Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: e32 pamiec kierownicy i lustrek

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    446
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post e32 pamiec kierownicy i lustrek

    Mozecie podpowiedzięc czy elektryczna kolumna posiada jakis dodatkowy sterownik? , czy za pamiec regulacje tej kierownicy odpowiada sterownik pamieci fotel.pod siedzeniem czy cos innego ....... to samo dotyczy pamieci lustrek ,choc tu mysle ze własnie modul z pod fotela tez ustawia - fotele i lusterka. Jak to wygladło w e32 w przedlifcie i polifcie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    529
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    pod fotelem jest pamiec kierownicy

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pod fotelem jest moduł pamięci. Odpowiada za pamięć siedzenia i lusterek. Czy pamięta również położenie kierownicy to niestety nie wiem, bo moja elektryczna kolumna leży jeszcze w piwnicy. Do elektrycznej kolumny potrzebna jest tylko wiązka pomiędzy kolumną a modułem. Do pamięci lusterek potrzebna jest wiązka w drzwiach zakończona kostką 10-pin. Standardowe wiązki są na 3-pin.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    I dodatkowo, tak na przyszłość, jeśli wypniesz pamięć lusterek to nie działa ich sterowanie. Tak niestety jest u mnie, a znalezienie modułu to nie lada wyzwanie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie

    Post

    Czyli aby to w pełni funkcjonowało trzeba przełożyć również całą wiązkę wraz z wiązką 10 pin w drzwiach?
    Czy istnieje prawdopodobieństwo że jest fabrycznie położona?




  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Grizzly
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E32 740iL individual
    Skąd
    Podkarpackie

    Post

    @tuczi77 niestety nie tylko wiązka.
    Do elektrycznej kolumny kierownicy z pamięcią jest dodatkowy moduł przy kierownicy, ostatnio właśnie taki nabyłem a wygląda on tak:



    Trzeba tylko uważać przy zakupie bo dla e34 jest inny rozstaw śrub niż do e32, a dla e31 nie jestem pewien
    a jesli chodzi o różnice pamięci pomiędzy poliftem a przedliftem to wiązka fotela, moduł, wiązka idąca do obojga drzwi są inne co do wiązek w drzwiach to nie wiem lecz raczej są takie same, silniczki fotela polift/przedlift również takie same.
    Mam nadzieje że pomogłem:)

    EDIT:
    Modul pamieci kolumny przy kierownicy jest potrzebny tylko przy sportsitze.
    Ostatnio edytowane przez Grizzly ; 21-10-2020 o 18:27

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Grizzly Zobacz posta
    Do elektrycznej kolumny kierownicy z pamięcią jest dodatkowy moduł przy kierownicy
    Dzięki za info, człowiek całe życie się uczy ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    446
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Ma ktoś foto jak wygląda ta wiązka pamieci lusterek bo wybebeszakem ostatnio e32 1994 i od modułu pod fotelem szły kable do drzwi po obu stronach. Na połączeniu karoserii i drzwi odpinalem takie małe wtyczki zabezpieczone niebieskim plastikiem. Z vinu wyszło że auto ma pamięć fotela nie było słowa o pamięci lusterek. Mam jeszcze dostęp do tego auta i stąd pytanko czy muszę wybebeszac wiązki w drzwiach.. I ma ktoś foto tego regulatora lusterek z tyłu czym różni się od zwykłego.

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez mike333 Zobacz posta
    Ma ktoś foto jak wygląda ta wiązka pamieci lusterek bo wybebeszakem ostatnio e32 1994 i od modułu pod fotelem szły kable do drzwi po obu stronach. Na połączeniu karoserii i drzwi odpinalem takie małe wtyczki zabezpieczone niebieskim plastikiem. Z vinu wyszło że auto ma pamięć fotela nie było słowa o pamięci lusterek. Mam jeszcze dostęp do tego auta i stąd pytanko czy muszę wybebeszac wiązki w drzwiach.. I ma ktoś foto tego regulatora lusterek z tyłu czym różni się od zwykłego.
    Jeśli była pamięć foteli to była również pamięć lusterek, to idzie w parze. Niestety wiązka w drzwiach pod lusterka też jest rozszerzona na dużą kostkę, więc również musisz ją wybebeszyć.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    446
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    To nieźle się okazało ż z autamie wywalilem parę takich wiązek na zlom wczesniej autami

Podobne wątki

  1. [ elektryka] Pamiec fotela
    Przez FIREWOLF1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-12-2016, 23:09
  2. Luz na kierownicy V12
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-05-2011, 10:28
  3. kontrolka poduszki i pamiec fotela
    Przez badstuff w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •