Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Montujemy niedrogie, dobre audio w e38 :) vol.2 - półka DSP i głośniki Logic7?

    Robimy przyzwoite audio niskim kosztem!

    VOL 1

    W swojej e38 bez wzmacniacza fabrycznego mam podpięte wszystkie głośniki poprzez 4-kanałowy wzmacniacz JBL w ten sposób że sygnał Front z kostki zasila wszystkie 4 głośniki w środku natomiast Rear idzie na 2 tuby bassowe w bagazniku. To zrobiłem sam :]

    Kumpel przerobił mi odtwarzacxz kasetowy w ten sposób że wlutował się kabelkami w układ przed filtrem Dolby. teraz wkładamy pustą kasetę, kabelki podpięte są do Jack'a więc kiedy odtwarzacz kręci kasetą w trybie Tape mamy wejście AUX stereo z filtrami dolby do dyspozycji (w praktyce nieużyteczne).

    VOL 2

    ...przeróbki audio planuję zastąpić te 2 tuby półką DSP z głośnikami. Sądzę ża dadzą one wystarczającego kopa do komfortowego słuchania np. The Prodigy, łupanek nie słucham więc trzęsienie ziemi nie jest mi potrzebne - raczej głośno i wyraźnie to mój target :)

    koszt półki z głośnikami i roletą to ok 400zł, planuję wyczaić okazję i kupić za 250-300 (da się ;))

    VOL 3

    Przy okazji szukania półki pod DSP zauważyłem na allegro głośniki z Logic7 od e65 i zastanawiam się jaki efekt by dało gdyby je zamienić z oryginalnymi. Zakładam że używane oryginalne głośniki będą miały kilkukrotnie lepszy stosunek jakość/cena niż jakiekolwiek sklepowe z etgo względu że jako nowe są baaardzo drogie. Dodam że oryginalne przez wzmacniacz grają i tak naprawdę ładnie. Co prawda mają inne mocowania ale nie powinno to stanowić problemu dla majsterkowiczów :)

    http://allegro.pl/glosniki-bmw-e65-l...048936111.html

    http://allegro.pl/glosniki-bmw-e65-l...048936067.html


    Koszt głośników ok 100zł/szt lub 50zł/szt

    Są także głośniki z DSP po ok 40zł/szt. - czy różnią się jakoś zasadniczo od oryginalnych z niższej serii?

    Co wy na to?


    Najważniejsze w moim projekcie jest zwielokrotnić maksymalnie przyjemność ze słuchania przy jak najniższym budżecie.

    Puki co kosztowało mnie to dzień pracy, ok 10-letni wzmacniacz po bracie kolegi który ponoć był uszkodzony ale jak go wziąłem to działa (na oko ok 150zł używka ja nie zapłaciłem nic) i 2 tuby dibeisi 90W RMS po 130zł kupione dawno temu w innym celu i chwilowo wrzucone do 7 :)

    Tak więc jak widzicie koszt praktycznie żaden a wszystko to brzmi kilkanaście razy lepiej i naprawdę gra czysto i głośno. Jedynie bass mimo że mocny to jednak nie zawsze i nie w każdym utworze brzmi dobrze - czasem po prostu buczy np w mp3.
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 16-01-2012 o 18:13

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Po pierwsze to nie ten dział, piętro wyżej ;)

    Po drugie, głośniki z logic7 które wrzuciłeś mają rozmiar 4"(10cm), a głośniki w półce mają 5"(13cm), więc średnio z ich wykorzystania.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Miałem na myśli zamianę z glosnikami w drzwiach, polka pozostaje oryginalnie :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Najlepsza opcja to dobre midwoofery 16tki w drzwi i dobre tweetery, do tego dobry wzmacniacz, reszte pseudoglosniczkow wywalic, drugi krok to sub w zabudowie w bagazniku, zadne pseudoglosniczki z dsp , nawet z e65 , tuby i inne cuda nie dadza Ci dobrego, liniowego dzwieku, tutaj cudow nie ma, zestawy naglosnienia w BMW to maskara jesli chodzi o jakosc, nadaja sie tylko do wywalenia, mialem kilka razy chec zrobic audio w e39 ale zniechecaly mnie koszty, koniecznosc zmiany wygladu kokpitu, wymiany radia itd., nawet w paryzu nie zrobia z gowna ryzu wiec jesli chcesz miec dobry dzwiek to wydaj jak najwiecej kasy na dobre midwoofery i tweetery ale raczej skuteczne glosniczki zebys nie mial problemyz obgonieniem tego nienajdrozszym wzmacniaczem, cala reszte co tylko buczy w ogole odlacz, te papierzaki nokii po 2 euro sztuka w hurcie pakowane do BMW z tego okresu sie do nieczego nie nadaja, zreszta maja magnesy mniejsze niz pudelko zapalek wiec...tuby do basu to jest posmiewisko i nie bedziesz mial z tego audiofilskiego, sprezystego, niskiego basu, beda wlasnie takie popierdy jakie opisujesz....

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szajboos
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    582
    BMW
    e38 730d i Peugeot 806 2.0 HDi
    Skąd
    Brudne Południe - SRC
    Co do 16, to niestety ale przeróbka boczków drzwi. A moja 7er jest niezłym przykładem tego, że dobra 13 też daje świetnie radę. Tylko trza mieć napęd do tego.

    A co do sub'a, to po co odrazu zabudowa? Skoro w zupełności wystarcza skrzynka zajmująca 1/5 bagażnika.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez szajboos Zobacz posta
    Co do 16, to niestety ale przeróbka boczków drzwi. A moja 7er jest niezłym przykładem tego, że dobra 13 też daje świetnie radę. Tylko trza mieć napęd do tego.

    A co do sub'a, to po co odrazu zabudowa? Skoro w zupełności wystarcza skrzynka zajmująca 1/5 bagażnika.
    jak na byc po taniosci i bez ingerencji to moga byc dobre 13tki, ale to jest ograniczenie systemu w porownaniu z 16kami....

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Kto słyszał Logic7 wie że Kolega guner swoje wypowiedzi bierze z kosmosu ;)


    Cytat Zamieszczone przez Guner Zobacz posta
    Najlepsza opcja to dobre midwoofery 16tki w drzwi i dobre tweetery, do tego dobry wzmacniacz, reszte pseudoglosniczkow wywalic, drugi krok to sub w zabudowie w bagazniku, zadne pseudoglosniczki z dsp , nawet z e65 , tuby i inne cuda nie dadza Ci dobrego, liniowego dzwieku, tutaj cudow nie ma, zestawy naglosnienia w BMW to maskara jesli chodzi o jakosc, nadaja sie tylko do wywalenia, mialem kilka razy chec zrobic audio w e39 ale zniechecaly mnie koszty, koniecznosc zmiany wygladu kokpitu, wymiany radia itd., nawet w paryzu nie zrobia z gowna ryzu wiec jesli chcesz miec dobry dzwiek to wydaj jak najwiecej kasy na dobre midwoofery i tweetery ale raczej skuteczne glosniczki zebys nie mial problemyz obgonieniem tego nienajdrozszym wzmacniaczem, cala reszte co tylko buczy w ogole odlacz, te papierzaki nokii po 2 euro sztuka w hurcie pakowane do BMW z tego okresu sie do nieczego nie nadaja, zreszta maja magnesy mniejsze niz pudelko zapalek wiec...tuby do basu to jest posmiewisko i nie bedziesz mial z tego audiofilskiego, sprezystego, niskiego basu, beda wlasnie takie popierdy jakie opisujesz....
    Nie interesują mnie takie wypowiedzi w TYM temacie, to raczej popsiywanie sie swoim audiofilstwem niż odpowiedź ;) Wszyscy doskonale wiemy jakiej klasy sprzęt można sobie wsadzic do auta ale wiesz... gdyby stac mnie było na górną półkę nie jeździłbym 16-letnią beemka tylko nowym Ferrari przy którym 7er to żółw i obciach.

    Poza tym dla mnie audio w samochodzie nie jest warte pieniędzy o jakich mówisz bo to dla wielu np. parę miesięcy pracy więc zejdźmy na ziemię :/

    TRZYMAMY SIĘ ŚREDNIEJ PÓŁKI DLA FUNU NIE JEST TO TEMAT DLA AUDIOFILI!!!



    Kolego szajboos - jakie głośniczki masz u siebie rozwiń proszę :)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Kto słyszał Logic7 wie że Kolega guner swoje wypowiedzi bierze z kosmosu
    Albo ty nie wiesz jak działa logic7 i tego typu systemy. A mianowicie na korekcji za pomocą equalizera, stąd efekt niskiego basu, a tak na prawdę to często ten bas ma problem nisko zejść a tylko buczy robiąc efekt zejścia



    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Kolego szajboos - jakie głośniczki masz u siebie rozwiń proszę
    Rozwijałem to już w kilku tematach. Głośniki z przodu to VDO HPC1300. Swego czasu kosztowały 999zł, te były kupione za 180zł z wysyłką, nowe(pewna firma wyprzedawała jakiś czas temu kilka kompletów). Dodatkowo z BM24(nawigacja) jest wyprowadzony sygnał RCA i założony zewnętrzny wzmacniacz. Póki co głośniki zamocowane są w seryjnych puszkach, tylko tył puszki wycięty(oraz wygłuszenia), żeby głośnik grał w drzwi a nie męczył się w tym małym pudełku. Na wiosnę pojawią się zapewne już dystanse jak należy oraz wygłuszenie drzwi.
    Aktualnie wzmacniacz to maluch firmy Fujitsu TEN ale przewinęło się już kilka innych(Yamaha, Sony, za chwilę będzie Kenwood ze starej i wysokiej serii)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Guner
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    244
    BMW
    Audi A8 d3, 2003; BMW X5 3,0D 13'
    Skąd
    Lublin
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Kto słyszał Logic7 wie że Kolega guner swoje wypowiedzi bierze z kosmosu ;)




    Nie interesują mnie takie wypowiedzi w TYM temacie, to raczej popsiywanie sie swoim audiofilstwem niż odpowiedź ;) Wszyscy doskonale wiemy jakiej klasy sprzęt można sobie wsadzic do auta ale wiesz... gdyby stac mnie było na górną półkę nie jeździłbym 16-letnią beemka tylko nowym Ferrari przy którym 7er to żółw i obciach.

    Poza tym dla mnie audio w samochodzie nie jest warte pieniędzy o jakich mówisz bo to dla wielu np. parę miesięcy pracy więc zejdźmy na ziemię :/

    TRZYMAMY SIĘ ŚREDNIEJ PÓŁKI DLA FUNU NIE JEST TO TEMAT DLA AUDIOFILI!!!



    Kolego szajboos - jakie głośniczki masz u siebie rozwiń proszę :)
    nie pisalem o duzych pieniadzach, w ogole nie podawalem cen, pisalem co zrobic zeby zagralo lepiej, nie podalem nawet zakresu cenowego wiec nie za bardzo wiem dlaczego sie tak nadales, audio jest jedno, bez wzgledu na to ile sie ma pieniedzy, sa sposoby skuteczne na dobry dzwiek i sposoby nieskuteczne, ktore nie dadza nic wiec jesli chcesz isc zla droga prosze bardzo, albo jesli myslisz , ze za kilkadziesiat zlotych cokolwiek poprawisz tym bardziej jestes w bledzie, sposob jaki podalem jest skuteczny i daje prawdziwy efekt, zwiekszanie liczby tanich pierdziglosniczkow, wszelkiego rodzaju polki i tuby tego efektu nie dadza, chcialem Ci oszczedzic niepotzrebnych trudow, ale jesli chcesz sluchac tylko rad , ktore sa zgodne z Twoimi wyobrazeniami o Hi-Fi to lepiej nie bede pisal , bo nie zamierzam pisac bredni czy jakichs mlodziezowych dyrdymalow o tubach przenoszacych subsoniczny bas albo cudownych tylnych polkach , ktore wyposazone w 8 glosnikow po 2 euro dadza piekny dzwiek
    w miare solidne 13stki , ktore mozna bez przerobek uzyc robi Hertz, tzreba to wlozyc w drzwi, reszte odlaczyc...zadnych polek, tubek i innego badziewia, to nic nie da....jeszcze raz przepraszam za udzial w temacie i podzielenie sie wiedza z zakresu, ktory dosyc dobrze znam....



    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Albo ty nie wiesz jak działa logic7 i tego typu systemy. A mianowicie na korekcji za pomocą equalizera, stąd efekt niskiego basu, a tak na prawdę to często ten bas ma problem nisko zejść a tylko buczy robiąc efekt zejścia
    Michal750 jest po prostu ignorantem, a mi wydawalo sie , ze zalozyl temat zeby sie czegos nauczyc.....mylilem sie...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 28-01-2012 o 15:47 Powód: Proszę, edytuj posty zamiast pisać jeden pod drugim.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Cursor a u szajboosa pusciliscie nowe kable od wzmacniacza ? I jak rozwiazaliscie sprawe 2 cewkowych glosnikow ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •