Strona 22 z 29 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 285

Wątek: Drgania kierownicy!!miedzy 80km/h-110km/h juz nie ma co wymienic wszystko nowe!!

  1. #211
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    A zwróc uwagę na drogę może w jedną stronę masz jakieś większe koleiny a w drugą nie.
    U mnie też drgania pomiędzy 80-90 kmh się pojawiają, raz mnie chce z budy wytelepać innym razem zapomnę o tym na dzień czy dwa, ale mam wrażenie że jak wracam od rodziny na jednym odcinku wali zawsze.

    Jedyne co wyłapałem w zawieszeniu po 3 poszukiwaniach na podnośniku to malutki luz na kolumnie kierowniczej na przegubie przy łączeniu z przekładnią.

    Opony zmieniłem na nowe, piastę też jedną, nic nie dało.

  2. #212
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,440
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To ja się tu podepnę ze swoim tematem z E65 http://7er.pl/showthread.php/41563-D...-150km-h/page2 bo mam dziwne wrażenie, że powód jest ten sam. Ktoś wcześniej pisał, że u siebie zmienił łożysko i jak ręką odjął. Ja niedługo jadę na szarpaki, bo zbliża się przegląd, to sprawdzę amory. Nie wiem czy ktoś też wspominał, że drgania przy prędkości 80-90km/h, to też często objawy zużytej podpory wału.

  3. #213
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    124
    BMW
    E30, E38
    Skąd
    Wlkp.
    Opinie o szarpakach są różne, ale w e38 i e65 jest dość skomplikowane zawieszenie i jest obeigowa opinia że szarpaki nie dają rady go zdiagnozować póki się nie rozpada, i faktycznie u mnie nie wyszło na nich absolutnie nic.

  4. #214
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard
    ponoć żeby zobaczyć coś w zawieszeniu wielo wachaczowym trzeba rozłączyć jakieś elementy tego zawieszenia tak mi mówił kierownik pewnego warsztatu jak sie pytałem o diagnostykę zawieszenia. takie szarpaki na stacji do przeglądów to strata czasu i pieniędzy. jak się rozpada to auto na lewarku się podnosi szarpie za kolo i jak są luzy to sami widzimy czy trzeba coś robić czy nie bez jeżdżenia i nabijania komuś kabzy za opinie typu "wszystko jest ok"

  5. #215
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Pomału jakieś kółko lamentowe się robi . Jeżeli wasze felgi piasty i tarcze nie maja bicia to tylko parę śrub by sprawdzić sobie samemu porządnie wahacze. Stacje diagnostyczne i majstrów z łomami w rękach darujmy już sobie bo nie jeden usłyszał to czego nie chciał. Na wyjętych wahaczach widać o co biega http://youtu.be/RkZMwq6FfFc
    Ostatnio edytowane przez mati-e28 ; 14-04-2015 o 22:09

  6. #216
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    U mnie zaczyna się coś wyjaśniać. Prawdopodobnie znam przyczynę wszystkich problemów z drganiami, z luzem na kierownicy itd.

    Auto było na podnośniku, przy ruszaniu na boki lewym kołem stuka ten wąs przy przekładni z frezem, słychać to i widać tam jest koszmarny luz. Widziałem od dołu jak ten cały wąs od przekładni ruszał się we wszystkie strony. Pytanie co dalej ? Dość duży warsztat w moim mieście stwierdził, że tego nie ogarnie bo nie potrafią a tu chodzi o skręcenie czegoś.

    Dobrze mówią ?

  7. #217
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Trzeba oddać do regeneracji, samo skręcenie śruby Ci nic nie da, bo luz ma też łożysko na wieloklinie. Można też kupić nową przekładnię :)
    pozdrawiam Bartek

  8. #218
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    No i super, wielkie dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, bynajmniej nie muszę szukać i wymieniać pół auta.

  9. #219
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez hubabuba Zobacz posta
    No i super, wielkie dzięki za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, bynajmniej nie muszę szukać i wymieniać pół auta.
    Wrazie co posiadam przekladnie w ladnym stanie.
    Pozdro.

  10. #220
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Z ciekawości, dużo jest roboty żeby wyjąć przekładnie ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •