Nie.Zamieszczone przez mik231
Nie.Zamieszczone przez mik231
To w tym układzie albo wymień przewód, albo daj do zaprasowania do zakładu zajmującego się hydraulika siłową. Będzie działać :)
Chłodniczek trochę jest ;) nie ma co.
W M62 jest oddzielna chłodniczka do wspomagania i olej nie miesza się z olejem ze skrzyni. To dwa całkowicie różne układy
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci
Panowie mam pytanie, mianowicie dziś wyjmując chłodnice wody z mojej E38 4,4 automat stwierdziłem że nie mam chłodniczki do automatycznej skrzyni biegów, zgodnie z rysunkiem powyżej, i nie ukrywam ze bardzo mnie to zaniepokoiło więc odrazu auto na kanał i okazuje się że u mnie jest jakoś inaczej rozwiązane a mianowicie tak jak na obrazku poniżej :
Uploaded with ImageShack.us
I teraz moje pytanie czy u mnie jest to prawidłowe ? czy po prostu ktoś coś poprzerabiał? Czy może jest to inne fabryczne rozwiązanie. Dodam że mam skrzynie 5HP24
Proszę o informacje w temacie.
wszystko jest ok.
po lifcie niema chłodnicy jest wymiennik ciepła...
dzięki za rozjaśnienie tematu, teraz będę spokojnie spał :-) , a przy okazji może ktoś wypowie sie w takim temacie:
Około dwóch tygodni temu jak jeszcze temperatura powietrza byłA około 20-25 stopni C jadąc przez okolice Iwkowej (małopolskie) bardzo górzysty teren, jadąc tak góra i dół przez około godziny a w ostatnim momencie około 5 kilometrów cały czas pod górę i ostre zakręty ( obroty około 2,5-3 tyś) chyba 3-2 bieg (bo jechałem na D ) nagle skrzynia przestała zmieniać biegi i dalej jadąc na "D" czuć było że nie zrzuca biegów na 4-5, więc przeszedłem na manuala i okazuje się że faktycznie skrzynia jakby weszła w tryb awaryjny ( bez żadnego komunikatu na kompie) jedzie tylko 3-2-1 i przy próbie zmiany "recznie" na 4-5 natychmiast sama zrzuca na 3-2 .
Okazało się że trzeba było zatrzymać się i odczekać bo jak to powiedział mechanik olej w skrzyni przekroczył 127 stopni i dlatego w ten sposób skrzynia się zabezpiecza przed spaleniem tarczek ( tak to zrozumiałem).
Tak też zrobiłem poczekałem około 15 minut i pojechałem dalej skrzynia normalnie zmieniała biegi tylko czuć było lekkie szarpnięcia.
Oczywiście natychmiast zmieniłem olej w skrzyni ( faktycznie był dosyć bardzo przegrzany) i teraz moje zasadnicze pytanie:
Czy ten wymiennik wystarcza do chłodzenia oleju, czy ktoś się nie zastanawiał żeby np. wpiąć dodatkowo w obieg taką chłodniczkę która występuje w wersji przed liftingiem? Bo przecież miejsce na nią jest, a chyba zaszkodzić nie zaszkodzi tylko co najwyżej pomoże.
Co wy na to Koledzy?
Ten sam problem mam.. :/ U mnie uaktywnia sie ten problem po ok 50km bezustannej jazdy np w trasie.bliżej opisałem: http://7er.pl/showthread.php/18523-S...ghlight=Grabol
po wymianie oleju wszystko jest już OK?
Ostatnio edytowane przez grabol ; 15-10-2011 o 11:38
Zobacz, komentuj moje GreenGermanStyle7er:
http://7er.pl/showthread.php/4519-e38-Moje-kolejne-7er-w-Stajni-!-)/page5?highlight=Grabol
po wymianie oleju póki co jest OK ale trzeba wsiąść pod uwagę że temperatura nam się sporo obniżyła, więc ja chyba skusze się na ten zabieg dodatkowej chłodniczki bo wychodzi na to że albo ten wymiennik np. nie wyrabia albo może zakamieniał ( choć ja mam cały czas płyn chłodniczy w układzie)
Uważam, że skoro zmieniles olej to powinno być dobrze. Stary olej widocznie nie był tak odporny na temp i z tego miałeś te problemy. Ja miesiąc temu zauwarzylem delikatny wyciek z "wymiennka". Po rozebraniu go całego by wymienić wszelkie oringi i przepłukać go zauwarzylem totalnie zatkany kanał wodny! :/ Moze to był problem mojej skrzyni, ze nie miała prawidłowego chłodzenia.. Jeśli problem się pojawi, to napewno olej out!
Ostatnio edytowane przez BOSS ; 16-10-2011 o 13:27
Zobacz, komentuj moje GreenGermanStyle7er:
http://7er.pl/showthread.php/4519-e38-Moje-kolejne-7er-w-Stajni-!-)/page5?highlight=Grabol
ja mialem przygode z chlodniczka oleju do wspomagania , byla dziurawa i wyciekal olej a dziourki doslownie nie bylo widac bo to aluminium , dopiero przy przedmuchaniu sprezonym powietrzem znalezlismy dziurke , chlodniczke wymienilem na nowa i jest elegancko ;)!!