Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: 5HP24 dziwny problem, brak błędów na kompie. E38 4.4 lift

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    23
    BMW
    E38 740i lift
    Skąd
    Nowy Sącz

    Post 5HP24 dziwny problem, brak błędów na kompie. E38 4.4 lift

    Witam.
    Mam problem ze swoją skrzynia 5HP24 (1423302) w BMW E38 4.4 99`.
    Przejdę do sedna sprawy. Kiedy auto jest zimne wszystko jest cacy, biegi zmieniają się nawet nie wiem kiedy, skrzynia nie przeciąga, nie szarpie etc.
    Problem pojawia się natomiast gdy zrobie jakieś +- 60 km non stop bez gaszenia bez postojów no chyba, że korek. Skrzynia zaczyna przerzucać biegi na bardzo wysokich obrotach i to maks do czwórki, piątki nie wrzuca wcale nawet na manualnym trybie. Raz stało mi się tak na autostradzie więc zrobiłem test i na czwórce w trybie manualnym jak i automatycznym jechałem ponad 200km/h i niestety cały czas na 4biegu. Dojeżdżając do skrzyżowań bardzo odczuwalna jest redukcja z 2 na 1 bardzo potrafi wtedy szarpnąć całym autem.
    Byłem z tym już u jednego machera, który specjalizuje się jedynie w skrzyniach automatycznych, który podpinał ją pod komputer i nie pokazywało mu żadnych błędów. Sprawdził poziom oleju ponoć dolał niecały litr i dalej to samo... Gość nie wie co może być przyczyną, mówił, że może skrzynie rozebrać na czynniki pierwsze wszystko wysprawdzić, na nowo uszczelnić, zalać olejem, ale nie gwarantuje, że to pomoże i może okazać się, że kupno używanej skrzyni wraz z założeniem wyjdzie taniej... Więc pytanie do Was, czy spotkał się ktoś już z czymś takim?
    Troche się rozpisałem, ale chciałem wszystko w miare dokładnie opisać. Pozdr

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A kiedy zmieniałeś olej? Nie masz zatkanego wymiennika ciepła(chodniczki) Może po prostu skrzynia i olej się przegrzewa.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tak jak pisze Bartos , może winna jest temperatura , jaką temperaturę oleju w skrzyni miałeś ?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    23
    BMW
    E38 740i lift
    Skąd
    Nowy Sącz
    Samochód mam od pół roku, oleju w skrzyni jak i filtra nie ruszałem, a kontaktu z poprzednim właścicielem nie mam... Gdzie są te 'chodniczki' o których piszesz, bo pierwsze słysze w ogole?
    Temp oleju nie sprawdzałem, a można to zrobić samemu? Dodam może jeszcze, że otwierając drzwi gdy skrzynia sie nazwijmy to 'zatnie', uderza nas strasznie gorące powietrze spod auta i zapach jakby sie cos stopiło?? Z początku myślałem, że to może katalizatory, bo towarzyszył temu taki odgłos jakby coś "rozgrzanego kapało na blache"... No ale teraz to już sam nie wiem..

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Od skrzyni do okolicy chłodnicy idą 2 węże, na ich końcu jest chodniczka, bądź chłodnica oleju skrzyni. Mogła się zatkać i olej nie krąży prawidłowo i się przegrzewa. Gdzieś już chyba parę lat temu na forum był podobny przypadek.

    http://7er.pl/showthread.php/10181-C...ej-w-e38/page2


    Ja czujesz spaleniznę to może to być olej lub tarczki w skrzyni.
    Warto przeczyścić od środka tą chłodnicę i zmienić olej i filtry

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    23
    BMW
    E38 740i lift
    Skąd
    Nowy Sącz
    Rozumiem. Juz wlasnie znalazłem przedtem ten temat i go przerobilem. A czym najlepiej przeczyścić ta chłodnicę bodz chlodniczke?
    Te tarczki w skrzyni o których mówisz to drogi interes? Dzieki wielkie za odpowiedzi i podpowiedzi, troche sie uspokoilem ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    O tarczkach może nie myśl, ogólnie jakby tarczki się spiekły to rozbiórka skrzyni i mały remont skrzyni za ok 3 tyś


    Wykręć chłodniczkę i przepłucz jakimś środkiem np do tarcz lub rozpuszczalnikiem.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    23
    BMW
    E38 740i lift
    Skąd
    Nowy Sącz

    Post

    Dziś, wykręciłem swoją chłodniczke dokładnie wypłukałem i wyczyściłem(!) w jednym z kanalików od płynu (tym czystym na zdjęciu) były kawałki jakiejs gumki, nie mam pojęcia skąd się tam wzięły, ale jakimś cudem je z stamtąd powyciągałem. Poki co nie miałem okazji jechać gdzieś dalej żeby sprawdzić czy to było przyczyną, ale jak sie dowiem na pewno dam znać. I jeszcze jedno pytanie, dlaczego jeden kanalik jest czyściutki jakby nowy, a drugi z kolei taki zaśniedziały..?
    PS. Po otwarciu zdj widać te kawałeczki poszarpanej gumy w kanaliku..

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    23
    BMW
    E38 740i lift
    Skąd
    Nowy Sącz
    Chlodniczke tak jak pisałem została wypłukana bardzo porządnie, kawałeczki wspomnianej wczesniej gumy wyciągnięte, ale ostatnio problem sie powtórzył.. Wczoraj z kolega zmieniłem olej i filtr w skrzyni zobaczymy co teraz będzie... Tym bardziej ze na filtrze była data produkcji 1999.... To znaczy ze filtr od nowości nie był zmieniony, a olej nie wiadomo(?) pozdr


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    A na uszczelka pod miska oryginał?

Podobne wątki

  1. [elektronika] [e38] OBC brak daty godziny spalania sredniej predkosci na kompie
    Przez Happy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2014, 10:03
  2. [elektryka] ABS/TC Dziwny problem, brak hamulców, sam dodaje gazu
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-01-2014, 12:00
  3. [skrzynia] E38 735 nowy problem z skrzynia 5hp24 brak napędu
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 17:05
  4. [skrzynia] Problem ze skrzynia 5hp24 w e38.
    Przez daber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •