Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 75 z 75

Wątek: [E38] 728i - pojedynczy Vanos - problem z skrzynią oraz inne "usterki"

  1. #71
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Skąd
    Kuba
    Nie powinno cieknąc z maglownicy jakby była niedobra??

  2. #72
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Najpierw idz do auta i sprawdz poziom oleju w zbiorniczku od wspomagania bo podejrzewam, że po prostu jest go za mało i dlatego ci wyje pompa. A jak będzie ci ubywać oleju to najpewniej gdzieś jest wyciek. Pewnie któryś przewód przepuszcza.

  3. #73
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Skąd
    Kuba
    Pomogło dolanie oleju :)
    Chciałbym zakupić "banany" z tego co czytam to tylko lemfordery...
    A co myślicie o GT-Bergmann?

    Możecie mi powiedzieć jakie są "objawy" zużytych bananów?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zanpol ; 30-09-2019 o 09:57

  4. #74
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Skąd
    Kuba
    Witam,
    Wymieniłem tuleje pływające + łączniki i..... okazało się, że mam do wymianę wahacze z tyłu...
    Jakiej firmy polecacie oprócz lemfordera? używane ktoś próbował założyć ?
    Pozdrawiam

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Wahacze polecam TRW, Lemforder, z własnego doświadczenia odradzam wszelkie Chińskie zamienniki. Co do oleju skrzyni polecam wlać olej ZF oraz założyć oryginalny filtr ZF. Kilka dni temu po raz 3 wymieniałem olej w 5HP24 tym razem (ostatnim) na ori zestaw który z całego serca polecam :) Masz w nim filtr, uszczelkę, magnesy miski, 2 korki z uszczelkami oraz oring do filtra oleju no i oczywiście olej. Może kosztowo wychodzi troszkę więcej ale warto.
    Testowany na własnej skrzyni olej Ravenol również mogę polecić ponieważ szedł na 2 pierwsze wymiany oleju. Po ostatniej wymianie na ORI jest miodzio.

    Nie oszczędzaj na zawieszeniu ale też nie wychodź z założenia że tylko Lemforder. Sam testowałem wszystkie elementy zawieszenia z dolnej półki i powiem tyle - śmieć. tuleje pływające wyglądały po 2 latach gorzej niż te 18 letnie. I nie sieję tutaj hejtu bo tanie = gówno. Nie wiem czy każdy element taniego zawiasu jest do bani ale wiem że tuleje pływające to masakra. Polecam również TRW

    Banany które 2 lata temu zakładałem jako nowe (SRL) zdemontowałem dla testu i te akurat zaskoczyły mnie pozytywnie szczególnie sworznie które były bardzo ścisłe. Co do gum trudno powiedzieć bo lekkie bicie zaczęło się już pojawiać po 2 latach więc podejrzewam że nie są najlepszej jakości.

    PS Słyszałem o regeneracji oryginalnego zawieszenia - nie testowałem na własnej skórze ale z opinii innych wnioskuję że to najlepsza opcja jakość/cena
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 13-11-2019 o 08:10

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 19:35
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 11:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •