Przyszedł czas na audio w E38. Mam navi 4:3 + dsp. Wzmacniacz częściowo niesprawny, głośniki w tylnej półce są zdekompletowane, prawe tylne drzwi charczą. Wiem jak gra w pełni sprawne dsp i oczekuję więcej, głośniej i nie gorszej jakości z możliwością większej ilości basu.

Do montażu w przednie drzwi czekają DLS RC6.2 (6,5' -165mm) na dystansie z mdf i wygłuszeniu drzwi. W miejscu półki dsp jest zrobiona półka z 4x Tonsil GDN 20/60/3 8Ohm.

Podmieniłem na sprawny wzmacniacz dsp i to nadal nie to, szczególnie załamała mnie tylna półka. Doczytałem że dsp obcina pasmo poniżej 80Hz, pewnie dlatego półka nie daje efektu. Żeby ją zasilić zewnetrznym wzmacniaczem:
można wyciągnąć złącza RCA z radia ale pozbywam się DSP i regulację głośności basów,
można ze wzmacniacza DSP ale wtedy mamy okrojone pasmo dźwięku.

Czy z tymi 80Hz to prawda?
Czy obecnie produkowane kombajny multimedialne z dsp są warte uwagi, chodzi mi o jakość dźwięku?
Czy jest sens pominąć wzmacniacz dsp, wyciągnąć RCA z radia, dołożyć inny wzmacniacz puścić sygnały do głośników w ori instalacji i w sumie nadal brak CD, USB, AUX in, Bluetooth?

Pozdrawiam Kamil