Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 62

Wątek: POMOCY! Tajemniczy wyciek paliwa :/

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Nie mówicie chyba poważnie, wymiana baku to kupa czasu, energii i pieniędzy - mialbym to robić przez głupią dziurkę wielkości 0,1mm ??? Bez przesady :/ To już rozrzutność

    chyba zastosuję jakis własny patent. A jak przykleję klejem do metalu lub tworzyw sztucznych (np. kropelką - klei doskonale metale, lub distalem) latkę z gumy na to miejsce to coś się może stać niebezpiecznego? ( w sensie takim ze dostanie się jakaś chemia z kleju do paliwa czy coś - kropelka jest bardzo plynna, distal podobnie)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez SEBEK
    Nie zauwazyles w ostatnim czasie dziwnych dzwiekow (strzalow, stukniec) z tylnej czesci samochodu ? Pracujacy zbiornik przy zatkanym filtrze wlasnie tak pracuje.
    O kurde! U mnie takie lekkie "strzelanie" właśnie słychać, zwłaszcza przy odpalaniu :razz: Czy są jeszcze jakieś objawy tego zatkanego filtra ? co prawda wacha mi ubywa podczas jazdy tylko

    ps.Powodzenia RockR, ja też słyszałem o tej zywicy +mata szklana - podobno super rezultaty!

  3. #23
    RockR, zrobisz oczywiście jak uważasz.... Zastanawiam się tylko, po co zadajesz pytania, skoro, skąd innąd słuszne sugestie są dla Ciebie za drogie.... Klejenie metalu, szczególnie w warunkach penetracji przez rozpuszczalniki nie przyniesie długotrwałego efektu (szczególnie, kiedy nieszczelność jest od spodu. Spawania z powodów oczywistych nie polecam... ;)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Właśnie wpadł mi do głowy pewien pomysł: jeżeli ta nieszczelność nie jest zbyt duża i w miare w jednym punkcie, to może pewien efekt przyniosłoby wywiercenie w tym miejscu otworu i zanitowanie go?? Dodatkowo można nit posmarować jakimś silikonem lub czymś podobnie uszczelniającym.

    Pozdro

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Spawania z powodów oczywistych nie polecam... ;)
    A jak by zbiornik zalać do połowy wodą ?

  6. #26
    Cytat Zamieszczone przez positiv
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Spawania z powodów oczywistych nie polecam... ;)
    A jak by zbiornik zalać do połowy wodą ?
    Znane są tego typu techniki... Sam miałem kiedyś okazję spawać zbiornik od poldka. Tyle, że przeleżał on chyba z rok i nawet nie czuć było od niego paliwem. W tym przypadku jednak chodzi o szybką akcję, a dziura jest od spodu. Co do pomysłu ac_kotleta, zamiast nita próbowałbym raczej po oczyszczeniu wkręcić wkręt i nie na silikon tylko właśnie na jakiś klej dwuskładnikowy (dość fajnie klei "Bizon"). Istnieje jednak opcja, że zbiornik już teraz jest dość mocno skorodowany.

    Ja bym po prostu zmienił zbiornik i zapomniał o problemie.....

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Sylwek, po to pytam, żeby przeczytać te wszystkie dodatkowe informacje, np. od Ciebie ;)

    Zbiornik nie jest przerdzewiały - jest na nim ładny, czarny lakier (nie powinny byc one srebrne? :D), tylko w paru punktach (jest ich może z 6) widać jakby odpryski tego lakieru (moim zdaniem spowodowane przez kamienie), i tam właśnie prześwituje rdza.

    Inna sprawa, że filtr też sprawdzę, bo w miejscu gdzie akurat cieknie, pozatym że jest rdzawa kropeczka, to miejsce jest jakby na garbie przetloczenia i w tym miejscu przetłoczenie jest wklęsle do środka - jakym o coś uderzył bakiem, lub może być to spowodowane właśnie zasysaniem przez zapchany filtr.

    Opcja z wkrętem wydaje się konkretna, jakby na wkręta nalożyć gumową casno przylegającą do gwintu uszczelkę, dodatkowo posmarowaną jakimś dobrym klejem i wkręcić go bezpośrednio w tą dziurkę.... no to chyba jest dobry pomysl :)

    Jedyna rzecz ktorej się obawiam, to to czy aby do benzyny nie dostanie się jakiś syf z kleju i czy nie spowoduje to jakichś poważnych konsekwencji... ?

  8. #28
    Przed operacją klejenia spuść paliwo. Nie dawaj żadnych uszczelek typu guma lub silikon, bo te nie lubią się z benzyną. Tylko klej dwuskładnikowy na wkręt i jazda. Pamiętaj o dobrym oczyszczeniu powierzchni.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    99
    BMW
    730i ECE L A
    Skąd
    Poznań
    Spawanie zbiornika nie jest wcale takim glupim sposobem na pozbycie sie problemu, jednak nalezy go najpierw przelac kilka razy woda do pelna, aby pozbyc sie oparow paliwa. Wszyscy dobrze wiemy, ze jesli chodzi o benzyne to pala sie same opary, a nie ciecz. Polecam oczywiscie zostawic to fachowcom, ktorzy nie beda bali sie tego podjac. Jednak na pewno nie da sie tego zrobic w jeden dzień, wiec jesli zalezy Ci na czasie to ta metoda nie wchodzi w gre.
    Szatan ma trzy szóstki. Ja mam siódemke :D

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Jeśli podiosę ją na podnośniku lewą stroną z minimalną ilością paliwa w baku i odczekam pare minut przed klejeniem i z godzinę po klejeniu aż zaschnie klej to wystarczy? (przeleje sie reszta paliwa do drugiej komory?)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •