Strona 23 z 31 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 305

Wątek: Nowa 7 G11

  1. #221
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    23
    BMW
    E65 745d
    Skąd
    Piotrków
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Tommo X2. Niektórzy tego nie zrozumieją więc nie ma sensu tracić czas i nerwy.
    Ale kto się denerwuje-jest zwykła dyskusja jakich wiele-ludzie myślący powinni dyskutować -jak wszyscy bedziemy mieli jeden kierunek i trend to stanie się niebezpieczne i chore. Ja stety/niestety naleze do tych co nie rozumieją współczesnego kierunku "postępu" motoryzacji -jak widać nie jestem odosobnionym ;jakims patologicznym przypadkiem,bo wiecej osób podziela pogląd ,że obecny kierunek jest bardzo bardzo daleki od OK....Chciałbym ,żeby dzisiejsze nowe auta były jak kiedys e32,e38,w140 -projektowane na conajmniej 30 lat użytkowania i wiecej...wtedy nawet mógłbym się pokusić o nówke a tak na cholere mi nówka ,warta sterte hajsu jak po 4-5 latach bedzie stała non stop w aso ,ktore dodatkowo bedzie mnie doić jak dojną krowę?dla mnie to nie jest OK i raczej nie pogodze się ze stylem :biore w lising czy w wypożyczke na 3 lata i mam wszystko gdzieś,bo jaka to moja fura? to fura banku czy firmy lisingowej-po co mam o nia dbać?

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Ależ to proste i doskonale to rozumiemy ale nie wmawiajmy sobie że lepszej jakości słupki środkowe podniosą w odczuwalny sposób masę auta które i tak waży 2-2,3 tony. Bo to jest kilka kilogramów. Postęp jest fajny jak pisałem nowe automaty i silniki są ok. Ale wnętrza są słabe i niedługo podobne materiały jak nie lepsze będą w nowym superb jak w 5er czy 7er które są sporo droższe.

    akurat w tym przypadku sprawa jest oczywista-słabsze wnetrze-materiały -same korzysci dla producenta-w zasadzie genialne korzysci: 1. ciecie kosztów(pewnie conajmniej z 70% w stosunku jakby mieli użyc podobnej jakosci jak przy e38..) 2. szybsza awaryjnosc poszczególnych "dupereli" -to sie ułamie;tam się ukruszy a gdzie indziej wytrze i trzeba wymienic wiec biznes sie kręci 3. szybsze wyraźne zuzycie wnętrza -przypomina włascicielowi ,że auto robi się już "stare i niemodne".Teraz era cyfrowa- rzeczy trzeba wymieniac bardzo szybko żeby nadazyc za narzuconym tempem rozwoju. Ogólnie Miro tez ma racje ,że szkoda tracic czasu na dłuższe dyskusje-sprawy zaszły nieodwracalnie i prawda jest taka ,że teraz wszystko bedzie projektowane pod okreslony okres przydatnosci-potem utylizacja i Ci ,którzy sie z tym nie zgadzaja niech kupują ostatnie prawdziwe auta w dobrym stanie i się nimi cieszą jak najdłużej póki mogą...bo za kilka lat cos pewnie wymysla żebysmy sie ich pozbyli-jakies horendalne ubezpieczenia,przestana produkować częsci zamienne,albo wprowadza prawo ,że żadne auto z normą ponizej euro 25 nie przejdzie przegladu i finito...zostanie nam brać lizingi na bmw z silnikiem r2 i ośmioma turbinami-olej bedzie w silniku niewymienny-po prostu co 30 tys na przegladzie w aso-wymienia cały silnik z osprzetem (pierwsza wymiana gratis)...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 20-09-2018 o 08:22

  2. #222
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,436
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    Ależ to proste i doskonale to rozumiemy ale nie wmawiajmy sobie że lepszej jakości słupki środkowe podniosą w odczuwalny sposób masę auta które i tak waży 2-2,3 tony. Bo to jest kilka kilogramów. Postęp jest fajny jak pisałem nowe automaty i silniki są ok. Ale wnętrza są słabe i niedługo podobne materiały jak nie lepsze będą w nowym superb jak w 5er czy 7er które są sporo droższe.
    Lwią część w masie współczesnych samochodów nie stanowi blacha. Jak to jest, że kiedyś rodzinny sedan ważył w okolicach tony, a teraz minimum 1,5? Poduszki, dodatkowe kilometry kabli, wszelkiego rodzaju moduły, komputery. Bardziej skomplikowane fotele i dodatkowe wzmocnienia konstrukcji i masa rośnie i pomimo, że pewne elementy są odchudzone np zawieszenie aluminiowe vs stalowe w starszych modelach.

  3. #223
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ

    Post

    Trochę przesadzacie z takim podejściem można powiedzieć ze za 10 lat nie będzie produkowanych samochodów ponieważ wymyśla okno do teleportacji. Tak jak mówiłem każdy kupuje to co mu się podoba jednemu białe drugiemu czarne .

  4. #224
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Wydaje mi się, że osoby, które bronią nowego tutaj, nie miały styczności z dużymi technicznymi korporacjami.

    Ja mam wielką przyjemność w takiej pracować, gdzie dostarczamy klientowi produkty za kilka, kilkanaście milionów euro. A jaki jest w tym wszystkim target:

    - maksymalizacja zysków, najtańsze materiały, żeby tylko działało przez pare lat, najlepiej wszystko produkować w Chinach
    - później zacznie się psuć, będziemy klienta doić na obsłudze
    - najważniejsze są terminy desingu, nawet jeżeli quality będzie gorsze, najwyżej zapłacimy kary
    - oczywiście ważne jest bezpieczeństwo I tutaj nie ma kompromisów, bo mogłaby ucierpieć reputacja firmy

    Nie ma innych kryteriów, po prostu nie ma. BMW jako największe motoryzacyjne obecnie korpo ma dokładnie takie same wytyczne I bronienie tego typu postawy jest po prostu chore.

    Albo wydaje wam się, że coś jeszcze za tym stoi zamiast chęci większego zarobku.

    A na nowe auta jesteśmy skazani, przecież nikt nie będzie jeździł na co dzień 25 letnimi BMW. I tak wpadamy w pułapkę większą lub mniejszą nowych produktów I tyle.
    pozdrawiam Bartek

  5. #225
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    damned czyli uważasz, że lepszej jakości wnętrze podniesie mase o ile?? bo wg mnie z 10-15kg maks to nie sa materiały cięższe tylko lepsze

  6. #226
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,436
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    damned czyli uważasz, że lepszej jakości wnętrze podniesie mase o ile?? bo wg mnie z 10-15kg maks to nie sa materiały cięższe tylko lepsze
    Przecież co innego napisałem. Powiedziałem tylko dlaczego obecne auta są cięższe od takich sprzed 20-30 lat. Nic o jakości materiałów nie pisałem.

  7. #227
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    23
    BMW
    E65 745d
    Skąd
    Piotrków
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Wydaje mi się, że osoby, które bronią nowego tutaj, nie miały styczności z dużymi technicznymi korporacjami.

    Ja mam wielką przyjemność w takiej pracować, gdzie dostarczamy klientowi produkty za kilka, kilkanaście milionów euro. A jaki jest w tym wszystkim target:

    - maksymalizacja zysków, najtańsze materiały, żeby tylko działało przez pare lat, najlepiej wszystko produkować w Chinach
    - później zacznie się psuć, będziemy klienta doić na obsłudze
    - najważniejsze są terminy desingu, nawet jeżeli quality będzie gorsze, najwyżej zapłacimy kary
    - oczywiście ważne jest bezpieczeństwo I tutaj nie ma kompromisów, bo mogłaby ucierpieć reputacja firmy

    Nie ma innych kryteriów, po prostu nie ma. BMW jako największe motoryzacyjne obecnie korpo ma dokładnie takie same wytyczne I bronienie tego typu postawy jest po prostu chore.

    Albo wydaje wam się, że coś jeszcze za tym stoi zamiast chęci większego zarobku.

    A na nowe auta jesteśmy skazani, przecież nikt nie będzie jeździł na co dzień 25 letnimi BMW. I tak wpadamy w pułapkę większą lub mniejszą nowych produktów I tyle.
    dokładnie tak jest. a najgorsze ,że już nie wiadomo kto nad tym wszystkim panuje-dosłownie absurd sytuacyjny.Ja się z tym zgadzam w 100% .Co prawda robie w troche mniejszej korporacji bo w szpitalu państwowym ,ale też zauważam pewne analogie w paru rzeczach-np narzedzia operacyjne (które de facto czesto kupuje z własnej kasy żeby miec fajny sprzet do roboty)-pomimo coraz wiekszej funkcjonalnosci,lekkosci i bajeranctwa konstrukcji są coraz słabsze-kosztuja krocie a po pewnym czasie potrafia się łamać,szybko tępić -no powiedzmy można tłumaczyć że inne materiały-lekkie ,kosmos technologie -cos za cos-no spoko , ale wszedzie tam gdzie jest elektronika -to jest to samo co w furach-mija pewien przedział czasu i jeb..sterownik w mikroskopie siadł...klasyka-wszedzie to samo.

  8. #228
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Pytanie jak to zmienić i czy w ogóle jest to możliwe - ktoś musiałby nakazać aby dawać gwarancje na 20 lat ale kto sie odwazy, przecież wiadomo o co chodzi i to wszystkim :)

  9. #229
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Heh te dywagacje i porównywanie motoryzacji obecnej z tą sprzed dekady jest bez sensu zupełnie. Wszystko się zmienia, Swiat się zmienia, a motoryzacja ma tkwić w miejscu? No proszę Was. Zastanówcie się, którego potencjalnego klienta (w obecnym czasie) wchodzącego do salonu, interesuje co się stanie z tym samochodem za 10 lat? Czasy kiedy kupiony nowy samochód stawał się członkiem rodziny którego dorośnięty syn przejmował, dawno mineły. Kto chce dłużej zatrzymać samochód, przedłuża gwarancje i śpi spokojnie. Producentów interesują wyłącznie klienci pukający do salonów, bo to oni płacą gruby hajs za ich produkty. Dostają więc ofertę dla nich atrakcyjną a ci w lwiej części chcą nowoczesny samochód na maks 5-7 lat.

  10. #230
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Heh te dywagacje i porównywanie motoryzacji obecnej z tą sprzed dekady jest bez sensu zupełnie. Wszystko się zmienia, Swiat się zmienia, a motoryzacja ma tkwić w miejscu? No proszę Was. Zastanówcie się, którego potencjalnego klienta (w obecnym czasie) wchodzącego do salonu, interesuje co się stanie z tym samochodem za 10 lat? Czasy kiedy kupiony nowy samochód stawał się członkiem rodziny którego dorośnięty syn przejmował, dawno mineły. Kto chce dłużej zatrzymać samochód, przedłuża gwarancje i śpi spokojnie. Producentów interesują wyłącznie klienci pukający do salonów, bo to oni płacą gruby hajs za ich produkty. Dostają więc ofertę dla nich atrakcyjną a ci w lwiej części chcą nowoczesny samochód na maks 5-7 lat.
    Trudno się dziwić skoro zarabiają na pierwszych klientach . Jak komuś coś sprzedaje to interesuje mnie aby mój klient był z towaru zadowolony a o następnym nawet nie myśle.

Podobne wątki

  1. Nowe 7er G11 - premiera jesien 2015
    Przez szatann w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 11:52
  2. Nowa B7
    Przez x-factor w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 21:45
  3. Nowa wersja
    Przez erni782 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •