Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62

Wątek: POMOCY! Tajemniczy wyciek paliwa :/

  1. #11
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez RockR
    Wymiana baku? 8/ No chyba aż tak źle to nie jest... ?

    A może sparciały te gumowe łączniki/(wężyki?) i puszczają?
    Tez przerobilem ten problem. Tak jak Greg napisal - z powodu zatkanego filtra nie dziala odpowietrzanie zbiornika. Zbiornik zaczyna pracowac i tworza sie pekniecia.

    Ja czasowo problem zazegnalem zywica epoksydowa, pekniecie nie bylo na zlaczu lecz od dolu zbiornika. W korku wlewu paliwa wykonalem otwor w celu wolnego odpowietrzania zbiornika takze przy zatkanym filtrze.

    @RockR

    Nie zauwazyles w ostatnim czasie dziwnych dzwiekow (strzalow, stukniec) z tylnej czesci samochodu ? Pracujacy zbiornik przy zatkanym filtrze wlasnie tak pracuje.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Z niczym takim się nie spotkałem :/

    Zanim podjadę na kanał mam zasadnicze pytanie, czy mogę jechać bez obaw że zapali mi się cały zbiornik od gorącego wydechu?? W tych okolicach podłoga? (chyba raczej to spód baku) jest wilgotna od benzyny... Nie dojdzie do samozapłonu od gorących wydechów?

    Ew. gdyby doszło to czy uda się to ugasić gaśnicą (szczerze wątpię :/)

  3. #13
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    RockR - przychyl się połóż na ziemi wsadź głowę po samochód i zobacz gdzie leci.
    Nie zadawaj pytań czy uda się ugasić bo jedyne co nam na tym forum brakuje to wróżki.
    Gra muzyka

  4. #14
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Z zbiornikiem walczyłem jakiś rok czasu ! Nie pomagały kleje (nawet te drogie do zbiorników) jak ciekło tak ciekło ! Benzyna zapala się od iskry, ognia a nie od temperatury, więc jak ktoś nie rzuci Ci PETA pod auto to nic teoretycznie nie powinno się stać ! Ja rozwiązałem, na przekór paru osób na tym forum, sprawę przez Lutowanie lutownica taką od rynien. Blaszka miedziana za-cynowana i lutowanie w miejscu pęknięcia i powidło się dziś już zapomniałem o problemie. Wymiana zbiornika Horror i tragedia całe zawieszenie tylne musisz wywalić. 8/

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Okazalo się, że na spodzie zbiornika zrobily sie małe odpryski lakieru, w tych miejscach korodował i jeden z tych odprysków przerdzewial na wylot...

    Zalepiliśmy to poxipolem po uprzednim odtluszczeniu, ale dzisiaj widzę, że znów cieknie...

    Macie jakis pomysl dlaczego i jak to zrobić porządnie??

    A może użyć distala, albo nakleić jakąś małą elastyczną (np. gumową) łatkę dobrym klejem?

    Wygląda na to, że poxipol poprostu sie nie trzyma. Ew, może należało zmatowić powierzchnię lakieru papierem sciernym przed stosowaniem poxipolu?

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Zmień zbiornik ;) za dużo za niego nie zaplacisz a przynajmniej pewnośc będziesz miał że nie będzie cieknąc, ja tak zrobiłem. Tymczasowo możesz zrobic tak ze osuszysz zbiornik oczyścisz miejsce z farby i nakleisz płytke na to, jakimś klejem do metalu, kilka miesięcy powinno wytrzymac.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja bym spróbował żywicą epoksydową.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    a poxipol to nie to samo? :D

  9. #19
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Prawde powiedziawszy nie wiem :)

    A co do żywicy to najlepiej cały zestaw reperacyjny z włóknem, przetrzeć papierem sciernym, odtłuścić, posmarować żywicą przyłożyć kawałek włókna i zalać żywicą :P Tylko nie wiem jak to wygląda w sytuacji kiedy robi się to "do góry nogami" ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #20
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...ja jednak mysle, ze jesli chcesz dlugotwale miec spokoj, zmien bak na uzywke z mlodszego modelu. Przed montazem obejrzyj dokladnie bak i zakonserwuj go. Inne metody to jednak na chwile.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •