Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: BMW E65 740D Tarcze Hamulcowe i Amortyzatory Zakup

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar NetMen-X
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    45
    BMW
    E65 740D
    Skąd
    NRW

    Question BMW E65 740D Tarcze Hamulcowe i Amortyzatory Zakup

    Witam Serdecznie
    Mam pytanie jakiej marki najlepiej kupc tarcze hamulcowe prod i tyl?
    fajnie bylo by te sportowe z wentylacja czy dziurkami na bokach i ceramiczne klocki. Niechcial bym zeby potem cos piszczalo przy hamowaniu.

    Kolejna sprawa to amortyzatory na przod (z tylu sa poduszki ) jakiej marki byly by najlepsze?

    Pozdrawiam
    Po co mi Merc dawno go sprzedałem za to BMW odmalowałem :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    5
    BMW
    E66 730ld
    Skąd
    Janow
    Ja polecam EBC jeżdżę na tym zestawie 3 miesiące i czuć że hamuje oryginał to przepaść w porównaniu do tego Zestaw hamulcowy EBC PD08KF113 - klocki DP41449R, tarcze USR1218

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Tu bardziej chodzi o wytrzymałość. Po drugie EBC jest strasznie glosne wzgledem ori tarcz. Zrob z 20tys km i wtedy zobaczysz czy jest tak kolorowo

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar NetMen-X
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    45
    BMW
    E65 740D
    Skąd
    NRW
    Kurcze EBC mialem w Mercu ML i strasznie pisczaly nieweim wina klockow czy tarcz mialy byc super a bylo obciachowo przed kazdymi swiatlami.
    Po co mi Merc dawno go sprzedałem za to BMW odmalowałem :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Co myślicie o Brembo MAX i ATE PowerDisc bo ja juz tyle tych kpl przerzuciłem i nigdy nie było żadnych problemów , nawet wydaje mi sie ze Brembo lepiej od ATE sie spisuja
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar NetMen-X
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    45
    BMW
    E65 740D
    Skąd
    NRW
    Jeszecze sa Zimmermany Sport i przynajmniej w niemczech maja bardo dobra opinie.

    na tej stronie Brembo wylicza roznice pomiedzy dziurkowanymi tarczami a Grillowymi czy jak to nazwac? :)

    Po niemiecku prztlumaczyc mozna goole trannslator
    http://www.brembo.com/de/company/new...cheiben-brembo
    Ostatnio edytowane przez NetMen-X ; 25-03-2018 o 11:13
    Po co mi Merc dawno go sprzedałem za to BMW odmalowałem :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Zimmermann Sport - zdecydowanie nie polecam. Poczytaj wątek o tarczach --> LINK. U mnie wibrowały po kilku tysiącach, Coldmami miał ten sam przypadek, co ja. Ja swoje przetoczyłem. 1000km i znowu to samo. Wyrzucone pieniądze w błoto. Ładnie wyglądają, nic więcej.

    1. Problem z nim był taki, że jak były zimne, to wykazywały bicie 0,02mm, a przy hamowaniu wibracje były, że kierownicy nie można było utrzymać w rękach. Nie wiedziałem co jest, aż w końcu w ciemno zmieniłem tarcze i problem z głowy.
    2. Poza tym, są malowane dosyć grubą warstwą jakiejś farby. Przykleja się ona do piast i później trzeba druciakiem na wiertarce czyścić (papier ścierny się zapycha), żeby nie powodowało to bardzo dużego bicia - na poziomie, o ile dobrze pamiętam, 0,25mm.
    3. Efektywność hamowania jest dużo gorsza, niż tarczy np. Textar, czy oryginału BMW.
    4. Dziurki się zaklejają pyłem z klocków - dlatego warto w ich przypadku używać klocków "ceramicznych", które z jakąkolwiek ceramiką poza nazwą nie mają nic wspólnego.

    Ja kupiłem Zimmermann Sport na przód i na tył. Zarówno przednie jak i nawet tylne (!) się pokrzywiły. Mierzyłem piasty i same tarcze bezpośrednio przy montażu. Piasty wyczyszczone zawsze na błysk. Nic to nie dało. Są ze słabego materiału i tyle - taki jest mój wniosek.

    Ja przechodziłem przez Zimmermann'a i Textar'a. Za każdym razem problem krzywienia tarcz wracał. Zakończył się on wraz z montażem tarcz oryginalnych BMW. Do dzisiaj problem jak na razie nie wrócił.

    Cytat Zamieszczone przez NetMen-X Zobacz posta
    a Grillowymi czy jak to nazwac? :)
    ... chyba bardziej po polsku "nacinanymi". Po niemiecku "gerillte" to przymiotnik dla "rillen" - pot. rowkować (gerillten jest napisane, bo inny przypadek).

    Cytat Zamieszczone przez NetMen-X Zobacz posta
    Kolejna sprawa to amortyzatory na przod (z tylu sa poduszki ) jakiej marki byly by najlepsze?
    Najpierw zacznijmy od tego jakie masz amortyzatory pneumatyczne - z Adaptive Drive, czy bez. Jak z Adaptive Drive, to wyboru nie masz - tylko oryginał za 3.800zł/szt. lub regeneracja chyba za 1.200zł. Z tego, co ja szukałem, zamienników nie ma.
    Jeśli amorek zwykły bez AD, to generalnie wszystko, co markowe się sprawdzi: Bilstein, Sachs. Cenowo w granicach 500zł/szt.
    Zwykły amorek też był z pakietem sportowym, to musisz sobie też popatrzeć co ma Twoje auto.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 25-03-2018 o 14:50

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar NetMen-X
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    45
    BMW
    E65 740D
    Skąd
    NRW
    No to teraz mam zagadke z tylu na 100% poduszki a z przodu poduszek nie ma . wyglada na normalne amortyzatory hmm.
    Po co mi Merc dawno go sprzedałem za to BMW odmalowałem :)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Z przodu zawsze jest sprężyna. BMW nie występowało na 4 amorach pneumatycznych. Musisz popatrzeć, czy masz taką puszkę na środku stabilizatora. Jak jest, to jest to zawieszenie Adaptive Drive, a amortyzator jest o zmiennej charakterystyce tłumienia.

    Jeśli natomiast stabilizator to od początku do końca to zwykły pręt, to jest to zwykle zawieszenie nivo.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 26-03-2018 o 11:20

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar NetMen-X
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    45
    BMW
    E65 740D
    Skąd
    NRW
    Wyglada na to ze ma taka puszke i dwa kable .
    Ostatnio edytowane przez NetMen-X ; 08-04-2018 o 16:08
    Po co mi Merc dawno go sprzedałem za to BMW odmalowałem :)

Podobne wątki

  1. Tarcze hamulcowe - Tył
    Przez Wierny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 08:35
  2. [hamulce] tarcze hamulcowe tyl
    Przez oizo_pl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 08:17
  3. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  4. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •