Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: BMW e32 3,5 EML

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie

    Post BMW e32 3,5 EML

    Witajcie,
    Po długim postoju moja 7 przestała odpalać. Po miesięcznym postoju odpaliła od strzała lecz po minucie pracy zgasła i koniec .
    Zabrałem się za wyczyszczenie kopułki i palca. po rozebraniu okazało się ze był nalot, dalej nie odpala.
    Następnie zabrałem się za EML. Rozebrałem, wyczyściłem



    Po złożeniu jest, pali od strzała, nie przerywa myślę jadę na jazdę próbną.
    Wszystko było fajnie do momentu aż jej nie zgasiłem.
    Ponownie nie odpala, można chechłać aż się aku rozładuje.
    Iskra i paliwo jest. Odpięcie przepływki nie daje żadnego efektu.
    Nigdy takiego problemu z nią nie miałem jak była systematycznie użytkowana, a tu dłuższy postój i już cyrki.
    Nie mam pomysłu
    Ostatnio edytowane przez LukiPL ; 09-06-2019 o 15:42

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie wiem czy pomoże, bo nie wiem czy objawy podobne, ale przeczytaj:
    https://7er.pl/showthread.php/43299-...ci-DIS-screeny

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Sprawdzę i podmienię dziś czujnik położenia wału, pompa paliwa jest nowa ,ale jak z czujnikiem nie wyjdzie to też wymienię.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez LukiPL Zobacz posta
    Sprawdzę i podmienię dziś czujnik położenia wału, pompa paliwa jest nowa ,ale jak z czujnikiem nie wyjdzie to też wymienię.
    Podmieniłem czujnik wału i bez zmian, pali jak chce. Zimna pali od strzała, natomiast gorąca raz odpala od razu a raz trzeba chechłać. Nie ma żdanej zależności czy gaz jest wyłączony i gaszę na PB czy załączę gaz i gaszę na LPG.
    Przeważnie nie odpala od 3-5 minutach od zgaszenia auta, po tym czasie odpali.
    Podmieniłem też profilaktycznie sterownik silnika, ale bez rezultatu.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Val
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    106
    BMW
    BMW E32 730i, BMW E32 750i
    Skąd
    Brzeg
    Możesz spróbować podmienić EML (oczywiście jeśli masz taką możliwość).

    A jak z kablami i cewką?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez Val Zobacz posta
    Możesz spróbować podmienić EML (oczywiście jeśli masz taką możliwość).

    A jak z kablami i cewką?
    Właśnie nie mam drugiego EML. Kable i cewka nowe. Aktualnie problem nie występuje od 4 dni, co mnie z jednej strony cieszy i również martwi, bo nie wiem co było i czy się czasem nie powtórzy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Jednak po dłuższym postoju problem się powtarza.
    Teraz pytanie czy ktoś z was ma na sprzedaż sprawną przepustnice EML?

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    czy wtedy kiedy nie chce zapalić EML się zapala na chwilę po przekręceniu kluczyka w drugą pozycję?

    jeżeli rozebrałeś przepustnicę i była ona tak czysta jak na zdjęciach i jeszcze ją podczyściłeś to nie będzie to to. Ścieżki potencjometru dobrze wyczyścić preparatem Kontakt, a potem przesmarować zwykłą wazeliną techniczną. Ale ten czujnik potencjometryczny na przepustnicy to tylko zwrotka jej położenia. Nawet jakby nie działał, auto by paliło, ale by nie jechało.

    Jeżeli paliwo jest i iskra też i kręci, a nie odpala, to znaczy, że iskra jest w złym momencie, lub paliwo jest źle dawkowane. Pierwsze już Ci Irek Tuczi podpowiedział, drugie to czujnik temperatury powietrza w dolocie w przepływomierzu(poszukaj, przerabialiśmy wielokrotnie na forum) albo czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Sam przepływomierz też by pasowało rozebrać, wyczyścić i nasmarować ścieżki i prowadzenie klapki.

    Nic innego już tam nie ma, chyba, że ECU by zwariował lub nie kontaktuje wiązka. Wyjmij ECU i psiknij gniazdo i wtyczkę Kontaktem. Z kompem EML zrób podobnie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-07-2019 o 11:00
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    czy wtedy kiedy nie chce zapalić EML się zapala na chwilę po przekręceniu kluczyka w drugą pozycję?

    jeżeli rozebrałeś przepustnicę i była ona tak czysta jak na zdjęciach i jeszcze ją podczyściłeś to nie będzie to to. Ścieżki potencjometru dobrze wyczyścić preparatem Kontakt, a potem przesmarować zwykłą wazeliną techniczną. Ale ten czujnik potencjometryczny na przepustnicy to tylko zwrotka jej położenia. Nawet jakby nie działał, auto by paliło, ale by nie jechało.

    Jeżeli paliwo jest i iskra też i kręci, a nie odpala, to znaczy, że iskra jest w złym momencie, lub paliwo jest źle dawkowane. Pierwsze już Ci Irek Tuczi podpowiedział, drugie to czujnik temperatury powietrza w dolocie w przepływomierzu(poszukaj, przerabialiśmy wielokrotnie na forum) albo czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Sam przepływomierz też by pasowało rozebrać, wyczyścić i nasmarować ścieżki i prowadzenie klapki.

    Nic innego już tam nie ma, chyba, że ECU by zwariował lub nie kontaktuje wiązka. Wyjmij ECU i psiknij gniazdo i wtyczkę Kontaktem. Z kompem EML zrób podobnie.
    Tak, kontrolka EML zapala się i gaśnie. Podmienię jeszcze przepływomierz i zobaczę czy coś się zmieni.
    A czy jeśli tak długo chechłam próbując odpalić to nie zaleje jej paliwem?

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez LukiPL Zobacz posta
    Tak, kontrolka EML zapala się i gaśnie. Podmienię jeszcze przepływomierz i zobaczę czy coś się zmieni.
    A czy jeśli tak długo chechłam próbując odpalić to nie zaleje jej paliwem?
    Jak kontrolka EML zachowuje się poprawnie to nie jest to EML.

    Zalejesz oczywiście :)
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •