Witam
Kilka dni temu podkusilo mnie aby kupic przez neta e32 740 silnik M60B40 automat z instalacja LPG. Auto jest w trybie awaryjnym ale na desce pokazuje mi tylko check break linings ale watpie aby to bylo przyczyna trybu awaryjnego. Na dzien dobry musialem zmienic visco bo na postoju szybko lapalo temp i sie przegrzewalo ale to juz ogarniete. Dzis udalo mi sie podpiac kompa (uzywam Autel MaxiDas) i pokazlo mi nastepujace bledy silnik - 41 air mass flow sensor (HFM), oraz na skrzyni - 155 CAN load signal info. Mialem jedna zapasowa przeplywke z bmw e34 z tym samym silnikiem ale podmiana niczego nie zmienila reset na kompie tez nic nie pomogl jak ja podpinam i odpinam silnik zupelnie nie reaguje. Auto ma rowniez inny dosc dziwny problem mianowicie problem z odpaleniem na cieplym silniku. Z rana po nocy jak ja odpalam pali na strzala nastepnie jak zlapie temp nie odpala zupelnie i czuc zapach paliwa wszedzie. Udaje mi sie ja odpalic jak odlacze pompe paliwa pokrece rozrusznikiem silnik przepali przez doslownie chwile to co nalal nastepnie podpinam pompe i odpala ponownie i dalej pracuje w trybie awaryjnym. Mialem okazje przejechac sie nia kawalek kolo domu to auto nie ma sily zupelnie jechac wciskam pedal a ono ledwo jedzie max okolo 40 mil/h jest tak slabe ze nawet pod domem nie moge podjechac na rampy aby zagladnac pod spod auta. Do tego dochodzi problem z wlaczonymi swiatlami mijania ktore swieca sie nawet jak przelacznik jest na 0 oraz wyjmuje kluczyk ze stacyjki. Generalnie musze odlaczac (-) aby swiatla zgasly inaczej padnie akumulator.

Nie jestem mechanikiem autami zajmuje sie hobbystycznie. Mieszkam w UK a diagnostyka jest nie dosc ze droga to jeszcze nie zawsze trafna angielscy mechanicy nawet oleju dobrze zmienic nie potrafia.

Jesli kogos zainteresuje moj przypadek i lubi rozwiazywac tego typu problemy to wszelkie porady sugestie beda bardzo mile widziane. Jesli uda mi sie rozwiazac jakikolwiek problem opisze go dokladnie na forum.

Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam.