Witam

Jestem nowy na forum, witam serdecznie wszystkich :) Poniżej opisałem króciutko mój przypadek, Mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości będę posiadaczem 7 :)
Prośba o pomoc gdzie mogę wstawić nowy temat w doradztwie poniższego ? Jeśli nie tutaj lub aby wątek był lepiej widoczny w celu doradzenia mi.

Chciałbym kupić używaną BMW 7 benzyna z minimum 2012 roku. Użytkowana będzie na bardzo małych dystansach stąd nie chcę Diesla. Obecnie mam X5 z 2013 roku 4.0D jeszcze na gwarancji BMW z wykupionym serwisem do końca sierpnia 2019. Zastanawiam się na sprzedażą X5 i kupieniem 7 z benzyną. X5 super i w ogóle ale chyba benzyna będzie lepiej się sprawdzała na krótkie odległości jazda codzienna: 2 x po 500 metrów i średnio 2 x po 2 km :) Stąd zastanawiam się nad zamianą, ze względu na tak krótkie trasy. Może okaże się że dam żonie i3 którą jeżdżę do pracy a sam wezmę 7 ale to już inna kwestia. Nie chcę zajechać X5 w dieslu. Kilka razy w roku będę jeździł w dłuższe trasy typu W-wa- Wrocław, W-a-Poznań, Austria, Chorwacja.

Proszę o pomoc który z silników bardziej się sprawdzi na moje potrzeby i który z nich będzie mniej awaryjny, bo tego w zasadzie chcę uniknąć.
Szkoda mi X5 ale 7 będzie chyba bardziej odpowiednia. Prośba o doradzenie na który silnik patrzeć. Słyszałem o awaryjności 4.4 ale wiadomo nie ma niezawodnego i niepsującego się silnika. Też nie zależy mi na tym żeby kupić skarbonkę. Obecnie X5 jest jeszcze na gwarancji do sierpnia i nic mnie nie interesuje oprócz paliwa. No ale czas szybko mija a 7 będzie chyba wygodniejsza dla rodziny czteroosobowej.

Z góry dziękuję za odpowiedź.