Witam Panów,

Postaram się opisać mój problem w najdokładniejszy sposób jaki potrafię:

Otóż skrzynia biegów na zimnym silniku i niskich biegach potrafi się zaciąć w taki sposób, jakby nie wiedziała który bieg ma teraz wbić (redukcja czy w górę). W sytuacji gdy jadę powoli lekko odczuwa się zmianę biegu aczkolwiek przy trochę szybszej jeździe następuje dosyć mocne szarpnięcie. Nie mówiąc już o tym, co się dzieje jak przyciśniesz pedał gazu mocniej - dziś po takiej "próbie" auto wykazało mi błąd napędu (skrzyni) który zniknął wraz z ponownym odpaleniem auta. Wiem, że taka próba mogła skończyć się katastrofą i rozpiżdżeniem skrzyni, ale nie wiedziałem czy to ja mam paranoje czy auto mi szwankuje. Po tej "próbie", skrzynia przełączyła się w tryb awaryjny i jechałem na którymś biegu, bodajże 3. Myk polega na tym, że gdy samochód już się nagrzeje do swojej temperatury to ten problem znika - brak szarpnięć, brak jakichkolwiek problemów ze skrzynią, można normalnie sobie przycisnąć i autko się bardzo dobrze sprawuje. Co może być powodem takiego zachowania? Olej został wymieniony w skrzyni jakieś 3.000KM temu przez poprzedniego właściciela, auto nie wykazywało żadnych problemów.