Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: [M60B40] Rzuca silnikiem na wolnych obrotach.

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Ok. W takim razie biore sie za alternator.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar AdiX
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    57
    BMW
    E32 740iL '93
    Skąd
    Łódź
    Blog
    9
    Przemo e32, RobsonSY - u mnie też tak było. Trzęsło budą jak cholera, ale nie zawsze - czasem delikatnie, a czasem w ogóle nic.

    Duża poprawa przyszła po wymianie cewek bodajże. Ale dźwięk nierównej pracy pozostał. Teraz w trakcie generalnego remontu mechanik zdecydował o wymianie regulatora napięcia, także to może być też jego sprawka.

    Czy zużyte poduszki pod silnikiem też nie przyczyniają się do skali drgań? Czasem to się wysiedzieć na postoju nie dało.

    Będę obserwował wątek :)
    (OO=[_][_]=OO)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    Kolektor w gore i sprawdz czujniki spalania stukowego czy nie sa popękane. Nawet jesli sa cale odkrec kazdy i przeczysc. U mnie stukowe powodowaly takie drgania

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Podmieniłem akumulator na drugi, sprawny i problem występuje nadal (miałem drugi na podmiankę więc sprawdziłem).
    Coś o czym nie napisałem wcześniej to to, że od kiedy ją mam to rozrusznik wolno kręcił, nawet latem jest ociężały względem innych m60 z którymi miałem styczność.
    Może więc problem ze spadkiem napięcia przy uruchamianiu tkwi w wiązce lub zużytym rozruszniku ?

    Czujniki spalania stukowego miały pęknięcia jak robiłem uszczelki kolektora, ale olałem sprawę zw. na to, że DIS nie wywalał żadnych błędów z nimi związanych.
    Co mogę zrobić żeby wyeliminować, że to nie one są przyczyna ? Chwilowe odpięcie coś zmieni ?

    Tak czy inaczej alternator muszę raczej zrobić - na wolnych bez obciążenia spada czasem do 13,2 a pod obciążeniem nawet poniżej 12. Wystarczy lekko podnieść obroty i problem nie występuje.

  5. #15
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Czynników mających wpływ na nierówną pracę w M60/62 jest tak wiele, że ciężko jest wymienić wszystkie. U mnie np. znaczna poprawę, graniczącą z ideałem, poczułem po wymianie szklanek. Podejrzewam, że gdybym zrobił jeszcze głowicę to byłoby idealnie.

  6. #16
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Wymiana akumulatora na sprawny nic nie da jeżeli przypuszczalnie masz problem z alternatorem.
    W przypadku braku ładowania, energia do zasilenia wszystkich odbiorników będzie zasysana bezpośrednio z akumulatora i możesz go szybko zarżnąć.
    Ociężały rozrusznik może być skutkiem, a nie przyczyną.
    W sytuacji rozruchu akumulator ma niskie napięcie (11.7V jak napisałeś) więc mamy niską wartość prądu rozruchu i być może stąd wrażenie ociężałej pracy rozrusznika.
    Nie twierdzę, że rozrusznik jest ok. Zapewne po tylu latach przydałby się jego przegląd.
    Natomiast rozrusznik, jak sama nazwa wskazuje, bierze udział w zabawie tylko przy uruchamianiu silnika, a u Ciebie lipa z pracą silnika jest cały czas.
    Ostatnio edytowane przez yaz ; 27-01-2016 o 09:34

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    YAZ
    Wymieniłem aku, bo nie byłem pewien czy ten w aucie nie jest trafiony po prostu. Dziwne, że na drugim aku sytuacja ze spadkiem napięcia poniżej 9V powtórzyła się.
    Alternator zrobię, prawdę mówiąc już zakupiłem regenerowany, ale dostałem po chwili informację że jest niedostępny więc szukam dalej.
    Najchętniej kupiłbym drugi i podmienił, aby nie tracić czasu na wożenie mojego do regeneracji - masz może jakiś namiar w WWA lub okolice na jakiś punkt ?

  8. #18
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,647
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Wcale nie dziwne, że drugi, dobry akumulator spadł poniżej 9V (zakładam, że ta wartość pojawiła się na odpalonym silniku).
    Przyjmując moją teorię o uszkodzonym/niedomagającym alternatorze, jak już wcześniej napisałem, po uruchomieniu silnika, wszelkie odbiorniki elektryczne ciągną soki bezpośrednio z akumulatora.
    To powoduje jego drenaż.
    Być może uszkodzony jest tylko regulator i np. przy podniesieniu obrotów silnika zaczyna ożywać, stąd podnosi się napięcie.
    Nie znam żadnego punktu sprzedającego alternatory. Ja swój regenerowałem w Ząbkach. Namiary na zakład są w Polecanych.
    Trochę daleko od Ciebie, ale podejrzewam, że w większości tego typu warsztatów regeneracja jest z dnia na dzień.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemo e32
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    320
    BMW
    E38 728i '98 Orientblau
    Skąd
    WGM
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Wcale nie dziwne, że drugi, dobry akumulator spadł poniżej 9V (zakładam, że ta wartość pojawiła się na odpalonym silniku).
    Przyjmując moją teorię o uszkodzonym/niedomagającym alternatorze, jak już wcześniej napisałem, po uruchomieniu silnika, wszelkie odbiorniki elektryczne ciągną soki bezpośrednio z akumulatora.
    To powoduje jego drenaż.
    Być może uszkodzony jest tylko regulator i np. przy podniesieniu obrotów silnika zaczyna ożywać, stąd podnosi się napięcie.
    Nie znam żadnego punktu sprzedającego alternatory. Ja swój regenerowałem w Ząbkach. Namiary na zakład są w Polecanych.
    Trochę daleko od Ciebie, ale podejrzewam, że w większości tego typu warsztatów regeneracja jest z dnia na dzień.
    Przy odpalaniu, a wiec jeszcze nie na uruchomionym. Dzieki za namiar, zapewne skorzystam :) Irek, nie strasz mnie grzebaniem przy glowicach. Licze, ze skoro kompresja sie zgadza to w najgorszym wypadku mam zle ustawiony rozrzad, bo widac ze gl. lancuch byl wymieniany.

  10. #20
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja też długo borykałem się z nierówną pracą. Najpierw zregenerowałem alternator, potem wymieniłem rozrząd (łańcuch, napinacz, ślizg), uszczelki (dolot, wydech, przepustnica, odma), odmę, szklanki (dopiero tutaj poczułem znaczącą różnicę), a ostatnio wszystkie 4 czujniki spalania stukowego (bo 2 były mocno uszkodzone i były błędy w DISie). I teraz jestem zadowolony choć do ideału jeszcze nieco brakuje ;)

Podobne wątki

  1. [Stag] E38 M60B40 Wypadanie zapłonu tylko na LPG na wolnych obrotach
    Przez Prezeslaw w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 14:04
  2. [silnik] telepanie na wolnych obrotach
    Przez straku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 16:44
  3. Dławienie na wolnych obrotach
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-07-2013, 20:23
  4. buja buda na wolnych obrotach
    Przez szulcigor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 06:53
  5. stuka na wolnych obrotach
    Przez radzik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 11:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •