Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 74

W±tek: Nadmierny pobór pr±du- poszukiwania

  1. #1
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno

    Nadmierny pobór pr±du- poszukiwania

    BMW 730d, bogate wyposa¿enie- 12/99

    Auto nie usypia siê i pobiera na otwartym aucie 1,67A na zamkniêtym 0,65A
    Znalaz³em bezpieczniki które s± odpowiedzialne za pobór ponad 0,5A
    S± 2 i nie wiem jaki maj± zwi±zek ze sob±!
    1- 55 Servotronic w baga¿niku (7,5A)
    2- bezpiecznik nr 6 pod mask± (zdjêcie)



    Po wyci±gniêciu jednego lub drugiego pobór pr±du bardzo spada (do 0,10A) chcia³bym siê od Was dowiedzieæ co to jest za bezpiecznik nr 6 (20A) i jaki mo¿e mieæ zwi±zek z bezpiecznikiem 55, czy modu³ komfortu jest obs³ugiwany przez obydwie wi±zki? Podejrzenie pada na ten w³a¶nie modu³ ale chcê mieæ pewno¶æ zanim zacznê wydawaæ niepotrzebnie kasê. Niestety nie mam doj¶cia do czê¶ci na podmiankê aby sprawdzaæ to, t± metod± :(

    Kolejnym bezpiecznikiem który pobiera mi du¿o pr±du to bezpiecznik nr 56 (7,5A) po jego wyci±gniêciu (gdy nie ma ju¿ jednego z dwóch w/w) pobór pr±du spadam mi do 0,05-0,06A a wiêc do warto¶ci ju¿ bardzo zadowalaj±cej.
    Mo¿e on te¿ ma jakie¶ powi±zanie z dwoma w/w bezpiecznikami?



    Teraz moje obserwacje.
    Po wywaleniu bezpiecznika nr 55 nie dzia³a w aucie elektryka (szyby itd) nie dzia³a domykanie baga¿nika oraz pod¶wietlenie przycisku zamykania baga¿nika (hydrauliczna klapa) oraz masa¿ery w fotelach. Mo¿liwe, ¿e kilka innych rzeczy te¿ ale nie zauwa¿y³em.

    Po wywaleniu bezpiecznika nr 6 z pod maski dzia³a elektryka, dzia³a domykanie baga¿nika. Zauwa¿y³em, ¿e nie dzia³a pod¶wietlenie guzika zamykania klapy i o¶wietlenie wnêtrza auta, ³±cznie z lampkami punktowymi, jest pod¶wietlenie zegarów i przycisków.

    Znalaz³em t³umaczenie:
    56 DIEBSTAHLWARNANLAGE - ANTYKRADZIE¯OWE URZ¡DZENIE ALARMOWE
    6 Bel.innen-u.gepackraum (Beleuchtung innen und gepackraum) O¶wietlenie wewn±trz baga¿nika

    Przed chwil± znalaz³em ten opis i chyba bêdê w domu!!!!!!!!!!
    Mam spalon± jedn± z lampek w baga¿niku! Kojarzê, ¿e izolowa³em kable po wywaleniu upalonej lampki. Ale mo¿e jednak jest gdzie¶ jakie¶ przebicie.
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  2. #2
    Zak³adaj±c, ¿e auto siê nie usypia (czy oby na pewno?) warto by³oby podmieniæ modu³ GM3 i zaobserwowaæ zachowanie auta. Nie szuka³bym dziury w bezpiecznikach czy innych obwodach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Cichy
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Sk±d
    Poznan
    A ma ktos przet³umaczenie wszystkich bezpiecznikow z tej listy oraz z bagaznika? Ja mam w³oskie ale umiejscowienie podjezewam ze takie same jak w DE
    Impossible is nothing

    ¯yæ szybko, umieraæ m³odo

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Zak³adaj±c, ¿e auto siê nie usypia (czy oby na pewno?) warto by³oby podmieniæ modu³ GM3 i zaobserwowaæ zachowanie auta. Nie szuka³bym dziury w bezpiecznikach czy innych obwodach.
    Powiem Ci, ¿e jak wywali³em bezpiecznik nr 6 od o¶wietlenia to auto siê normalnie u¶pi³o :)
    Nie mog³em patrzeæ na ¶wiate³ka bo ich nie ma ale widaæ to po amperomierzu.

    To wa¿ne aby nie bagatelizowaæ dupereli i szukaæ dok³adnie. Wa¿ne jest te¿ eliminowanie poszczególnych klunkrów aby znale¼æ winowajce. To auto na prawdê jest trudne :/
    Mam nadziejê, ¿e mi siê uda wytropiæ winnego i dam rade bardzo ³adnie opisaæ rozwi±zanie.

    A co do modu³u to oczywi¶cie, ¿e bêdzie testowane ale nie mam teraz kasy aby go kupiæ wiêc zanim ta wp³ynie, to po tropie sobie czy nie siedzi co¶ w instalacji.
    Niestety nie mam sk±d wzi±æ i po¿yczyæ modu³u na sprawdzenie :(

    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    A ma ktos przet³umaczenie wszystkich bezpiecznikow z tej listy oraz z bagaznika? Ja mam w³oskie ale umiejscowienie podjezewam ze takie same jak w DE
    Prze¶led¼ tematy na BMW KP tam co¶ mieli. Bêdzie zabawy du¿o bo t³umaczyli bezpieczniki jako tako. Mo¿esz porównywaæ nazwy z moimi zdjêciami. I jako¶ to pouk³adasz.
    Jak bêdzie Ci siê chcia³o tak bawiæ to mogê zrobiæ zdjêcie ca³ego opisu pod mask±.
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar tomi290
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    85
    BMW
    E 38 735 1998
    Sk±d
    KBR
    Cytat Zamieszczone przez Cichy
    A ma ktos przet³umaczenie wszystkich bezpiecznikow z tej listy oraz z bagaznika? Ja mam w³oskie ale umiejscowienie podjezewam ze takie same jak w DE
    Bodaj¿e w tamtym roku przet³umaczy³em wszystkie bezpieczniki i wys³a³em je Sebkowi bo by³ problem z wrzuceniem ich na forum.Jak widzê do dzi¶ ich nie wrzuci³,postaram siê je wrzuciæ lub udostêpniæ je w inny sposób jak tylko znajdê chwile czasu.
    Co do bezpieczników i poboru pr±du przerabia³em ten temat pod koniec tamtego tygodnia.Tez my¶la³em ze co¶ z¿era mi pr±d i sprawdza³em po kolei bezpieczniki po bezpiecznikiem nr 6 jest telefon,o¶wietlenie wnêtrza,spryskiwacz przedniej szyby,ma byæ tam bezpiecznik 20A
    U mnie po d³ugiej kombinacji okaza³o siê ze jest wszystko w porz±dku tylko moje auto d³ugo siê usypia trwa to duklanie 23-25 min i po u¶pieniu mam pobór 0,03A a ca³ym winowajca by³ akumulator (co ciekawe po odpiêciu klemy jest wszystko ok stoi przez tydzieñ przychodzê zak³adam klemê i pali od kopa)
    Pozdrawiam


    Wrzuci³em ta rozpiskê bezpieczników na chomika
    U¿ytkownik tomi290 http://chomikuj.pl/tomi290/Bezpieczniki
    T³umaczy³em je sam i nie mia³em najmniejszych problemów ze sprawdzaniem wszystko siê zgadza przynajmniej w moim aucie.
    Pozdrawiam Tomek

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    U mnie siê niestety nie usypia, nie wiedzia³em, ¿e telefon te¿ jest pod 6 (dziêki za info). Jego te¿ sprawdzê :) jak nie bêdzie to, to pozostaje wymiana GM.

    Postaram siê za³atwiæ aby rozpiska by³a podpiêta bo to cenne info.
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip Awatar Cichy
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Sk±d
    Poznan
    tomi290 jestes wilelki! dzieki
    Impossible is nothing

    ¯yæ szybko, umieraæ m³odo

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    Pobór pr±du by³ z GM3, problem opisujê tutaj.

    http://forum.7er.pl/demontaz-gm-iii-...ul-vt13000.htm
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

  9. #9
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Do³±czy³
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Sk±d
    O N A
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Pobór pr±du by³ z GM3, problem opisujê tutaj.

    http://forum.7er.pl/demontaz-gm-iii-...ul-vt13000.htm

    £adnie opisa³e¶ wszystko, powinno to trafiæ do "ZRÓB TO SAM" .
    .. tylko ja wci±¿ nie wiem, dlaczego by³ ten pobór pr±du ?
    Z tego co pamiêtam jak rozmawiali¶my to mia³e¶ niewielk± stratê, ale znaczn± je¿eli auto d³ugo sta³o
    Pewno¶æ na ka¿dym kilometrze ...

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Do³±czy³
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Sk±d
    Szlachta Rydzyñska ko³o wsi Leszno
    To jest w dziale zrób to sam ;)
    Pobór pr±du by³ bardzo du¿y (od 0,64-0,70A) na jeden PIN w module.
    Przewód ten, kawa³ek dalej rozchodzi³ siê na 7 innych, które prowadzi³y do ró¿nych urz±dzeñ i przeka¼ników kompletnie od siebie niezale¿nych. A wiêc ewidentnie GM3 by³ uszkodzony.
    Sprawdza siê to przez podmiankê na bardzo zbli¿one modu³y. I tutaj ja siê nadzia³em jak i wielu mo¿e wpa¶æ w t± sam± pu³apkê. Opisa³em w linku i¿ modu³ który wybieramy na podmiankê obowi±zkowo musi byæ HIGH, ma to podstawowe znaczenie.
    Ja podk³ada³em niemal taki sam od E39 który na pewno dzia³a³, auto by³o starsze od mojego o jaki¶ miesi±c, góra dwa i nic nie da³a podmianka, z tego wzglêdu ¿e tamten modu³ by³ LOW.
    ---===Bo rado¶æ to suma drobnych przyjemno¶ci===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze wzglêdu na ograniczony czas coraz rzadziej zagl±dam na forum :(
    W sprawach pilnych proszê o kontakt na maila coboss@op.pl pamiêtajcie o zaznaczeniu, ¿e jeste¶cie klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •