Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Szlachetna Paczka 2015

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdomek
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    e32 730i V8 93''
    Skąd
    L-wo
    Zgadzam się z powyższym...

  2. #42
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    1. PHDOMEK
    2. MC1
    3. JAKUB
    4. TEQUILA1909
    5. Epul
    6. Adrian1031
    7. DORKA
    8. TUCZI77
    9. orzel_man
    10. bojas
    11. Bezi
    12. yaz

    12 osób na takie forum bardzo kiepski wynik :(((

  3. #43
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    1. PHDOMEK
    2. MC1
    3. JAKUB
    4. TEQUILA1909
    5. Epul
    6. Adrian1031
    7. DORKA
    8. TUCZI77
    9. orzel_man
    10. bojas
    11. Bezi
    12. yaz

    12 osób na takie forum bardzo kiepski wynik :(((
    13 osób ;) ja tyż :P

  4. #44
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce

    Post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12431796_771450836292319_706915361_n (1).jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	85.6 KB
ID:	8276Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12463483_771450782958991_565975358_n.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	84.4 KB
ID:	8277Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12442742_771450632959006_1732322202_n.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	8278Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12442838_771450672959002_683260700_n.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	87.8 KB
ID:	8279
    A więc najwyższa pora na szczegóły :) Po części to moja wina bo nie zadbałam jak co roku o promocję wątku np. poprzez prywatne przypomnienia. I może niektórym nie odpowiada forma rozliczenia jaką zastosowaliśmy?

    W tym roku wydałam wsio na węgiel :) Wybaczcie ale podjęłam samodzielnie deyzję i tona węgla trafiła do pani Teresy.


    Pani Teresa (45 l.) samotnie wychowuje Pawła (8 l.). Pani Teresa ukończyła szkołę średnią i przepracowała 25 lat. Sytuacja znacznie się pogorszyła 3 lata temu. Po utracie pracy przez panią Teresę ze względu na stan jej zdrowia. Obecnie jest zdana na opiekę ze strony jej mamy i instytucji pomocy społecznej. Jest obciążona cukrzycą, która objawia się dwubiegunowością. Jej kolejne schorzenie to kwasica powodująca powstawanie niegojących się ran wzdłuż kręgosłupa. W 2009 r. po przejściu nawałnicy uszkodzeniu uległ dach i okna w jej domu. Pani Teresa zadłużyła się wówczas, by naprawić powstałe szkody. Kredyt ciąży jej do dziś. Dwa lata później pożar instalacji elektrycznej zniszczył część budynku i sprzętów domowych. Zawaliły się stropy. Nadmiar problemów i różnych zdarzeń spowodował pogłębienie się choroby. Większość jej pieniędzy wydawanych jest na leki i opatrunki. Dochód na jedną osobę, po opłaceniu podstawowych rachunków związanych z utrzymaniem mieszkania wynosi zaledwie 96 zł. Ośmioletni syn pani Teresy dwukrotnie uratował już życie mamie. Podał jej sam insulinę, gdy była nieprzytomna. Mimo problemów ze zdrowiem pani Teresa szuka pracy na miarę swoich sił i stanu zdrowia. Ukończyła kurs komputerowy, kelnerski i jako pomoc kuchenna zorganizowane przez Urząd Pracy. Odbyła wiele rozmów rekrutacyjnych ale przewlekła choroba znacznie utrudnia znalezienie pracy. Kobieta nie traci jednak nadziei, wierzy, że w końcu sie uda. Rodzina najbardziej potrzebuje pralki. Utraciła swoją w pożarze i dotąd nie udało im się jej zakupić z powodu braku funduszy na ten cel. Pani Teresa nosi większe pranie do sąsiadki, mniejsze pierze w misce. Kolejną ważną potrzebą są artykuły szkolne dla Pawła oraz środki czystości. Rodzina będzie wdzięczna za wszelką okazaną pomoc.



    Dla pani Teresy wraz z wolontariuszami z Legnicy oraz przy pomocy Małgosi i Karoliny zorganizowaliśmy OGROMNĄ niespodziankę :) Opróz wielu art. szkolnych, żywnośi i chemii, węgla, pralki, tableta i wielu wielu innych rzeczy przekazaliśmy mnóstwo pozytywnej energii :)

    Węgiel zawieźliśmy przedwczoraj. Zajehaliśmy po panią Teresę i po prostu kazaliśmy jej z nami wsiąśc i pojechac :) Nie wiedziałą dokąd :) Zawieźliśmy ją na skład węgla i poprosiliśmy by sama wybrała węgiel jaki potrzebuje. jak już odzyskała mowę przyznała nam, że miała w rękach przed momentem wizytówkę i miała właśnie dzwonic i prosic o przywiezienie odrobiny węgla...

    Kupiliśmy też dla jej syna tablet ;) i to nie byle jaki. Zawieźliśmy go w Wigilię z prośbą, by pani Teresa włożyła go dla syna pod choinkę :) Po kolacji dostaliśmy telefon :) do męża zadzwonił mały Pawełek i powiedział "Bardzo dziękuję za prezent od Mikołaja! Bardzo się cieszę. Strasznie. Aż mam łzy w oczach tak się cieszę!"



    Dzięki Karolinie też kilka fajnych sprzętów do domu trafiło do pani teresy typu noże, kubeczki, waza do zupy, komplet garnków.
    Powiem tak :)
    Pani Teresa prosiła, by się Wam ukłonic i podziękowac. Przy tej prośbie nie raz się ukłoniła. Łzy co rusz jej się w oczach pojawiały, pomimo, że dozowaliśmy emocje bo rzeczy wożone były chyba z 3 lub 4 razy :) Dzisiaj dojechał też piec (co prawda ponad 10 letni ale jest ;) z Opola dzięki Małgosi.

    odnośnie rozliczenia to jeszcze muszę zeskanowac :) także jesze to potrwa ;) ale wydałam wszystko :)

    DZIĘKI!!!

    ja dostałam swojskie jajka od pani Teresy :) mają kury i z tego co wiem króliki :) warzywka własne. Podziwiam ją bardzo bo mimo bardzo złego stanu zdrowia daje dzielnie radę i jest uśmiehnięta. Nie widziałam dotąd osoby tak wdzięcznej za pomoc...

    Myślę, że sprawa jest otwarta i każdy jeśli chce to może jej pomóc jeszcze np. przekazując finanse na leki, bo wydaje mnóstwo na to kasy. Z pomoy społecznej dostaje jakieś drobne tj. 380 zasiłek stały i 106 zł rodzinnego zasiłku. Renty nie ma.
    Ostatnio edytowane przez basik107 ; 30-12-2015 o 12:54

  5. #45
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dobrze zrobiłaś , zresztą jak zawsze. Co do zakupu, szkoda że starczyło tylko na taką małą ' kupeczkę' ;/.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #46
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Dobrze, że udało się cokolwiek pomóc. Jak widać nawet taka drobna pomoc to dla niektórych jak wygrana na loterii. Ilość pomagających pozostawię bez komentarza, bo trzeba by mnie zbanować za to co chciałbym napisać.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  7. #47
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Dobrze, że udało się cokolwiek pomóc. Jak widać nawet taka drobna pomoc to dla niektórych jak wygrana na loterii. Ilość pomagających pozostawię bez komentarza, bo trzeba by mnie zbanować za to co chciałbym napisać.
    Z tą loterią to trafiłeś ;) pani Teresa życzyła nam wygranej w totka :) i to od razu min. miliona :D

    Edytowałam jeszcze przed hwilą jakbyśie w zmiany zajrzec zechcieli ;) :)

  8. #48
    Vip Vip Awatar basik107
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    384
    BMW
    :)
    Skąd
    Malczyce
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0029.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	8280

    Rozliczenie

  9. #49
    Doświadczony Użytkownik Awatar dorka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1,106
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    KATOWICE
    Basiu, podam moją ocenę Twojej pracy w akcji Szlachetna Paczka.
    Jesteś osobą jak najbardziej zaangażowaną, podjęte decyzje uważam za bardzo trafne.Działasz na tyle ile możesz poświęcić swojego czasu- nie zapominajmy ,że Ty też masz rodzinę i prywatne życie.Nie obwiniaj się ,że mogłaś więcej promować tę akcję, rozliczenie zawsze jest prawidłowe.Forum jest czytelne i jeśli ktoś tak naprawdę chciałby pomóc przysłowiową "złotówką" to na pewno dałby radę wysłać przelew.Sami naprawiają , pomagają przy samochodach to kliknięcie w koncie wyślij przelew jest naprawdę łatwizną a nawet powiedziałabym "pikuś". Co do forumowiczów no cóż przykre ale prawdziwe-niestety.Nikomu nie życzę aby kiedyś nie potrzebował pomocy nie w sprawie swojego samochodu tylko pomocy w przetrwaniu.Pamiętajmy koleje losu potrafią radykalnie się zmienić, dzisiaj wydaje się pieniądze na rarytasy do auta czy też na inne mniej istotne sprawy a jutro może się okazać ,że nie ma się nic nawet na kromkę chleba.Jednak czarny scenariusz nie dosięgnie zapewne forumowiczów i tego Wam życzę .
    Basiu pamiętaj ,że warto nawet z taką garstką osób pomagać.Przestań siebie krytykować jesteś Super Super Basiu .Co do Pani Teresy mogę życzyć dużo zdrowia bo to najważniejsze , siły do walki z przeciwnościami ,pociechy z syna i radości ,wiary ,że sa jeszcze ludzie którzy pomogą .
    Z tym to tasiemcem przy okazji składam życzenia w Nowym Roku 2016 Dosiego Roku i więcej wiary w ludzi, oraz większej grupy ludzi pomagającej przy Szlachetna Paczka 2016r
    Nanosekunda: czas jaki upływa między zmianą światła na zielone, a wściekłym zatrąbieniem na ciebie przez kierowcę z tyłu.


  10. #50
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdomek
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    e32 730i V8 93''
    Skąd
    L-wo
    Popisuje sie pod tym w całej rozciągłości. My myślimy, że nas nigdy nic złego nie dotknie. Dopóki nam samym los nogi nie podłoży to nie zrozumiemy.

Podobne wątki

  1. Szlachetna Paczka 2013
    Przez basik107 w dziale Szlachetna Paczka
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •