Cytat Zamieszczone przez tomaug Zobacz posta
Witam

Jestem nowy na forum, witam serdecznie wszystkich :) Poniżej opisałem króciutko mój przypadek, Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości będę posiadaczem 7 :)
Prośba o pomoc gdzie mogę wstawić nowy temat w doradztwie poniższego ? Jeśli nie tutaj lub aby wątek był lepiej widoczny w celu doradzenia mi.

Chciałbym kupić używaną BMW 7 benzyna z minimum 2012 roku. Użytkowana będzie na bardzo małych dystansach stąd nie chcę Diesla. Obecnie mam X5 z 2013 roku 4.0D jeszcze na gwarancji BMW z wykupionym serwisem do końca sierpnia 2019. Zastanawiam się na sprzedażą X5 i kupieniem 7 z benzyną. X5 super i w ogóle ale chyba benzyna będzie lepiej się sprawdzała na krótkie odległości jazda codzienna: 2 x po 500 metrów i średnio 2 x po 2 km :) Stąd zastanawiam się nad zamianą, ze względu na tak krótkie trasy. Może okaże się że dam żonie i3 którą jeżdżę do pracy a sam wezmę 7 ale to już inna kwestia. Nie chcę zajechać X5 w dieslu. Kilka razy w roku będę jeździł w dłuższe trasy typu W-wa- Wrocław, W-a-Poznań, Austria, Chorwacja.

Proszę o pomoc który z silników bardziej się sprawdzi na moje potrzeby i który z nich będzie mniej awaryjny, bo tego w zasadzie chcę uniknąć.
Szkoda mi X5 ale 7 będzie chyba bardziej odpowiednia. Prośba o doradzenie na który silnik patrzeć. Słyszałem o awaryjności 4.4 ale wiadomo nie ma niezawodnego i niepsującego się silnika. Też nie zależy mi na tym żeby kupić skarbonkę. Obecnie X5 jest jeszcze na gwarancji do sierpnia i nic mnie nie interesuje oprócz paliwa. No ale czas szybko mija a 7 będzie chyba wygodniejsza dla rodziny czteroosobowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Przy takim scenariuszu, to żonie kupiłbym kompakta, sobie zostawił i3, a w trasy, o których piszesz wynajmował auto. Chyba wyjdzie taniej i najbardziej bezstresowo. Jeżeli jednak bardzo chciałbyś mieć własne 7er to do takiego trybu, jak opisałeś, to najlepiej nadawałoby się 730i, ale tego na rynek europejski nie produkowano. Swego czasu stała jedna na Allegro, ale była po dzwonie i zrobiona po kosztach. Potem z benzyn jest 740i, ale na własnej skórze (patrz link od wm10589) przekonałem się, że też potrafi "ugryźć". Proponowałbym rozważyć też 730d pomimo, że to diesel.

A 750i to przedlift, polift i nawet teraz w G11 ma problemy ;)