Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: 745d brak mocy, za duży przepływ przez przepływomierz

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Podrzuć proszę jakieś screeny z ISTA gdzie to dokładnie się sprawdza- jak znajdę chwilę czasu, to w ciągu dwóch dni zobaczę odczyty w innej 745d.
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 06-03-2023 o 20:09

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    647
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez krapkov Zobacz posta
    Zamieniłem czujniki ciśnienia spalin i wygląda, że to ślepy zaułek. Pierwszy komputer silnika DDE pokazuje nadal tylko przeciwciśnienie pierwszego rzędu, natomiast rząd 2 na wolnych obrotach pokazuje 0mbar. Nie pokazuje też poprawnie dystansu od poprzedniego wypalania DPF (jest cały czas 0m). Drugi komputer silnika DDE2 pokazuje poprawne wartości czujników przeciwciśnienia spalin, dla obu rzędów podobne. Poprawnie pokazuje też dystans od poprzedniej regeneracji DPF. Może ktoś potwierdzić czy to normalne, że tylko DDE2 pokazuje te wartości poprawnie?
    Tak to normalne, ponieważ DDE2 odpowiada za funkcje związane z obsługą filtrów DPF. Nie idź po omacku. Napisałem Ci konkretnie co masz zrobić i problem rozwiążesz.

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Skoro są nowe przepływki i EGR nr 2, to zostaje wyszarpanie turbosprężarki?

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Tak to normalne, ponieważ DDE2 odpowiada za funkcje związane z obsługą filtrów DPF. Nie idź po omacku. Napisałem Ci konkretnie co masz zrobić i problem rozwiążesz.
    Nieszczelności póki co nie udało się znaleźć. Nie robiłem jednak tego zadymiarką, bo takiej nie posiadam. Generalnie robię tak jak napisałeś. Jeżeli chodzi o sprawdzenie szczelności to wyciągałem rury dolotowe i sprawdziłem dmuchając sprężonym powietrzem przez otwór czujnika temperatury. Została do sprawdzenia rura między turbo a intercoolerem (nie potrafię jej wyciągnąć w moich warunkach) oraz sam intercooler.
    Przepływomierze są nowe, były też zamieniane stronami.
    EGR 2 jest nowy.
    Generalnie obstawiam turbo i zamiast wymiany EGR miało wylecieć turbo, jednak po namowie mechanika został najpierw wymieniony EGR.
    Co do wymiany turbo to mam jedną małą wątpliwość. Przepływ przez drugi przepływomierz jest wyraźnie za wysoki. Nie ma jednak przeładowania. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że skoro przepływ jest za wysoki to powinno być też przeładowanie. Czy w tym silniku jest jakiś zawór, który byłby w stanie upuszczać nadmiar ciśnienia? Drugie pytanie: jest tam faktycznie tylko jeden czujnik ciśnienia doładowania? Gdzie on się znajduje, bo na schematach coś nie mogę go znaleźć.
    Ostatnio edytowane przez krapkov ; 07-03-2023 o 03:58

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Pora na ciąg dalszy... Wszystkie rury dolotowe sprawdzone, nie znalazłem tam żadnej nieszczelności. Rura od intercoolera do turbo miała przetarcie i została profilaktycznie wymieniona. Jednak to nadal nie to. Samochód trafi na warsztat i wyleci turbo, bo mi się już pomysły skończyły. Po wykasowaniu błędów pierwsze, które wracają to:
    404BAbgasrueckfuehrsteller 2
    3F35Ladeluftschlauch-Ueberwachung im Leerlauf
    Jedno co jeszcze zauważyłem, to w momencie kiedy pracują EGRy to wszystko jest w normie (przepływy przez przepływomierze też). Natomiast kiedy EGRy się zamykają to przez drugi przepływomierz jest dużo większy przepływ niż wymagany przez sterownik. Może ktoś podpowiedzieć czy są tam jeszcze gdzieś jakieś podciśnienia, które można by było sprawdzić? Bo jeżeli nie nieszczelność to pozostaje turbo, tak jak kolega SkeYT już wcześniej przewidział.
    Ostatnio edytowane przez krapkov ; 12-03-2023 o 21:30

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    647
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    To co opisałeś na 100% wskazuje na uszkodzenie turbosprężarek.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    To co opisałeś na 100% wskazuje na uszkodzenie turbosprężarek.
    Dzięki za podpowiedź. Tak jak pisałem, samochód trafi na warsztat i turbosprężarka zostanie zdemontowana i zregenerowana/wymieniona. Póki co plan jest zrobić tylko tą na drugim rzędzie, na pierwszym rzędzie przepływy są ok/zgodne z tym czego oczekuje sterownik. Chyba, że obowiązkowo trzeba robić obie?
    Ostatnio edytowane przez krapkov ; 14-03-2023 o 19:45

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    647
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Niestety konieczne jest naprawienie i zsynchronizowanie obu sprężarek. Obie muszą mieć sprawne lub zregenerowane nastawniki, geometrie itp i generować te same przepływy na stanowisku testowym. Jakakolwiek odchyłka będzie skutkowałą ponownymi błędami jakie masz teraz. Układy doładowania krzyżowego (równoległego) niestety naprawia się kompleksowo, nigdy połowicznie. Zresztą układy sekwencyjne też :)
    Ostatnio edytowane przez SkeYT ; 15-03-2023 o 16:58

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    W takim razie wylecą obie turbosprężarki i trafią do regeneracji. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Dam znać jakie efekty jak wszystko będzie znowu złożone i będzie jeździć.

  10. #20
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez krapkov Zobacz posta
    Pora na ciąg dalszy... Wszystkie rury dolotowe sprawdzone, nie znalazłem tam żadnej nieszczelności. Rura od intercoolera do turbo miała przetarcie i została profilaktycznie wymieniona. Jednak to nadal nie to. Samochód trafi na warsztat i wyleci turbo, bo mi się już pomysły skończyły. Po wykasowaniu błędów pierwsze, które wracają to:
    404BAbgasrueckfuehrsteller 2
    3F35Ladeluftschlauch-Ueberwachung im Leerlauf
    3F35Ladeluftschlauch-Ueberwachung im Leerlauf wlasnie tym bledem sterownik silnika zglasza pekniecie rury dolotowej - sprawdz to dokladnie zanim padniesz na koszty demontazu silnika i roboty turbin


    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [silnik] Bmw e38 740D M67 Brak mocy Brak doładowania
    Przez Gabrys47 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 20:40
  2. [silnik] 745i - brak mocy, brak bledow
    Przez kogutu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 10:02
  3. [elektryka] 745d brak ładowania na mrozie
    Przez szatannw w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-11-2016, 23:13
  4. [silnik] BMW E65 745d brak mocy przy większych prędkościach..... pomocy
    Przez romek_m57 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 20:09
  5. brak mocy
    Przez tobiasz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 00:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •