Witam! Pewnego dnia moja skrzynia wyzionęła ducha, zaczęła jeździć tylko do tyłu. Postanowiłam więc kupić skrzynię używaną. Udało się za dość dobrą cenę, sprzedawca zapewniał, iż nie ma z nią żadnych problemów. Oddałam do zaprzyjaźnionego mechanika, który w trakcie wymiany wymienił oczywiście olej i filtr. Odpaliłam z nadzieją, że już nie będę musiała jeździć autobusem a tu wielki smutek. Skrzynia od razu po uruchomieniu samochodu przeszła w tryb awaryjny - tak mi się wydaje bo od kiedy ją mam nie pokazuje wskazań ze skrzyni na zegarach (nie pokazuje trybu i biegu). Ale jeździ tylko na 3 biegu i na wstecznym. Pierwsza myśl, że skrzynia jest padnięta więc udałam się do sprzedawcy i kazałam mu się przejechać. Nie miał żadnych oporów, wsiadł ruszył i był w szoku. Jestem skłonna mu uwierzyć, że skrzynia jest ok. Sprawdziłam więc połączenie wtyczki skrzyni okazało się iż skrzynka ma 7pin, a wtyczka w samochodzie 8pin. Ale wyczytałam na forum, że to nie powinno wpływać na pracę. Postanowiłam sprawdzić sterownik u mnie jest on akurat za głośnikiem. Po jego odłączeniu nie ma żadnej różnicy skrzynia nadal pracuje tylko na 3. Pojechałam więc do innego znajomego który ma prosty interfejs do BMW odczytał 5 błędów na skrzyni ale nie potrafił ich rozkodować.

I tu nasuwają mi się pytania:
1. Co odpowiada za wskazania skrzyni na zegarach?
2. Czy sterownik, który pasował do poprzedniej skrzyni tej może nie obsługiwać?
3. O czym może świadczyć owe 5 błędów na skrzyni.
4. Co zatem mam zrobić?