Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: [e38]fuel inject system poniżej 15l paliwa

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,518
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Ja nie rozumiem jeżdżenia na takich oparach na pewno problem jest z tym zwiazany. Ja robie tak ze najpóźniej jak w baku jest mniej niz 30-40 l to tankuje. Jeżdżąc ze zbyt mała ilością paliwa można zajechać pompe paliwa

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja swego czasu z lenistwa tankowałem jak komp pokazywał 40km do końca baku :)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    jak jest dość długo gorący sprawdź czy chłodnica/zeberka nie są zapchane, u mnie aż przez nerki biło gorąco, wyjąłem chłodnice i była cała zapchana piaskiem, po przeczyszczeniu szybciej odprowadzał ciepło.
    Co do pompki sorry nie skojarzyłem twojego drugiego tematu. Z kompem szybciej dojdziesz co powoduje błąd.
    A z tymi 15l w baku to właśnie często pompka jest powodem (już wiem, że nowa) bo ona wtedy nie pompuje tylko progowa musi za nią nadrabiać.
    Sprawdź jeszcze na kompie jakie masz ciśnienie paliwa przy tych 15l.

    Jeszcze mi się skojarzyło że w baku masz dwie komory i paliwo z jednej jest przepompowywane do drugiej, do tej z której jest zasysane. Może w przepompowywaniu jest problem.
    Tak mi też bije przez nerki ciepło nie zawsze ale bije. Fakt jak patrzylem przez wentylator to w jednym miejscu jest sporo tego syfu ze cale kaniliki sa pozatykane. Jak bede miec wiecej czasu to ja przeczyszcze. :) A czym to cieplo moze tez byc przez to ze wentylator od klimy nie dziala wcale?


    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Właśnie też chciałem zaproponować pompkę między komorami w baku. Przy 15L może po prostu chodzić "na sucho" i obniżać ciśnienie w układzie i/lub obciążać instalację elektryczną. Ponoć przez notoryczne jeżdżenie na rezerwie można tę pompkę skutecznie zatrzeć. Tak w ogóle to też jestem ze Szczecinka, tyle że "na wygnaniu" w Warszawie. W połowie lipca powinienem zajrzeć na parę dni, a w trasę zawsze zabieram komputer. Jak chcesz, to możemy coś podiagnozować.
    Ale ktora pompke masz na mysli ta co sie wyciaga poprzez zdjecie kanapy czy gdzies glebiej miedzy komorami?
    Pewnie jak bedziesz to daj znac z checia podjade i cos pobadamy :)


    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Ja nie rozumiem jeżdżenia na takich oparach na pewno problem jest z tym zwiazany. Ja robie tak ze najpóźniej jak w baku jest mniej niz 30-40 l to tankuje. Jeżdżąc ze zbyt mała ilością paliwa można zajechać pompe paliwa
    Nie po to daja taki wielki zbiornik zeby wykorzystywac 40l ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Jeszcze nie przerabiałem tematu na własnej skórze, więc dokładnie Ci nie powiem jak się dobrać. Temat znam, bo mechanik mnie "zjechał" za jeżdżenie na rezerwie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    U mnie w 3.0d ten sam problem, poniżej 20l w zbiorniku widać w wężach idących za filtrem powietrze, po prostu "piana" jakby kończyła się ropa i silnik telepie, nieraz nawet zgaśnie. Jak jest powyżej, ok 40-50l jest już ok, układ odpowietrzy się i jeździ bez problemowo. Filtr paliwa nowy, stawiam właśnie na pompkę w zbiorniku, niekoniecznie zatarta ale może podawać zbyt małe ciśnienie, tylko czy wtedy przy większej ilości dawałaby dobre ciśnienie skoro jedzie dobrze ? Komp BOSCH mówi "nieszczelny układ paliwowy". Dziwna sprawa, bo układ jest nieszczelny poniżej 20l, a powyżej 20 uszczelnia się ? :D Ma ktoś mądre słowo, zanim zacznę dobierać się do zbiornika ?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No właśnie przyjrzyj się pompie w baku, jak masz dużo paliwa to ona sobie radzi, a przy mniejszej ilości nie ma tyle sił by zaciągnąć i jeszcze przepompować z drugiej komory.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    U mnie problem nadal wystepuje nawet przy 60l w baku jak i pelnym. Teraz siadla mi pompa podprogowa wiec stawiam ze moglo to byc przyczyna owych bledow, jak wymienie to dam znac czy problem nadal wystepuje bo pompke w baku juz dawno wymienilem.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    Będę działał, jak coś wyjdzie i uporam się dam znać co było ;)

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    Zacząłem więcej jeździć i wyszło to samo co u kolegi wyżej, czy 60l czy 40l czy pełen, czy rezerwa ciągle to samo, zapowietrza układ, z filtra paliwa wychodzi już ropa z powietrzem. Dzisiaj sprawdzę ciśnienie.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar Krot7er
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    65
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Lubawa
    Wracam po świętach :D Ciśnienie wstępne po przekręceniu kluczyka rośnie do 4,2bar. Następnie po kręceniu rozruchem ciśnienie na pompie CR rośnie do 60bar i dalej nie chce iść, regulator ciśnienia wymieniony, to samo, bez zmian. Węże, zaworki nowe. Zero zmian. Dziwne, żeby pompki siadły, skoro ciśnienie pokazuje 4,2bar. Jest ktoś mądrzejszy ode mnie ? :D

Podobne wątki

  1. [silnik] [e38] 740D zgasła, fuel injection ...
    Przez SajneK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 08:36
  2. [E38] Witam serdecznie; szukam e38 link poniżej
    Przez tomaszs3 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 14:51
  3. [felgi] E38 na felgach m-system 2
    Przez grabol w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 12:26
  4. Inpa pokazuje błąd (203 fuel limit bank2)
    Przez Derreg w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 13:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •