Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: 4.4

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    55
    BMW
    Brak
    Skąd
    Poznan

    Post 4.4

    Hej,

    Mam motor 4.4 bez vanosów i nie działa mi ASC, linka jest ok to idąc dalej tropem jest tam czujnik położenia przepustnicy hamującej i nigdzie go znaleźć nie mogę na allegro żeby kupić, ten czujnik to jakiś święty gral ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kolego nie działa Ci tylko asc ? Który rok auta ? Sterownik masz ten psujący się ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    62
    BMW
    e38 740iA i e39 540 touring manual
    Skąd
    3city
    Mam na sprzedaż, zapakowany w całe e39 :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rexman
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    593
    BMW
    e31
    Skąd
    Irlandia

    Post

    Zerknąłem w ten temat, bo miałem identyczny problem. Podpowiedzi też były o linkach. A to spadła, a to się urwała, a to silniczek ADS, a to sterownik ABS itd.
    Problem wystąpił po wymianie właśnie tych potencjometrów (na nowe Hella). Sam bym chyba w życiu nie doszedł co było przyczyną. A okazało się, że wtyczki do tych dwóch potencjometrów (bo jest ich oczywiście dwa) pasują zamiennie. Nie zaznaczałem sobie ich wcześniej, bo liczyłem na to, że kable będą "pamiętać" skąd są. Kilka razy je kiedyś odłączałem i podłączałem (przy innych czynnościach) i wszystko hulało bez problemu. Hm... jak to rutyna może zgubić człowieka.
    Dopiero kolega mechanik posprawdzał co do czego i doszedł, że wtyczki są zamienione (nie na swoim miejscu).

    Natomiast mam pytanie... może ktoś szczęśliwym trafem przeczyta ten post i powie, czy skrzynia biegów może szwankować, jeśli potencjometry nie będą z ASO. Bo od tamtej chwili (o ile dobrze pamiętam), skrzynia nie przerzuca biegów, ale tylko w trybie automatycznym. Reszta funkcji działa bez zarzutu.
    Zostań dawcą szpiku kostnego... dkms.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •