie z 4 minuty i odgłos nie zniknął. Był tak samo słyszalny, ale dzisiaj bardzo cicho pomimo zimnego silnika pewnie dlatego, że dziś temperatura +7 stopni a wcześniej jak odpalałem i było głośno słychać to było trochę na minusie...
    Pewnie tak. Wymieniaj olej co 10kkm i ciesz się jazdą. Ja osobiście jeszcze nie słyszałem żadnego N62 aby aksamitnie i bezszelestnie pracował . Nie lubię tego silnika. Sorry

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Pewnie tak. Wymieniaj olej co 10kkm i ciesz się jazdą. Ja osobiście jeszcze nie słyszałem żadnego N62 aby aksamitnie i bezszelestnie pracował . Nie lubię tego silnika. Sorry
    i znów zepsuty - musisz posłuchać mojego :)

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Koledzy, byłem u mechanika, podpiął auto pod kompa i mam błędy, 2760 i 2761 więc obstawiam, że te stukanie to pompka powietrza wtórnego z tego tematu:

    http://7er.pl/showthread.php/34173-E...ANK-1-i-BANK-2

    Do tego mechanik powiedział, że jest tam chyba jakaś nieszczelność i dostaje się powietrze, czy coś takiego... Miał już ktoś może taki problem? Orientuje się ktoś jaki jest koszt naprawy tego? Można normalnie jeszcze na tym jeździć?

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Pompka jest pod filtrem powietrza. To nie ona stuka. Mozna jezdzic

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    Pompka jest pod filtrem powietrza. To nie ona stuka. Mozna jezdzic

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Dokładnie. Tę pompkę słychać (buczy) jak auto jest na zimnym odpalone. Niektórzy błędnie interpretują to jako buczącą pompę paliwa. Buczenie trwa do kilkudziesięciu sekund i potem znika. Pompka jest używana tylko w celu szybszego rozgrzania katalizatorów.

    Cytat Zamieszczone przez lunatyk22 Zobacz posta
    Koledzy, byłem u mechanika, podpiął auto pod kompa i mam błędy, 2760 i 2761 więc obstawiam, że te stukanie to pompka powietrza wtórnego z tego tematu:

    http://7er.pl/showthread.php/34173-E...ANK-1-i-BANK-2

    Do tego mechanik powiedział, że jest tam chyba jakaś nieszczelność i dostaje się powietrze, czy coś takiego... Miał już ktoś może taki problem? Orientuje się ktoś jaki jest koszt naprawy tego? Można normalnie jeszcze na tym jeździć?
    Jeździć można. Auto nie spełnia norm emisji spalin.

    Tutaj masz, jak to się czyści:
    https://www.youtube.com/watch?v=CMOjFAKUt30

    ewentualnie rozważyłbym jeszcze wymianę zaworów ala-EGR:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...7553101-zawor/

    Jest jeszcze patent z czyszczeniem poprzez nawiercanie, ale ja bym się nie zdecydował (dziury robi się fizycznie w głowicy):
    https://www.youtube.com/watch?v=xbz0kzzTrsk

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    82
    BMW
    E66 735 Li
    Skąd
    Niemcy
    Koledzy, wielkie dzięki za pomoc. Jestem właśnie po wizycie w zakładzie Wiltronic i okazało się, że te stukanie to łożysko od klimatyzacji. Na razie pasek od klimy zdjęty, naprawione będzie w marcu ponieważ teraz czasu zabrakło.


    Co do pompy powietrza wtórengo to działa, lecz gdzieś w przewodach najprawdopodobniej jest nieszczelność, więcej dowiem się w marcu.


    Pozdrawiam

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    3
    BMW
    e65 745i, e34 520i, e46 320cd
    Skąd
    zach-pom
    Od kilku godzin mam ten sam dźwięk w b44, nieregularne stuki jakby od strony pasażera które w żaden logiczny sposób nie potrafię zdiagnozować. Co dokładnie było tego przyczyną u ciebie, łożysko rolki napinacza, łożysko kompresora klimy czy może faktycznie coś z tą pompą powietrza? Wiem, że od wpisu minęło kilka lat, ale może pamiętasz co i jak. Po powrocie z pracy zrzucę paski i sprawdzę dokręcenie świec. To tak na początek zanim udam się do kogoś bardziej kumatego.

  8. #38
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Konrad Zobacz posta
    Od kilku godzin mam ten sam dźwięk w b44, nieregularne stuki jakby od strony pasażera które w żaden logiczny sposób nie potrafię zdiagnozować. Co dokładnie było tego przyczyną u ciebie, łożysko rolki napinacza, łożysko kompresora klimy czy może faktycznie coś z tą pompą powietrza? Wiem, że od wpisu minęło kilka lat, ale może pamiętasz co i jak. Po powrocie z pracy zrzucę paski i sprawdzę dokręcenie świec. To tak na początek zanim udam się do kogoś bardziej kumatego.
    Kolego, ja prowadzę równolegle bardzo długi wątek o tymże stukaniu po prawej stronie. Znów minęło trochę czasu od wpisów w tym wątku, ale może udało Ci się znaleźć przyczynę? Ja jestem po kompletnym remoncie silnika, nadal stuka. Teraz zimą jest to cholernie upierdliwe. Jeśli znalazłeś problem proszę podziel się, na pewno wielu osobom pomożesz. Dopowiem jeszcze, że zdjąłem wszystkie paski i stukanie/klekotanie nadal jest. W czasie jazdy na zimnym silnik przypomina pracą diesla.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •