Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 23

W±tek: St³uczka - Sprawca uciek³!

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Sk±d
    Miêdzychód/Miêdzyrzecz

    Post St³uczka - Sprawca uciek³!

    Witam Koledzy!
    01.07.2017r. (sobota) mia³o miejsce nieprzyjemne zdarzenie w moim ¿yciu. Inny kierowca uszkodzi³ moje BMW 740d e65 swoj± Suzuki Grand Vitar± podczas mojej nieobecno¶ci, po czym odjecha³ z miejsca zdarzenia. Jak tylko samochód ukaza³ siê moim oczom (po powrocie z firmy) ujrza³em uszkodzenia i wezwa³em patrol. Policjant po przyje¼dzie na miejsce zdarzenia sporz±dzi³ notatkê, po czym od poniedzia³ku razem z miejscow± Policj± rozpoczêli¶my poszukiwania sprawcy. Przeszed³em siê po zaprzyja¼nionych firmach z pro¶b± o ta¶my z monitoringu i uda³o mi siê uchwyciæ moment w którym moja bunia jest uszkadzana:/ Na nagraniu widaæ markê pojazdu, jego kolor a tak¿e p³eæ kierowcy (oczywi¶cie kobieta!), niestety nagranie jest na tyle s³abe, ¿e nie mo¿na zidentyfikowaæ numerów rejestracyjnych pojazdu. Na szczê¶cie po kilku dniach od przekazania tych materia³ów Policji z wydzia³u drogowego miejscowej komendy otrzyma³em telefon, ¿e uda³o siê im ustaliæ sprawcê, który zosta³ ukarany mandatem i przekaza³ dane swojej ubezpieczalni. Szczerze mówi±c by³em w szoku, gdy¿ nauczony do¶wiadczeniem spodziewa³em siê raczej umorzenia sprawy z powodu niewykrycia sprawcy. W tym miejscu wielkie brawa dla komendy powiatowej policji w Miêdzychodzie! Po otrzymaniu polisy ubezpieczeniowej z KPP zg³osi³em roszczenie do ubezpieczalni sprawcy (PZU) w oczekiwaniu na przyjazd rzeczoznawcy. Ucieszy³em siê, ¿e jest to PZU, gdy¿ wydaje mi siê, ¿e w porównaniu do LINK4 czy innych wynalazków jest to stabilny ubezpieczyciel i wycena bêdzie adekwatna do poniesionych przeze mnie kosztów zwi±zanych z przywróceniem samochodu do stanu sprzed wypadku, ale po otrzymaniu kosztorysu okaza³o siê, ¿e ta wycena to istna kpina!!! Na pocz±tku chcia³bym przedstawiæ co zosta³o uszkodzone:
    a) przednie lewe nadkole - zosta³o zniekszta³cone przez przednie prawe ko³o samochodu sprawcy i oderwane z zaczepieñ
    b) lewy próg pod drzwiami - równie¿ zosta³ uszkodzony przez przednie prawe ko³o Suzuki Grand Vitary i wymaga wymiany
    c) przednie lewe drzwi - lakier uszkodzony do podk³adu; drzwi wymagaj± lakierowania
    d) tylny lewy b³otnik - lakier uszkodzony do podk³adu; b³otnik wymaga lakierowania

    Chcia³em te¿ zaznaczyæ, ¿e na ka¿dy etapie kontaktu z ubezpieczalni± szed³em na rêkê. Zgodzi³em siê na wymianê korespondencji drog± e-mailow±, a nie tradycyjn± poczt± a tak¿e zgodzi³em siê na wycenê uszkodzeñ na podstawie zdjêæ przes³anych przeze mnie, zamiast fatygowaæ rzeczoznawcê, tymczasem PZU straty wyceni³o mi na 1810z³!!! Wed³ug PZU wystarczy np. pomalowaæ przednie lewe drzwi i tylny lewy b³otnik a np. drzwi tylne zostawiæ na starym lakierze!!!
    W tym momencie mam pytanie do Was koledzy z pro¶b± o pomoc. Jak mogê siê odwo³aæ od tej wyceny? Czy jechaæ do najbli¿szego serwisu BMW w Poznaniu z pro¶b± o przedstawienie kosztorysu naprawy blacharsko - lakierniczej, czy mo¿e pogroziæ im s±dem??? Czy to ¿e mam oryginalny lakier na ca³ym samochodzie i samochód straci na warto¶ci poprzez na³o¿enie dodatkowej warstwy lakieru mo¿e te¿ byæ przedmiotem moich roszczeñ??? Czy to, ¿e sprawca kolizji odjecha³ z miejsca zdarzenia, co upowa¿nia ubezpieczalniê do zastosowania roszczenia regresowego nie powinno sk³oniæ PZU do wyp³acenia wiêkszego odszkodowania???;>
    Gor±ca pro¶ba o odpowied¼, mo¿e kto¶ z Was zajmuje siê takimi rzeczami???;>
    Z góry dziêki!

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Sk±d
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BarteG Zobacz posta
    Witam Koledzy!
    01.07.2017r. (sobota) mia³o miejsce nieprzyjemne zdarzenie w moim ¿yciu. Inny kierowca uszkodzi³ moje BMW 740d e65 swoj± Suzuki Grand Vitar± podczas mojej nieobecno¶ci, po czym odjecha³ z miejsca zdarzenia. Jak tylko samochód ukaza³ siê moim oczom (po powrocie z firmy) ujrza³em uszkodzenia i wezwa³em patrol. Policjant po przyje¼dzie na miejsce zdarzenia sporz±dzi³ notatkê, po czym od poniedzia³ku razem z miejscow± Policj± rozpoczêli¶my poszukiwania sprawcy. Przeszed³em siê po zaprzyja¼nionych firmach z pro¶b± o ta¶my z monitoringu i uda³o mi siê uchwyciæ moment w którym moja bunia jest uszkadzana:/ Na nagraniu widaæ markê pojazdu, jego kolor a tak¿e p³eæ kierowcy (oczywi¶cie kobieta!), niestety nagranie jest na tyle s³abe, ¿e nie mo¿na zidentyfikowaæ numerów rejestracyjnych pojazdu. Na szczê¶cie po kilku dniach od przekazania tych materia³ów Policji z wydzia³u drogowego miejscowej komendy otrzyma³em telefon, ¿e uda³o siê im ustaliæ sprawcê, który zosta³ ukarany mandatem i przekaza³ dane swojej ubezpieczalni. Szczerze mówi±c by³em w szoku, gdy¿ nauczony do¶wiadczeniem spodziewa³em siê raczej umorzenia sprawy z powodu niewykrycia sprawcy. W tym miejscu wielkie brawa dla komendy powiatowej policji w Miêdzychodzie! Po otrzymaniu polisy ubezpieczeniowej z KPP zg³osi³em roszczenie do ubezpieczalni sprawcy (PZU) w oczekiwaniu na przyjazd rzeczoznawcy. Ucieszy³em siê, ¿e jest to PZU, gdy¿ wydaje mi siê, ¿e w porównaniu do LINK4 czy innych wynalazków jest to stabilny ubezpieczyciel i wycena bêdzie adekwatna do poniesionych przeze mnie kosztów zwi±zanych z przywróceniem samochodu do stanu sprzed wypadku, ale po otrzymaniu kosztorysu okaza³o siê, ¿e ta wycena to istna kpina!!! Na pocz±tku chcia³bym przedstawiæ co zosta³o uszkodzone:
    a) przednie lewe nadkole - zosta³o zniekszta³cone przez przednie prawe ko³o samochodu sprawcy i oderwane z zaczepieñ
    b) lewy próg pod drzwiami - równie¿ zosta³ uszkodzony przez przednie prawe ko³o Suzuki Grand Vitary i wymaga wymiany
    c) przednie lewe drzwi - lakier uszkodzony do podk³adu; drzwi wymagaj± lakierowania
    d) tylny lewy b³otnik - lakier uszkodzony do podk³adu; b³otnik wymaga lakierowania

    Chcia³em te¿ zaznaczyæ, ¿e na ka¿dy etapie kontaktu z ubezpieczalni± szed³em na rêkê. Zgodzi³em siê na wymianê korespondencji drog± e-mailow±, a nie tradycyjn± poczt± a tak¿e zgodzi³em siê na wycenê uszkodzeñ na podstawie zdjêæ przes³anych przeze mnie, zamiast fatygowaæ rzeczoznawcê, tymczasem PZU straty wyceni³o mi na 1810z³!!! Wed³ug PZU wystarczy np. pomalowaæ przednie lewe drzwi i tylny lewy b³otnik a np. drzwi tylne zostawiæ na starym lakierze!!!
    W tym momencie mam pytanie do Was koledzy z pro¶b± o pomoc. Jak mogê siê odwo³aæ od tej wyceny? Czy jechaæ do najbli¿szego serwisu BMW w Poznaniu z pro¶b± o przedstawienie kosztorysu naprawy blacharsko - lakierniczej, czy mo¿e pogroziæ im s±dem??? Czy to ¿e mam oryginalny lakier na ca³ym samochodzie i samochód straci na warto¶ci poprzez na³o¿enie dodatkowej warstwy lakieru mo¿e te¿ byæ przedmiotem moich roszczeñ??? Czy to, ¿e sprawca kolizji odjecha³ z miejsca zdarzenia, co upowa¿nia ubezpieczalniê do zastosowania roszczenia regresowego nie powinno sk³oniæ PZU do wyp³acenia wiêkszego odszkodowania???;>
    Gor±ca pro¶ba o odpowied¼, mo¿e kto¶ z Was zajmuje siê takimi rzeczami???;>
    Z góry dziêki!
    pamiêtaj nalezy ci sie auto zastepcze na czas naprawy !!!!!!!!!!! ubezpieczalnia p³aci 150 z³ za dobe mozesz od kolegi po¿yczyæ
    je¶li nie ogarniasz takich tematów nie umiesz napisac prostego pisma ****** przez telefon itd to lepiej id¼ do firmy i on i sie tym zajma za 20-30%
    ka¿da ubezpieczalni to prywatna firma i po prostu im zap³aci mniej tym ma wiêcej tu niema czarów ty musisz zadzia³±æ aby by³o kilka tysiecy i tyle podjedz do aso i niech wyceni± same czêsci podjed¼ do lakiernika niech napisze ile dni bedzie trwa³a naprawa i ile bedzie kosztowaæ i im to wysli masz 3 lata na odo³ywanie siê wiêc spokojnie

  3. #3
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Velocityraptor
    Do³±czy³
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    by³o E38 750i, bêdzie E38 750i
    Sk±d
    OKR
    Tu masz artyku³ co Ci siê nale¿y: http://autokult.pl/27938,co-nalezy-s...-polisy-oc,all

    Zasadniczo mienie szkody z OC jest super. Rób kosztorys naprawy w ASO z autem zastêpczym na czas naprawy, dolicz utratê warto¶ci auta i popro¶ grzecznie PZU o wyp³atê odszkodowania wg wyliczonej wysoko¶ci kosztów. Je¶li siê nie zgodz± poszukaj firmy zajmuj±cej siê odszkodowaniami (jest ich pe³no), tylko dobrze poczytaj ich umowê i ogólne warunki i regulamin :)

    PS
    Faktycznie dziwne, ¿e policja w czym¶ pomog³a.
    -------------------------------------
    Broñ Masowego Wyprzedzania.

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    448
    BMW
    730i e32
    Sk±d
    ¶l±sk
    Blog
    8
    PS
    Faktycznie dziwne, ¿e policja w czym¶ pomog³a.[/QUOTE]


    to akurat dla nich jest prosta sprawa , jada do goscia mowi± albo bierzesz teraz mandat albo sprawa w sadzie i koszty x 5 . wiekszosc miêknie i przyjmuje . mam taka sama sprawe z baranem co mi walno³ i sobie pojecha³....

  5. #5
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Do³±czy³
    Nov 2010
    Posty
    3,385
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Sk±d
    Jura KC

    Post

    Szkoda Twojego czasu i nerwów, zleæ swoj± szkodê firmie zajmuj±cej siê "walk±" z TU. Wyp³ac± od razu REALN¡ kwotê jaka Ci siê nale¿y, dadz± auto zastêpcze a sami dalej bêd± siê s±dziæ z TU.

    Taka ciekawostka, jak sprawca zbieg³ z miejsca zdarzenia, to TU pomimo tego, ¿e ma wa¿n± polisê OC mo¿e za¿±daæ od niego zwrotu kosztów, które musia³o wyp³aciæ osobie poszkodowanej.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  6. #6
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jedno wiem na pewno. Na nic siê nie zgadzaj a ju¿ na pewno nie podawaj im nr swojego konta.
    Nastêpnie jak koledzy wy¿ej radz± ,...wynajmij firmê która siê tym zajmie ,albo oddaj na bezgotówkow± naprawê do ASO BMW i po sprawie.
    P.S. link4 wygl±da na to ,¿e wcale nie jest taki najgorszy w wyp³atach odszkodowañ.

  7. #7
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Sk±d
    Miêdzychód/Miêdzyrzecz
    Ale ja nie chcê oddaæ samochodu na bezgotówkow± naprawê do ASO BMW. Jako Klient mam prawo za¿±daæ gotówkowej naprawy szkody i z takiego prawa zamierzam skorzystaæ. Najbardziej wkurw** mnie to, ¿e samochód ju¿ nie bêdzie mia³ oryginalnego lakieru po ca³o¶ci karoserii, a co za tym idzie nie bêdzie przywrócony do stanu sprzed szkody...

  8. #8
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    To w tym wszystkim jest najgorsze. Mo¿e w takim razie uda³o by siê znale¼æ takie elementy w ori lakierze i po prostu poprzekrêcaæ....no oczywi¶cie bez tylnego b³otnika ,ale to tylko jeden element wtedy malowany.

  9. #9
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Do³±czy³
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Sk±d
    Wrocek City
    Id¼ do ASO. Zg³o¶ zlecenie z OC sprawcy. We¼ auto zastêpcze z ASO. Na czas wyceny i odpowiedzi z PZU masz za free. Nastêpnie jak ju¿ bedzie wycena z ASO oddajesz zastêpcze, swoje wieziesz do warsztatu zaprzyja¼nionego i u Niego naprawiasz. Ten warsztat na czas naprawy te¿ mo¿e wypo¿yczyæ Ci zastêpcze którego koszt pokrywa PZU. PZU musi Ci wyp³aciæ tyle ile w ASO minus inna kwota za roboczogodzine. Twój mechanik pewnie naprawi po mniekszy h kosztach i reszta Twoja.

    Wys³ane z mojego MI 5s Plus przy u¿yciu Tapatalka
    Jerome Le Banner: "...W si³owni mo¿esz wypracowaæ sobie miê¶nie klatki lub miê¶nie ud. Nie mo¿esz jednak wzmocniæ swoich jaj, albo siê z nimi urodzi³e¶ albo nie..."

  10. #10
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    245
    BMW
    BMW e65 740d
    Sk±d
    Miêdzychód/Miêdzyrzecz
    W³a¶nie tak mam zamiar zrobiæ.
    W sobotê jadê do ASO do Poznania z pro¶b± o kosztorys naprawy.
    Jak ju¿ bêdê mia³ kosztorys naprawy to wysy³am ¿±danie zap³aty do PZU.
    Najbardziej nie mogê od¿a³owaæ tego lakieru, najprawdopodobniej skoñczy siê to tym, ¿e na wiosnê 2018r. przemaluje ca³y samochód tak, ¿eby wszêdzie by³a jednakowa warstwa lakieru. Najpierw oczywi¶cie sporz±dzê dokumentacjê zdjêciow±, aby przysz³y nabywca nie zarzuci³ mi dzwona. Odnowiê te¿ felgi, wypiorê ¶rodek, przyciemnie szyby, zregeneruje lampy i bêdzie FURA jak z SALONU:)

Podobne w±tki

  1. [karoseria] St³uczka
    Przez kaufland11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-08-2015, 23:32
  2. St³uczka
    Przez piter7898 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 11:26
  3. sprawca wypadku nieuznany co robiæ?
    Przez e4r5t w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2013, 13:31
  4. St³uczka
    Przez Riki w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 08:34
  5. St³uczka
    Przez Riki w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •