Strona 11 z 29 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 285

Wątek: Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

  1. #101
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    witaj, rozumiem co piszesz, chyba :-) ja trochę wulkanizatorów przerobiłem z motocyklami i całe to ich ważenie uważam za trochę voodoo (jak w audio), mnie życie nauczyło że potrzebny jest ktoś kto się zna i poświęci trochę czasu, aby ci sprawdzić stan felg i opon, przede wszystkim opon; aby Cię na stres i koszty nie narażać - "wczesnie mialem AEZ i wydawal mi sie ze to niejest wina kola (bo to w miare dobra firma, nie jakis tam chinczyk".

  2. #102
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Temat ma już 11 stron.
    Mam taką propozycję.
    Nie dopisujmy nic, tylko niech każdy napisze po kolei co już wymienił i jakie zauważalne zmiany to dało(jeśli dało)
    Aktualnie jest rozmowa o kilku autach i w sumie to można się już pogubić o której jest mowa.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #103
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    aha prpblem wywazenia koła moze byc nawet jedna szpilka inna co przykrecasz koło, mialem taki przypadek....
    Rozszerz myśl... ja mam w dwóch kołach po dwie szpilki trochę dłuższe... jakie to może mieć znaczenie dla samego koła?
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #104
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    W tym momencie należałoby zastosować doważanie kół na aucie. Obejmuje ono wszystkie el. wirujące w tym szpilki, które jeśli są różne mogą teoretycznie powodować "bicia"

  5. #105
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    321
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    WLKP
    Blog
    19
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Temat ma już 11 stron.
    Nie dopisujmy nic, tylko niech każdy napisze po kolei co już wymienił i jakie zauważalne zmiany to dało(jeśli dało)
    .
    Drgania samochodu powyzej 80 km/h. Ostre wibracje na kierownicy przy hamowaniu.


    ***Wibracje przy hamowaniu zlikwidowane wymianą piast, tarcz i wahaczami z przodu. Tutaj zdziwko bo okazalo sie ze po wymianie dalej sa wibracje przy hamowaniu. Problemem byly wadliwe tuleje wahaczy, które posypaly sie w 500km, w sklepie bez najmniejszego problemu wymienili na nowe.

    ***Drgania samochodu powyzej 80 km/h - i tu sie najbardziej zdziwilem, Koła... Bylem u 4 wulkanizatorów, każdy wyważał i wirowanie zostało (nie wiem co te kola maja albo jak tez drgania sa na samochod przenoszone). Kupilem na tyl nowe opony, bylo ciut lepiej. Przejezdzalem kiedys w trasie obok wulkanizatora, patrze stoi bmw to zrobie sobie przerwe i wjechalem do kolesia, okazalo sie ze ogromny fan e38, byl takze w posiadaniu 750i. Okazalo sie ze w małej szopce koles mial taki sprzet że szok. Dlugo kombinował przy felgach, mowił ze sporo doważał i wyśmiał poprzednich wulkanizatorów za jakosc odważników i to gdzie i co poprzyklejali. Wyjechalem od niego i wszystko minelo. Mam nadzieje ze na letnich kapciach wszystko nie wroci...

    Duzy problem to opony. Jesli są stare to nie sa juz takie wytrzymale, mozliwe ze sa spękane wewnatrz. Nasze samochody mimo iż cieżkie na autostradach rozwijają naprawde duże prędkości, opony tego nie wytrzymują i to moze tez byc przyczyna drgań
    Ostatnio edytowane przez tomaszeklolek ; 20-02-2011 o 14:46
    e38 m62TUb44 740i

  6. #106
    Początkujący Użytkownik Awatar bogdanbruzda
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    56
    BMW
    e38
    Skąd
    Trzebinia
    dwie tony, 250km/h, czasem hamowanie w zakręcie - nie chce wiedzieć jakie naprężenia w osnowie powstają, bo bym się bał jeździć :-)

  7. #107
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Rozszerz myśl... ja mam w dwóch kołach po dwie szpilki trochę dłuższe... jakie to może mieć znaczenie dla samego koła?
    kolega w sharanie vr6 mial problem z biciem koł, czasem mocniej, czasem mniej, koła wyważane byly z 3 razy i dalej identycznie, pozniej okazalo sie ze ktos wywalil szpilki zabezpieczające i wkrecil zwykle tyle ze 4 szt byly orginalne takie z dziurą w srodku a jedna inna "cała" i tak w kazdym kole, na zwyklej wadze sklepowej okazalo sie ze jest roznica prawie 20g

  8. #108
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    630
    BMW
    m60b40
    Skąd
    ZGY!
    a jakie szpilki powinno miec e38?chyba nie 5 takich samych na kolo?kurcze ja nie mam pojecia czy mam dobrze czy zle?:/ ktos opisze te kwestie?

  9. #109
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Te szpilki to mogą robi róznice ma to sens tylko, że u mnie też po jednej w kole jest inna bicie było ale ustąpiło prawie do zera w skali 1-10 zostało 1:-P
    728i

  10. #110
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Witam. A co Wy na to, właśnie wróciłem z nad morza. Zauważyłem coś dziwnego. Jak jechałem rano i było -20 stopni to bicie prawie zniknęło. Jak już było -10 i mniej to wróciło. Tak sobie zacząłem teorie tworzyć i sobie wymyśliłem, że może to wina opon i przy niskiej temperaturze są sztywniejsze? Tarcze założyłem w zeszłym roku Boscha więc chyba to nie one ale kto wie. Tak na marginesie to jakie tarcze polecacie (bo jak stracę cierpliwość to może je zmienie)?
    I jeszcze jutro jadę dalej i mam zamiar zrobić taki eksperyment, że nabije w przednie opony po 3.0 i zobaczę co się będzie działo. Tak mi się wydaje, że jeśli opony mają wadę to bicie powinno się zmniejszyć bo staną się sztywniejsze.
    Ostatnio edytowane przez grześ73 ; 24-02-2011 o 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •