Witam wszystkich, od jakiegoś czasu mam problem z odpalaniem auta na zimno. Przez pierwsze kilka sekund po odpaleniu auta po długim postoju silnik pracuje bardzo nierówno, słychać zawsze jeden lub więcej metalicznych stuków i często, choć nie zawsze wyskakuje komunikat motornotprogramm. W ustabilizowaniu pracy silnika pomaga wkrecenie go na 1500-2000 obrotów po czym zaczyna już pracować normalnie. Wiem że powodów trudnego odpalania silnika moze być wiele ale być może spotkaliście się już z takim przypadkiem. Auto miało wymienioną pompę paliwa.Przed wymianą startowało jeszcze gorzej a oryginalna pompa vdo nawet nie wydawała dzwieku przy przekręcaniu kluczyka w stacyjce na 2gi poziom - stąd domyśliłem się że coś z nią nie tak. Jakiś rok temu wymieniałem również regulator ciśnienia paliwa. Auto posiada instalację LPG ale wydaje mi się że raczej wykluczylem że jest to problem związany z instalacją. Zakręciłem zawór gazowy i zrobiłem 100km na PB, niestety następnego dnia auto znowu ciężko odpaliło na zimno.
Błędy jakie odczytuję w car scannerze to P0140 - związany z brakiem komunikacji z sondą za katalizatorem - będę go w najbliższym czasie diagnozował i mam świadomość tego, że błędy sond nie zawsze związane są z samymi sondami i często są pochodną innych problemów z silnikiem. Błąd ten występuje zarówno przy jeździe na LPG jak i na PB.
Dopełniając jeszcze informacji, auto to E38 z 99, M52TUB28 o przebiegu 430k km.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka