Witam, mam pytanie do wszystkich którzy przerobili temat z amortyzatorami edc u siebie. Mianowicie chodzi mi o to jak wyglądają objawy zużycia takich amortyzatorów. W sumie moje auto to bmw 640xd f06 przebieg 120tyś ale mysle że zasada działania jest podobna w bmw 7 i 5, walczę dłuższy czas u siebie z lekka nie stabilnością auta podczas jazdy tzn trzeba pilnować cały czas kierownicy. W wietrzne dni trochę się to nasila i trzeba naprawdę się pilnować żeby jechać prosto. Zawieszeni przód wszystkie wahacze nowe gumy stabilizatora nowe, stabilizator aktywny założony drugi używany bo stary się lekko pocił, tył wszystkie tuleje tylnej belki zrobione, gumy na stabilizatorze też nowe, W całym zawieszaniu brak luzu sprawdzane na trzech stacjach diagnostycznych i różnych szpeców , geometria robione 4 albo 5 razy z obciążeniem bez obciążenia w serwisie Bmw wszystko na maszynach 3d. A samochód nie jeździ tak jak powinien, tą samą trasę pokonuje np passatem b7 albo własnie Bmw F01 i jedzie sie o wiele lepiej nie muszę pilnować kierownicy. Ostatnio zmieniłem nawet sprężyny na eidbah pro kit lekko się obniżyła i utwardziła trosze lepiej ale nadal trzeba się pilnować. Ale podczas zmiany tych sprężyn z ciekawości wcisnąłem tłoczysko amortyzatora do końca i w jednym amortyzatorze nie odbiło w ogóle siedziało wciśnięte a w drugi bardzo długo wychodziło ale nie wyszło do końca. Czy ktoś z Was koledzy wyciągał taki amortyzator i widział jak się zachowuje po wciśnięciu ? Bo w normalnym przypadku zwykłym amortyzatorze bez edc taki amortyzator w moim przekonaniu nadawał by się do wyrzucenia ale nie wiem jak to jest własnie z tym EDC.