Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56

Wątek: jakie klocki hamulcowe lepsze?

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    W A3 miałem z przodu Jurid White Ceramic i felgi non stop czyściutkie, a hamulce miały co robić przy mojej jeździe. Z tyłu natomiast były jakieś inne klocki i felgi brudne konkretnie :P
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #42
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    30
    BMW
    735
    Skąd
    Bogatynia
    No to i ja się pochwalę spostrzeżeniami! Otóż miesiąc temu kupiłem klocki firmy MEYLE o których nikt nie wspomina. Cholernie jestem zadowolony ponieważ nie pylą,nie piszczą i o dziwo hamują. Koszt na allegro to 100 pln, więc tanio. Myślę że mogę śmiało polecić zakup tych klocków chyba że ktoś powie że to za tanio i że do BMW to tylko za 500 trzeba kupić.

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar warszawa_24
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    151
    BMW
    E32 M60B30
    Skąd
    Słubice
    Ja z Meyle mam złe wspomnienia, nie we wszystkim sa dobrzy, ale może klocki im wyszły :) Będę o nich pamiętał, jak będę eksperymentował.
    Cena 100zł dość atrakcyjna.

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Ja kupiłem Ferrodo sport - hamują b.dobrze porównanie do Textara czy ebc Pylą...jak każde w tej klasie ..Ja osobiście nie polecam tanich bo zużywają się 2 razy szybciej .I w rezultacie trzeba kupić nowe za jakiś czas.

  5. #45
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez warszawa_24 Zobacz posta
    No to kupię Brembo jak tak, dzięki wam bardzo :)
    Słowik a co masz na przodzie? Bo widzę, że masz 728 jak ja.
    Niedawno założyłem nacinane i nawiercane tarcze polskiej firmy Rottinger + klocki TRW. Za cały komplet dałem 480 zł i przejechałem jak dotąd ze 4000 km. Jestem bardzo zadowolony. Zdecydowałem się na te tarcze bo czytałem dużo pozytywnych opinii na innych forach BMW. Wszyscy bardzo je chwalą i jeszcze nikomu się te tarcze nie zwichrowały. Do tego auto jak na zaciski Brembo hamuje bardzo dobrze i nie traci na skuteczności nawet przy dużych prędkościach. Tak więc polecam bo cena dobra, a jakość nie gorsza jeśli nie lepsza niż tzw. "markowych" ;)
    Kupowałem je w firmie Rafterauto. Gość mówił, że bardzo dużo ludzi kupuje je właśnie do BM-ek i głównie z forów.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 13-09-2015 o 20:29

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik Awatar janus
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    212
    BMW
    728 2000r + LPG
    Skąd
    WLKP
    Ją co prawda w innym aucie miałem zestaw tarcze rottinger i klocki Zimmermann i byłem mega zadowolony, klocki mało pyliły a tarczę wolno się zużywały. Przy ich zakupie troche się obawiałem bo myślałem, że to jakaś firma badziewiasta ale do e38 jak bym musiał założyć to też bym taki zestaw włożył.

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    53
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Warszawa
    ja od siebie polecam HELLA pagid ;)

  8. #48
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez discovery Zobacz posta
    Z tego co słyszałem to podczas postoju np na światłach i wrzucania biegu na N to olej w skrzyni nie ma chłodzenia
    Kolego, olej w skrzyni chłodzony jest przez chłodnicę zamontowaną z przodu samochodu. Tak więc chłodzenie jest.
    Przełączenie na N powoduje utratę ciśnienia oleju w skrzyni przez co nie ma smarowania. Dojeżdżanie do świateł, toczenie się na N powoduje uszkodzenie skrzyni poprzez bark odpowiedniego smarowania. Dlatego np. auta z ASB nie powinno się z reguły holować, a jeżeli już to przez określoną przez producenta ilość kilometrów i z zalecaną prędkością.

    Co do klocków, to zarówno na osi przedniej jak i tylnej zamontowałem ATE. Zwykłe ATE, nie ceramiczne - bez wydziwiania.
    Klocki ATE montuję prawie od zawsze, we wszystkich trzech samochodach i nigdy nie narzekałem. Nie piszczą nawet przy najmniejszych prędkościach, bez problemu wyhamowują samochód, ciężko je przegrzać.

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez tomaszs3 Zobacz posta
    Kolego, olej w skrzyni chłodzony jest przez chłodnicę zamontowaną z przodu samochodu. Tak więc chłodzenie jest.
    Przełączenie na N powoduje utratę ciśnienia oleju w skrzyni przez co nie ma smarowania. Dojeżdżanie do świateł, toczenie się na N powoduje uszkodzenie skrzyni poprzez bark odpowiedniego smarowania. Dlatego np. auta z ASB nie powinno się z reguły holować, a jeżeli już to przez określoną przez producenta ilość kilometrów i z zalecaną prędkością.
    Ciśnienie oleju w skrzyni jest zawsze jak pracuje silnik, bo pracuje pompa oleju. Nie powinno się zrzucać na N z takiego powodu, że niepotrzebnie zużywają się wtedy tarczki sprzęgłowe

  10. #50
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    51
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznań

    Post

    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Ciśnienie oleju w skrzyni jest zawsze jak pracuje silnik, bo pracuje pompa oleju. Nie powinno się zrzucać na N z takiego powodu, że niepotrzebnie zużywają się wtedy tarczki sprzęgłowe
    http://mb201-124.eu/topic/19580-auto...ada-dzialania/

    Kolego Darku, podsyłam Tobie link z forum mercedesa gdzie kolega opisał zasadę działania skrzyni.
    Ciśnienie owszem jest zawsze, ale nie zawsze takie samo. Pozdrawiam :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •