Strona 12 z 29 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 285

Wątek: Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

  1. #111
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez grześ73 Zobacz posta
    Tarcze założyłem w zeszłym roku Boscha więc chyba to nie one ale kto wie. Tak na marginesie to jakie tarcze polecacie (bo jak stracę cierpliwość to może je zmienie)?
    Jeśli masz cierpliwość to znajdź warsztat, który będzie mieć miernik zegarowy i zmierzy Ci bicie każdej tarczy oraz piasty.

    Już to raz na forum pisałem, na piastę nie należy dawać żadnego smaru.
    Piasta może mieć bicie na poziomie 0,3mm, a tarcza 0,6mm żeby mieściła się w tolerancji nie dotykała klocka jak zacisk jest w stanie spoczynku.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #112
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Dzięki za podpowiedź!

  3. #113
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Bosch robi dobre tarcze, ogólnie można się szarpnąć na Brembo :D
    Może ktoś mi wpierać, że na pierwszy montaż szły inne ale skoro u mnie fabrycznie są zaciski Brembo to dla mnie sprawa jest oczywista, producent auta (BMW) zleca zaprojektowanie systemu hamulcowego jednemu producentowi i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć, że jest inaczej!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #114
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Może ktoś mi wpierać, że na pierwszy montaż szły inne ale skoro u mnie fabrycznie są zaciski Brembo to dla mnie sprawa jest oczywista, producent auta (BMW) zleca zaprojektowanie systemu hamulcowego jednemu producentowi i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć, że jest inaczej!
    Ta, firmie ATE bądź Bosch, to, że zaciski brembo masz u siebie to nie oznacza, że cały układ projektowało brembo.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #115
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Bosch robi dobre tarcze, ogólnie można się szarpnąć na Brembo :D
    Może ktoś mi wpierać, że na pierwszy montaż szły inne ale skoro u mnie fabrycznie są zaciski Brembo to dla mnie sprawa jest oczywista, producent auta (BMW) zleca zaprojektowanie systemu hamulcowego jednemu producentowi i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć, że jest inaczej!

    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego , np tarcze przednie ATE w e 38 sie od razu krzywią ,projektowanie ,a produkcja pózniejsza w Chinach to zupełnie inne sprawy. :)
    Jak tarcze do e 38 to TEXTAR , JURID :) klocki TEXTAR ,sprawdzone :)

  6. #116
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Ta, firmie ATE bądź Bosch, to, że zaciski brembo masz u siebie to nie oznacza, że cały układ projektowało brembo.
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego , np tarcze przednie ATE w e 38 sie od razu krzywią ,projektowanie ,a produkcja pózniejsza w Chinach to zupełnie inne sprawy. Jak tarcze do e 38 to TEXTAR , JURID klocki TEXTAR ,sprawdzone
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    i niech mi nikt nie próbuje wcisnąć, że jest inaczej!
    :D :D :D :D :D

    Ostatnio edytowane przez coboss ; 01-03-2011 o 12:48
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #117
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    60
    BMW
    e38 740iA VI 2001r.
    Skąd
    Radzyń Podlaski/Iłża/Radom
    Może właśnie praktyka zamiany kół z autem bez drgań jest najskuteczniejszą i najtańszą? Tylko kto teraz się chętny odezwie, jeśli w ogóle jest ktoś kto ma e38 bez drgań w jakimś tam zakresie. W końcu to co najmniej 10-letni 2-tonowy wózek, który oprócz hamulców, zawieszenia, układu kierowniczego, 4 kół obutych w jakieś gumowe kapcie, na 4 piastach, ma jeszcze napęd i układ przeniesienia napędu. Ten klasyczny, tak lubiany przez nas tylny napęd. W tym aucie jest naprawdę parę momentów tolerancji przy kilku układach. Niech przemówią głośno ci, którym nic nigdy nie bije. I niech podstawią swoje bunie do próby.

  8. #118
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Jedno z drugim nie ma nic wspólnego , np tarcze przednie ATE w e 38 sie od razu krzywią ,projektowanie ,a produkcja pózniejsza w Chinach to zupełnie inne sprawy. :)
    Jak tarcze do e 38 to TEXTAR , JURID :) klocki TEXTAR ,sprawdzone :)
    A ja myślę, że wynika to z błędu montażu.
    W tych autach bardzo często piasty nadają się już do wymiany, bo bicie jest powyżej odchyłki(dopuszczalne 0,3mm), jeśli będzie za duże to bicie tarczy także będzie poza normą(dopuszczalne 0,6mm) i wtedy tarcze będą się krzywić.
    Wystarczy położyć cieniutką warstwę smaru na piastę i już może to spowodować bicie tarczy, może nie od razu, ale za chwilę to wyjdzie.

    Problem pojawił się gdy w autach zaczęli montować tarcze większe niż 280-290mm wtedy zaczęły się problemy


    Cytat Zamieszczone przez mr s Zobacz posta
    Może właśnie praktyka zamiany kół z autem bez drgań jest najskuteczniejszą i najtańszą? Tylko kto teraz się chętny odezwie, jeśli w ogóle jest ktoś kto ma e38 bez drgań w jakimś tam zakresie. W końcu to co najmniej 10-letni 2-tonowy wózek, który oprócz hamulców, zawieszenia, układu kierowniczego, 4 kół obutych w jakieś gumowe kapcie, na 4 piastach, ma jeszcze napęd i układ przeniesienia napędu. Ten klasyczny, tak lubiany przez nas tylny napęd. W tym aucie jest naprawdę parę momentów tolerancji przy kilku układach. Niech przemówią głośno ci, którym nic nigdy nie bije. I niech podstawią swoje bunie do próby.
    Problem bicia elementów wirujących można wykluczyć wyważając koła na aucie
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #119
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Zgadzam sie z cursor . Raz w zyciu widzialem kiedy pan mechanik dokrecal kola na klucz dynamometryczny , wpierw sprawdzajac w tabelce z jaka sila ma dokrecic . Wielkie uznania dla takich specow . Jak ja zmieniam kola gdzies w wulkanizacji z gory mowie ze maja nie dokracac automatem .

  10. #120
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,239
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Takie małe OT: kupowałem tarcze ATE w InterCarsie i nie były niczym napylone... Oszustwo czy może nie wszystkie napylają?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •