Zerknąłem w ten temat, bo miałem identyczny problem. Podpowiedzi też były o linkach. A to spadła, a to się urwała, a to silniczek ADS, a to sterownik ABS itd.
Problem wystąpił po wymianie właśnie tych potencjometrów (na nowe Hella). Sam bym chyba w życiu nie doszedł co było przyczyną. A okazało się, że wtyczki do tych dwóch potencjometrów (bo jest ich oczywiście dwa) pasują zamiennie. Nie zaznaczałem sobie ich wcześniej, bo liczyłem na to, że kable będą "pamiętać" skąd są. Kilka razy je kiedyś odłączałem i podłączałem (przy innych czynnościach) i wszystko hulało bez problemu. Hm... jak to rutyna może zgubić człowieka.
Dopiero kolega mechanik posprawdzał co do czego i doszedł, że wtyczki są zamienione (nie na swoim miejscu).

Natomiast mam pytanie... może ktoś szczęśliwym trafem przeczyta ten post i powie, czy skrzynia biegów może szwankować, jeśli potencjometry nie będą z ASO. Bo od tamtej chwili (o ile dobrze pamiętam), skrzynia nie przerzuca biegów, ale tylko w trybie automatycznym. Reszta funkcji działa bez zarzutu.