-
Cytat:
Zamieszczone przez turek
Sławek co to za tester
Nie Sławek a Sylwek - nie szkodzi ;) ;D
ja to zrobiłem przy pomocy GT1. czy Inpa ma funkcję odpowietrzania (bleending system) - nie wiem. wiem natomiast, ze przy układzie z DSC klasyczne odpowietrzanie czasami powoduje to, że bąbel powietrza pozostanie. Zdarzało się że ludzie przyjeżdzali po naprawie układu (z DSC) i wystarczyło odpowietrzyć a kłopoty z za częstym załączaniem się DSC mijały
-
Widze że nie jestem odosobniony, czytam, czytam i wciąż nic nie wiem, mianowicie:
jakiś czas temu po odpaleniu nie zgasła kontrolka od ASC (ABS raczej OK, bo nie świeci), podłaczenie pod komputer wykazało błąd potencjometru przepustnicy, mechanik pogrzebał przy jakiś wtyczkach pod osłoną silnika, skasował błedy i było OK......, przez 2 miesiace.
Teraz problem wrocił: pierwsze odpalenie w ciągu dnia OK, po zgaszeniu i ponownym odpaleniu kontrolka ASC świeci się i tak do końca dnia (czasami zgaśnie 1 na 100 przypadków), do tego skrzynia biegów przy zapalonej kontrolce trakcji, 5 bieg wrzuca na trasie dopiero po przekroczeniu ok 130km/h (przy prędkości około 100km/h obroty silnika sa na poziomie ponad 2.000 normalnie, poniżej tej wartości) i zrobił się brak kick-down, można deptać ile wlezie, a moja e38 mówi NIE. Do tego przy zapalonym ASC jest jakaś ospała.
Co psuje ASC, od czego zacząć, od linki??? Gdzie jej dokładnie szukać i jak ją zdiagnozować???
-
Tylko Jacko powiedz o którą przepustnicę chodzi, bo są dwie :)
Jedna główna odpowiadająca za normalna pracę silnika, oraz drugą w kolanie nr 1 odpowiedzialną właśnie za dławienie silnika pomimo pracy pierwszej.
Ta druga w kolanie jest ciągle otwarta i podczas pracy ASC kiedy potrzebne jest zdławienie silnika silniczek nr 16 przymyka ją. Położenie jest kontrolowane przez czujnik połozenia nr 10. Sądzę, że gdzies w tej okolicy jest kłopot. Sprawdź czy linka dobrze przebiega, nie jest naprężona, a jeśli mechanicznie jest OK - podjedź na diagnostykę i bądź dociekliwy. Niech dokładnie diagnosta powie co w trawie piszczy :)
Powodzenia
-
Dzięki Sylwek za odpowiedź.
Myślę że raczej chodzi o przepustnicę nr2.
Sprawdziłem dziś styki w kostce wchodzącej do silniczka (nr16) i poruszałem linką (nr17), przez kilka kolejnych odpaleń silnika było OK, po nagrzaniu się, problem wrócił.
Wymieniać linkę (nr17), czujnik (nr10) czy szukać silniczka (nr16)?
Nie wiem jaki ma związek działanie ASC a temperatura silnika czy ilość przejechanych kilometrów? Do pierwszego zgaszenia silnika jest super. Ostatnio zrobiłem 200km - rewelacja dynamika, wyprzedzanie itd, po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu kontrolka się świeciła a, spod maski uciekło ze 100 koni.
-
trudno powiedzieć
trzeba poczytać co samochód "mówi" i łyknąć kolejne doświadczenie...
-
Witam
również miałem ciekawy przypadek z abs.
Zmieniając opony na zimowe złaozyłem na tylm235/60/r18.natomiast z przodu mialem 245/45/r18. Efekt byl taki ze jak jezdzilem ponizej 90km/h wszystko bylo ok , przekraczajac ta prędkość od razu wywalalo abs i kontrole. Przejezdzilem tak cala zime. Po ponownej zmianie opon wszystko wrociło do normy.
-
Samochód ostatnio mówił: błąd potencjometru przepustnicy. Po pogrzebaniu przy kostkach od kontroli trakcji (chyba, na przodzie samochodu, pod pokrywą silnika) i skasowaniu błędu miałem z 3 miesiące spokoju.
Kolejne spostrzeżenie: kiedy zaparkuje samochód tak aby przód był wyżej lub nawet, jednym bokiem na wyższym krawężniku, wszystko jest OK, ASC działa. Dopiero wczoraj wieczorem sobie to uświadomiłem. Niezła zagadka.
-
mik231 - to co piszesz to oczywiste, różnica średnic kół jest duża stąd kłopoty. Zmień na właściwe - będzie OK
Jacko - szczerze mówiąc nie sądzę, żeby to miało związek ze staniem na pochyłości. Podmień z innego samochodu czujnik położenia przepustnicy ASC ;)
-
Jak narazie zamówiłem linkę (nr17) podobno lubi się zawieszać, koszt ori tylko 60zł, więc od tego zaczynam. Wymienie, skasuje błędy i dam znać co dalej.