Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [E32] Pęknięta tulejka dźwigienki zaworowej. Poważny problem.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź

    [E32] Pęknięta tulejka dźwigienki zaworowej. Poważny problem.

    Witajcie!

    Mam poważny problem z samochodem.

    Dzisiaj zabrałem się za regulację zaworów, gdyż nagle zaczęły grać niczym diesel.

    Dzwoniącym winowajcą ukazał się drugi zawór wydechowy, od "przodu" silnika, który to spadł z trzonka zaworu i

    można było nim swobodnie przesuwać, w lewo i prawo.

    Okazało się, iż pękła "tulejka" ograniczająca i ustalająca położenie dźwigienki (widocznie na zdjęciach).

    Przyznam szczerze, iż nie wiem co z tym fantem zrobić...

    Nie jestem pewien, czy można dokupić taką tulejkę osobno, a tym bardziej jak to wszystko później

    do kupy pozbierać...

    Zastanawia mnie też powód, tego incydentu dużo możliwości, ale żadna nie jest pewna na 100%.

    Udało mi się naprawić to prowizorycznie, używając blaszki ustalającej od silnika M20, tak polecił

    mi znajomy, ale niestety nie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, gdyż „konik” nie jest idealnie

    „równo”, z trzonkiem zaworu...

    Teraz pytanie można docelowo jakiś czas, w ten sposób użytkować auto?

    Istnieje możliwość, że to odpadnie rozleci się etc?

    Jak zabrać się do naprawy, co wymienić i ewentualnie sprawdzić, aby w przyszłości nie było takiej

    niespodzianki.

    Proszę o pomoc, gdyż auto użytkuję na co dzień i jest to mój jedyny obecnie środek lokomocji, a

    nie chcę czegoś zepsuć jeżdżąc z takim „patentem”.

    Jeżeli ktoś z Łodzi, okolic byłby w stanie mi pomóc byłbym niezmiernie wdzięczny.

    Zdjęcia Zabawne zawory.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andrzej69 ; 17-12-2010 o 18:22

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Nikt nie ma pomysłu.. ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Jeśli chcesz do porządku to trzeba by znaleźć jakiegoś magika co rozbierał głowice z M30 i kupić od niego tą tulejkę.

    No i później głowica w górę ...

    Co do tego twojego aktualnego patentu nie jestem tego pewien...

    ________________________________________

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Widzisz najgorsze jest to, iż 2 miesiące temu zmieniałem uszczelkę pod głowicą, łącznie z planowaniem, docieraniem zaworów, zmianą uszczelnień itp.

    Przeraża mnie znowu możliwość robienia wszystkiego od początku, bo szczerze nie wiem jaka będzie procedura, czy znowu trzeba głowicę sprawdzać, planować itp.

    Słyszałem, że nawet podczas odkręcania ze względu, na naprężenia materiału, oraz powierzchnię glowicy i materiał z jakiego jest wykonana mogą wystąpić mikropęknięcia co zaowocuje wiadomo czym..

    Ów patent z silnika M20, wydaję się w miarę solidny, z jednej strony dociska sprężyna, a z drugiej wpasowuje się w wyżłobienia na wałku, owa blaszka.

    Przyznam szczerze, że nie wiem czy używać samochodu, czy jednak jakimś cudem znaleźć tą część i wywalić pół silnika, żeby się do tego dostać..

    Czytałem gdzieś, że jest możliwe zdjęcie wałka bez ściągania głowicy, ale znowuż odkręcając przykładowo 2 śruby, które de facto dociągają ją, mogą wystąpić problem z równomiernym rozkładem sił, sam już nie

    wiem, niestety mam za mało praktyki, a sporo teorii robi mętlik, w głowie mam nadzieję, że na forumowi fachowcy się wypowiedzą, rozwiewając moje wątpliwości

    Pozdrawiam

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar DoDominik
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Skąd
    Kluczbork
    Blog
    9
    Ja popuściłem z jednej strony wszystkie śruby od głowicy i poskręcałem bez ściągania głowicy przy wymianie dźwigienki zaworowej.
    Śmigam do dzisiaj bezproblemowo ...

    Dla komfortu psychicznego wykup dobry pakiet assistance i śmigaj ;)

    ________________________________________

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jeżeli twoim zdaniem rozwiązanie przeniesione z m20 jest pewne, to możesz go zostawić na jakiś czas na próbę - może nic się nie będzie działo. Można się też pokusić o dorobienie takiego metalowego "dystansu" skręcanego z dwóch części.

    Wg. mnie rozbieranie silnika po raz kolejny po 2 miesiącach z powodu takiej pierdoły jest bezsnsem.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Tak owe rozwiązanie wydaję się, w miarę solidne aczkolwiek jedynym minusem jest to, iż na wałku jest tylko jedno wyżłobienie aby wpasować blaszkę, a w m20 domyślam się, są dwa.

    Generalnie na początku myślałem aby udać się do tokarza, z jakimś dobrym "materiałem" i wytoczyć to trzymanie i zrobić skręcane na takiej samej zasadzie jak skręcane korbowody, myślę iż może to się udać.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69 Zobacz posta
    Generalnie na początku myślałem aby udać się do tokarza, z jakimś dobrym "materiałem" i wytoczyć to trzymanie i zrobić skręcane na takiej samej zasadzie jak skręcane korbowody, myślę iż może to się udać.
    Dokładnie o to chodzi - to by było najpewniejsze rozwiązanie.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez andrzej69 Zobacz posta
    Nikt nie ma pomysłu.. ?

    tak jak ty zrobiles ma fabrycznie np. carsima TD

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    V8 V8 lalala
    Skąd
    Łódź
    Odświerzam - "blaszka z m20" spisuje się znakomicie (prawie 2000km od zamontowania), więc spokojnie mogę polecić to rozwiązanie.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •