Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: ROZWIĄZANIE długie odpalanie na zimnym po nocy, problem z rozruchem i eliminacja LPG

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post ROZWIĄZANIE długie odpalanie na zimnym po nocy, problem z rozruchem i eliminacja LPG

    Był problem - długie odpalanie na zimnym silniku (zawsze rano, nie tylko w zimę ale i latem), a potem cały dzień już było ok.
    Wyglądało to tak że auto długo kręciło rozrusznikiem (6? sekund zamiast 1-2? sekund), w garażu potem unosił się zapach spalin, brak błędów na komputerze. Po uruchomieniu już jednak wszystko ok, brak trzęsawki, strzałów itp.
    Spodziewałem się najgorszych rzeczy, raczej mechanicznych.

    Auto ma LPG co utrudniało diagnozę. Jeżdżenie na samej benzynie mam wrażenie jednak niewiele pomagało (a być może powinienem był praktykować to przez co najmniej tydzień).
    Gazownicy i mechanicy stawiali na świece (ale temat nie był zaniedbany), sklejające się i/lub popuszczające wtryskiwacze (choć mają ogrzewacze), inne (już nie pamiętam).

    Temat lewego powietrza mam ogarnięty więc też odpadał. Dla nie wtajemniczonych dodam że w E38 w tym silniku występuje lewe powietrze które jest na zimnym a nie ma go na ciepłym, bo się uszczelnia - daje to bardzo podobne objawy, a w sytuacji ekstremalnych razem ze strzelaniem w wydech i trzęsawką, check enginem. Jak rozwiązać ten problem i co wymienić i za ile - pisałem kiedyś w innym poście.

    Nie był to też problem z paliwem, jego podawaniem itp, bo było je czuć potem w garażu.

    Gazownikom kazałem sprawdzić reduktory, okazało się że jeden z nich popuszcza gaz (bąbelki na wejściu podciśnienia) - został wymieniony. Problem był nadal.
    Kazałem potem odpiąć zasilanie cewki od reduktorów i węże od podciśnienia (takie cienkie 6mm gumowe) oraz zaślepić ten wężyk (bo byłoby lewe powietrze).

    Dopiero odpięcie prawie że fizyczne reduktorów (jak wyżej) okazało się strzałem w dziesiątkę.

    Problem tkwił w tym, że jeden z reduktorów rozszczelniał się za zimnym i uszczelniał się na ciepłym (utrudniając diagnozę problemu).
    Powodowało to jak silnik wystygł przez noc, to reduktor rozszczelniwszy się upuszczał resztki gazu, które domniemuję powoli wypełniały cały dolot powodując zbyt bogatą mieszankę, a co za tym idzie chwilowe duże problemy z rozruchem.
    Problem ciężki do wykrycia na zimno - bo reduktor upuszcza tylko trochę gazu i bardzo powoli (wypuści resztki i koniec) oraz na ciepło , bo się uszczelniał.
    Po zapaleniu już wszystko było ok, bo się wszystko uszczelniało, a resztki gazu z dolotu przemieliły.

    ...piszę tak ku przestrodze jak poprawnie odłączać gaz , by na prawdę wyeliminować jego wpływ na mieszankę ( w innych przypadkach wypadałoby jeszcze odłączyć komputer), bo problemy z rozruchem mam wrażenie że to jest gorący temat w naszych autach.

    PS. Popuszczający reduktor to KME gold, regenerowany ze 2 lata wcześniej - został wymieniony na drugi Landi Renzo IG1 SM (teraz już są dwa takie). Wymieniałem też ostatnio komputer z Omegasa zwykłego na Omegasa z OBD. I powiem tak - posiadanie komputera z OBD to mus. Żaden gazownik nawet jak najbardziej zdolny nie jest w stanie ustawić korekt tak jak autotematyczny algorytm (nawet jeżeli mu się często zawraca "głowę"). OBD to tak jakby wozić ze sobą non stop tego gazownika z podpiętym laptopem :). Efekt jest taki że korekty długoterminowe na gazie mam teraz -0,8 i -0,8 na obu bankach. Biorąc pod uwagę, że benzyna ustawia się w okolicach -0,8 - +1,6 jest to wynik uważam niemalże idealny. Delikatnie czuć to też w dynamice i pracy silnika (jestem bardzo wyczulony na to). Bardzo polecam.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    hej. ja mam właśnie ten sam problem co ty. Dokladnie teraz się zaczął na tych upałach. Rano jak przekrecam kluczyk to kręci i kręci i jak zaskoczy to nie może się zabrac na obroty. Ja mam u siebie 2x zavoli zeta S. A z tą nieszczelnościa którą pisałeś że występuje na zimnym podeśli proszę link do tematu bo znaleźć nie moge tego.

  3. #3

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    shebi dzięki. Myślałem że to przez gaz ale na pewno nie. Gdzieś mam dziure znowu w dolocie. Rok wytrzymało na wszystkich uszczelkach nowych. Gdzies syczy tak że masakra. w miarę dodawania gazu syk się zwiększa więc gdzieś panc dziura.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Witam panowie macie widze takie same samochody i te same silniki ale ja mam jeden reduktor i zadnych problemow z mni zwiazanych jezdzi od 2008 roku i jest ok wy pewnie macie po jednym reduktorze na strone jak mniemam ,jednak dobrze ze kolega dochodzil problemu i znalazl pozdrawiam

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bunioM3 Zobacz posta
    Witam panowie macie widze takie same samochody i te same silniki ale ja mam jeden reduktor i zadnych problemow z mni zwiazanych jezdzi od 2008 roku i jest ok wy pewnie macie po jednym reduktorze na strone jak mniemam ,jednak dobrze ze kolega dochodzil problemu i znalazl pozdrawiam
    ja to mialem juz i jeden reduktor i dwa... na pewno sie sprawdzil sie u mnie jeden KME GOLD - nie trzymal rowno cisnienia długookresowo i trzeba bylo go co jakis czas regulowac...
    teraz mam dwa (IG1 SM) - ale nie po jednym na stronie ale schodzą się razem do grubego weza a potem spowrotem dzielą na dwa

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    znalazłem nieszczelności. peknięty wąz pod przepustnicą na krućću. Sporo to zmieniło ale tak.
    Palenie rano pozostało bez większych zmian. Gaz na pewno nie bruździ. Odkryłem że musi mi ściekac paliwo do baku bo jak kilkakrotnie przekręce kluczyk i pompka dobije ciśnienie to zapala daleko lepiej.
    Sprawa numer 2. korekty pod inpa. Krótko terminowe mam cały czas w okolicahc -4 -5 na strone ale długo terminowe mam na +10 i +11. I na prawde nieszczelności w dolocie juz nie ma. Mogę sobie lać samostartem, itp i nic. Zero reakcji. Co powoduje korkty długo terminowe na plus. Niewazne czy PB czy LPG.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Vlad
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    30
    BMW
    E38 3.0 V8
    Skąd
    Wrocław
    podepnę się pod temat, u mnie w m60b30 jest cos podobnego ale jednak trochę inaczej ;)

    mam instalkę stag300, na zimnym silniku rano pali na dotyk (odpala na benzynie), ale chodzi jak traktor, ewidentnie nie na wszystkie gary, dopiero jak przełączę się na gaz to zaczyna kontaktować jakoś normalnie, generlanie na benzynie to nawet na ciepłym silniku potem wolne obroty są bardzo kiepskie i telepie, na gazie jest prawie poprawnie ale równą pracą bym tego nie nazwał. na ciepłym silniku natomiast, jak odpalam po pracy auto, to odpala się z LPG i kręci kręci kręci i dopiero po 6-7 sek odpali. jeśli natomiast zostawię auto nie ruszane na cały weekend to potem z rana na benzynie miewa problemy żeby odpalić, podczas gdy, jak juz pisałem, jesli auta używam na codzień i dużo jeżdżę to rano odpala od strzała...


    podejrzewam jeszcze wadliwe paliwo bo problemy się zaczęły dokładnie od momentu jak raz zalałem na trasie pod zieloną górą pełny bak Vervy 98 na orlenie (zaszpanowałem, bo słuzbowy wyjazd, to wciągnąłem 70L na bogato ^^) to dokładnie od tego momentu zaczęły się problemy...

Podobne wątki

  1. [silnik] Kuleje(faluje) na zimnym, po nocy.
    Przez Misiek89 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 13:05
  2. [silnik] długie odpalanie
    Przez Wodzio w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-09-2013, 18:45
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 07-12-2009, 19:45
  4. [e38] Odpalanie przy zimnym silniku
    Przez positiv w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 23:20
  5. [mechanika] Odpalanie e32 po calej nocy
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2008, 19:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •