Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Problem komunikacji przez zlacze diagnostyczne

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    OBD i OBDII to standard diagnozy silnika i skrzyni. Jest znormalizowane gniazdo mające 16 pinów. W e32 nie ma czegoś takiego jak OBD. Auta wyposażone w OBD można diagnozować standardowym interfejsem i oprogramowaniem ale tylko silnik i elementy z tym związane takie jak skrzynia biegów. OBD obowiązuje od 96 roku w USA a w Polsce benzyniaki od 2001 a diesle od 2003 chyba. Można za pomocą tego standardu odczytać niektóre błędy odpowiedzialne za ekologię. Nie wszystkie błędy wyświetla. Nie wszystkie parametry da się podejrzeć. Wszystko się rozchodzi o ekologię i umożliwienie kontroli emisji spalin na stacjach diagnostycznych. W Polsce się tego nie praktykuje ale powinno. Za granicą z tego korzystają. Każda stacja kontroli pojazdów powinna być wyposażona w skaner obd.
    Określeniem obd ludzie potocznie nazywają gniazda do diagnozowania.
    Nie pamiętam różnic między OBD a OBDII ale to prawdopodobnie rozchodzi się o ostrzejsze normy emisji spalin i większą kontrolę pracy układu wtryskowego.
    Po prostu znormalizowali gniazdo i ujednolicili sposób komunikacji ze sterownikiem silnika. W OBDII rozbudowali system o więcej funkcji.
    Ostatnio edytowane przez seban123 ; 04-06-2011 o 21:37
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    W e32 nie ma czegoś takiego jak OBD.
    Seban,większych bzdur jeszcze nie czytałem,pojęcie OBD jest to termin odnoszący się do zdolności samodiagnostyki samochodów. Daje możliwość dostępu do danych dotyczących stanu poszczególnych układów pojazdu. Pozwala np. na odczytanie kodów błędów zapisanych w pamięci sterownika np. silnika.Tak jak pisałem wcześniej obd 2 jest ujednoliconym systemem komunikacji we wszystkich markach samochodów zgodnymi z normami ISO i SAE.Oprócz standardu komunikacji system obd2 definiuje też zestaw procedur diagnostycznych pozwalających możliwie wcześnie wykrywać usterki mogące mieć wpływ na emisję toksycznych związków w spalinach.Pierwsze słyszę,żeby w e32 nie było systemu obd,czyli wniosek,że nie da się w e32 zczytywać kodów błędów.
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 06-06-2011 o 22:48
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •