Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: [e38]fuel inject system poniżej 15l paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin

    Post [e38]fuel inject system poniżej 15l paliwa

    Tak jak w temacie dzisiaj troche jezdzilem bez tankowania i gdy dochodzi mniej wiecej do 15-14l paliwa wyskakuje blad fuel inject system. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu ten komunikat znika, od razu pojechalem na stacje i zatankowalem fulla i problemu nie ma czy ktos wie jaka moze byc przyczyna ze wyskakuje taki blad przy niskim stanie w zbiorniku ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów

    Post

    Ogólnie ten błąd się tyczy najbardziej listwy wtryskowej .A ogólnie autko dobrze chodzi nie przerywa .Najlepiej było by podpiąć go pod komputer jeśli jest taka możliwość .Lub jeszcze może być czujnik ciśnienia paliwa .Dokładnie mi chodzi nie o sam czujniki tylko może przewodzik któryś jest przetarty od wtyczki.
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 25-06-2015 o 20:12

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Auto dobrze chodzi na kazdym trybie skrzyni i dobrze reaguje na gaz, komunikat wyskakuje ponizej 20l paliwa przewaznie, postaram sie przy najblizszej okazji podlaczyc pod komputer i zobaczymy co tam wyjdzie. Powiedz mi jeszcze a ten czujnik gdzie się znajduje?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    216
    BMW
    E32 730I R6 89.r ,E36 Sedan 96.r
    Skąd
    Augustów
    Powinien być w filtrze paliwa .Przynajmniej było tak w X5 w dieslu 3.0 z tego co pamiętam .Lub na listwie wtryskowej .
    Ostatnio edytowane przez Lord58 ; 25-06-2015 o 20:22

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar discovery
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    138
    BMW
    E38 730DA 2001r Titansilber metalic
    Skąd
    Chorzów
    Zobacz najpierw czujnik na filtrze paliwa i wtyczkę, zobacz też sam filtr czy nie jest zapchany ewentualnie wymień go. Podepnij tez pod kompa i sprawdź jakie jest ciśnienie na pompie paliwa tej podporgowej.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez discovery Zobacz posta
    Zobacz najpierw czujnik na filtrze paliwa i wtyczkę, zobacz też sam filtr czy nie jest zapchany ewentualnie wymień go. Podepnij tez pod kompa i sprawdź jakie jest ciśnienie na pompie paliwa tej podporgowej.
    Filtry mam wszystkie nowe więc sam filtr odpada. Sprawdze tak jak mowisz a jak nie to komp i cisnienie. Dam znac relacje jutro ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    jak przy 15l w baku to sprawdź pompkę w baku, bo pewnie padła

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    118
    BMW
    e38 735i 99r
    Skąd
    Szczecinek/Szczecin
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    jak przy 15l w baku to sprawdź pompkę w baku, bo pewnie padła
    pompka w baku zostala wymieniona na nowa zupelnie bo dzieki temu uporalem sie z pobieraniem powietrza i telepiacym silnikiem tak wiec to napewno odpada, stawialbym bardziej cos z listwa wtryskowa albo moze z wtryskami bo na cieplym czasem nim majtnie na lewo i prawo a czasem nie.

    dodatkowo mam do was takie pytanie, czy jest to normalne zeby samochod stal zgaszony od godziny 17 i o godzinie 22:40 czyli po prawie 6h nadal silnik byl goracy? i przewod ten gruby (chyba od chlodnicy co do niego idzie webasto?) byl goracy ze jest miekki?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    jak jest dość długo gorący sprawdź czy chłodnica/zeberka nie są zapchane, u mnie aż przez nerki biło gorąco, wyjąłem chłodnice i była cała zapchana piaskiem, po przeczyszczeniu szybciej odprowadzał ciepło.
    Co do pompki sorry nie skojarzyłem twojego drugiego tematu. Z kompem szybciej dojdziesz co powoduje błąd.
    A z tymi 15l w baku to właśnie często pompka jest powodem (już wiem, że nowa) bo ona wtedy nie pompuje tylko progowa musi za nią nadrabiać.
    Sprawdź jeszcze na kompie jakie masz ciśnienie paliwa przy tych 15l.

    Jeszcze mi się skojarzyło że w baku masz dwie komory i paliwo z jednej jest przepompowywane do drugiej, do tej z której jest zasysane. Może w przepompowywaniu jest problem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Właśnie też chciałem zaproponować pompkę między komorami w baku. Przy 15L może po prostu chodzić "na sucho" i obniżać ciśnienie w układzie i/lub obciążać instalację elektryczną. Ponoć przez notoryczne jeżdżenie na rezerwie można tę pompkę skutecznie zatrzeć. Tak w ogóle to też jestem ze Szczecinka, tyle że "na wygnaniu" w Warszawie. W połowie lipca powinienem zajrzeć na parę dni, a w trasę zawsze zabieram komputer. Jak chcesz, to możemy coś podiagnozować.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. [silnik] [e38] 740D zgasła, fuel injection ...
    Przez SajneK w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 27-02-2014, 08:36
  2. [E38] Witam serdecznie; szukam e38 link poniżej
    Przez tomaszs3 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 14:51
  3. [felgi] E38 na felgach m-system 2
    Przez grabol w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 12:26
  4. Inpa pokazuje błąd (203 fuel limit bank2)
    Przez Derreg w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 13:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •