Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [E32] Nie działa centralny zamek, brak możliwości otwarcia auta, akumulator sprawny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków

    Unhappy [E32] Nie działa centralny zamek, brak możliwości otwarcia auta, akumulator sprawny

    Cześć,

    zdarzyła mi się dziwna przypadłość - nie jestem w stanie otworzyć mojej E32. Pewnie większość z Was już przypomina sobie typowe lekarstwa tego problemu... ale nic bardziej mylnego.

    Po całodziennym postoju pod dachem i chęci otworzenia drzwi, okazało się że centralny ani drgnie. Pierwsza metoda z awaryjnym otwieraniem drzwi pasażera - zawiodła, u mnie nie działa, przekręcenie kluczyka w żadnej z kombinacji z klamką nie przynosi rezultatu. Od początku odrzucałem akumulator, bo ten jest w bardzo dobrym stanie, co więcej po pociągnięciu klamki lampki wewnątrz świecą pełną mocą. W bagażniku, który natomiast otwiera się bez problemu, również lampki rozżarzone. No dobra, więc szukamy innej metody - akumulatora do lampki w bagażniku podpinać nie chciałem, więc za pomocą odpowiednio wygiętego, metalowego wieszaka na ubrania udało mi się otworzyć maskę gdzie wpiąłem się kablami z innego auta. Kilkanaście minut podładowywania - zamki ani drgną.

    No i tu pojawia się problem, bo co w takim razie zrobić, by dostać się do środka? Dodam, że wybijanie szyby raczej odpada bo wszystkie mam z tego samego rocznika, z tym samym kodem - i chciałbym by w stanie fabrycznym się uchowały. Oczywiście mogę wezwać magika, co mi się włamie nieinwazyjnie, tylko najprawdopodobniej aktywne jest podwójne ryglowanie - więc od środka też się nie otworzy drzwi.

    Podejrzewam, że zawalił moduł/sterownik centralnego pod kanapą, ale żeby to sprawdzić muszę jakoś tam wejść... Na forum bimmersów ktoś mając problem z niedziałającym centralnym odpinał akumulator by w jakiś sposób zresetować ten sterownik... no ale jak wyżej xD

    Skończyły mi się pomysły, bezpieczniki pod maską są OK... Pryskanie jakimś WD40 w zamek pasażera może go spenetrować i umożliwić głębsze przekręcenie kluczyka i tym samym odblokowanie awaryjne drzwi pasażera? Czy jak nie działa to nie działa i nie ma co drążyć?

    Pomóżcie...

  2. #2
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Heh...pewnie czytałeś już ten wątek...

    http://7er.pl/showthread.php/44307-N...%9Bcia-do-auta

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Myślę, że jednak nie czytał ;)

    Musisz znaleźć jakąś szczupłą i sprytną osobę, która wejdzie przez otwór na skisack w tylnej grodzi (o ile go masz) i poradzi sobie albo z awaryjnym otworzeniem szyberdachu (o ile go masz) albo podmianą modułu. Ewentualnie pozostaje rozbicie którejś bocznej szyby żebyś wślizgnął się sam.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków
    szlag, nie widzialem Twojego wątku....

    no ale i tak, skisacka nie posiadam, szyberdachu tez nie. Tak mi szkoda tych szyb, a dodatkowo auto stoi na parkingu tłocznego centrum handlowego, wiec trochę lipa.

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Popróbuj jeszcze tego awaryjnego otwierania po stronie pasażera. Ja byłem przekonany, że u mnie jest to popsute, a dopiero jakieś 2 miesiące temu odkryłem, że kiedy już ci się wydaje że to koniec i czuć opór, grzybek lekko się podnosi i zaraz opada to po prostu trzeba kluczykiem na siłę przekręcić jeszcze mocniej. Tak jak na poniższym rysunku.

  6. #6
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Btw....u mnie awaryjne otwieranie z podnoszeniem klamki działa, ale tylko od strony kierowcy...a ja sądziłem, że to ma być zawsze strona pasażera...
    I przypomnę to co napisałem w tamtym wątku...
    Po aktywacji alarmu i podwójnego ryglowania oraz odłączenia aku w celach testu...auta otworzyć się nie da awaryjnym sposobem z podnoszeniem klamki, ani kluczykiem serwisowym, czy też ciągnąc za rygle bądź klamki wewnętrzne.
    Owszem kolega ma prąd w aucie, ale Irek chyba miałeś podobnie sprawny aku, a auta otworzyć się nie dało...czyż nie...?

  7. #7
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Huberek Zobacz posta
    ...skisacka nie posiadam, szyberdachu tez nie...
    To może dobra okazja na upgrade w skisack ;)
    Wybicie kawałka blachy, który zaślepia otwór na worek na narty to 5min roboty.
    Później musisz znaleźć kogoś kto zmieści się przez ten otwór.
    W najgorszym razie ściągnij moloko5, no chyba, że mu się poprawiło od czasu testów z podlinkowanego temtu ;P

  8. #8
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Hehe...yaz masz rację pod warunkiem, że kolega nie ma za kanapą walcowej butli na gaz...choć to też można zdemontować...
    Ps. Co do mojej figury, to nic się nie zmieniło, dalej mogę się wśliznąć do wnętrza E32 przez otwór na narty...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Huberek
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    35
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Kraków
    O, nawet myślałem czy by nie wywalić dziury w kanapie, ale myślałem ze tam lita blacha jest i trza boszką ciąć. @yaz powiedz coś więcej o tym.

    Butlę mam, ale toroidalną.


    @tuczi77, próbowałem na milion kombinacji (po obu stronach), mocniej juz nie chce bo czuję że złamię kluczyk - a co najmniej jego obudowę. ale popróbuję ;)

  10. #10
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Blacha pod worek na narty jest perforowana. Trzyma się w kilku miejscach.
    Także po ściągnięciu obicia tylnej ściany grodziowej będziesz miał wszystko jak na dłoni.
    Możesz wcześniej się zapoznać z retrofitem, posiłkując się np. TAKĄ instrukcją.
    Worek na narty jest opisany na 207 stronie.
    Kwestia później przedostania się przez ten otwór i wymiany GM.
    Musi być ktoś kto będzie miał parę wyszarpać siedzisko kanapy i deko będzie się znał na podzespołach elektrycznych.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-09-2015, 20:18
  2. [elektryka] Totalnie wyładowany aku i brak możliwości otwarcia samochodu
    Przez DanielNoV w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 08:34
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 07:57
  4. [ elektronika] Zamek centralny nie działa
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 23:14
  5. centralny zamek nie dziala z pilota
    Przez jaken83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-12-2008, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •