Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Wątek: Padnięty Alternator chłodzony cieczą

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław

    Padnięty Alternator chłodzony cieczą

    Mam pytanie, mianowicie padł mi wczoraj alternator okazało się niestety, iż jest to urządzenie chłodzone cieczą i nie da się go tak łatwo dostać jak w przypadku zwykłego chłodzonego powietrzem ... Najgorsze jest to że padł z dnia na dzień i żadnych objawów wcześniej nie było ... Kolega przyjechał z komputerem servisowym i niestety sprawdziły się moje najgorsze obawy. Udało mi się dostać urządzenie za 250 zł więc myślę, że dosyć rozsądna cena jednak boje się, że zamontuje to ustrojstwo i znowu padnie :/ Moje pytanie brzmi : Czy są duże trudności z wymontowaniem i zamontwaniem alternatora ?? Jest sens regenerować coś takiego ?? Podobno są tam jakieś diody na płytce sterującej, które lubią się posypać ...

  2. #2
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A

    Re: Padnięty Alternator chłodzony cieczą

    Cytat Zamieszczone przez MastaKleszcz
    Mam pytanie, mianowicie padł mi wczoraj alternator okazało się niestety, iż jest to urządzenie chłodzone cieczą i nie da się go tak łatwo dostać jak w przypadku zwykłego chłodzonego powietrzem ... Najgorsze jest to że padł z dnia na dzień i żadnych objawów wcześniej nie było ... Kolega przyjechał z komputerem servisowym i niestety sprawdziły się moje najgorsze obawy. Udało mi się dostać urządzenie za 250 zł więc myślę, że dosyć rozsądna cena jednak boje się, że zamontuje to ustrojstwo i znowu padnie :/ Moje pytanie brzmi : Czy są duże trudności z wymontowaniem i zamontwaniem alternatora ?? Jest sens regenerować coś takiego ?? Podobno są tam jakieś diody na płytce sterującej, które lubią się posypać ...
    Czy warto ... zależy ile rzeczy u Ciebie padło/
    Jeśli masz wirnik ok + mostek z diodami to prawdopodobnie siadł regulator napięcia, jeżeli wiązki w mostku są przepalone to lepiej kupić dobrą używkę.

    Chłodzone cieczą występują też w x5, są o niebo droższe od tych chłodzących powietrzem.
    250 pln to bardzo tanio- sprawdź go z jakimś elektrykiem
    Pewność na każdym kilometrze ...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    159
    BMW
    bylo e38 4.4
    Skąd
    Kołobrzeg
    Zagadaj do Przemo9999 bedzie wieczorem on niedawno wyciagal sam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Czy aby za 250 zł to chłodzony wodą????????? Bo ostatnio jak przeglądałem to tańszego jak za 800 zł nie widziałem, a jakaś firma ogłasza po 1200 zł regenerowane. Wyjęcie jest banalne (prostrze niż zwykłego) bo wyjmuje się go tylko z korpusu chłodzenia, który jest przymocowany do bloku silnika, tylko przy zakładaniu trzeba dać najlepiej nowy oring.

  5. #5
    Wyjęcie jest dość proste. Koniecznie daj nowy O-ring jak Wojtek pisał. Rzeczywiście dziwne, ze 250 za wodny alternator
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    Koleś od którego kupiłem zapewniał mnie że alternator jest z auta z 2000 roku dokładnie o 4.4 L m62 z vanosem, ponadto powiedział, że jest to na pewno alternator chłodzony cieczą ... swoją drogą to chyba w tym roczniku i z tym silnikiem nie było już chłodzonych powietrzem ??

  7. #7
    250 to bardzo dobra cena ja miałem taki zam przypadek kosztowało mnie to 200 za lawetę i 1700 za regenerowany w Boschu z oddaniem tego zepsutego. Po założeniu regenerowanego wszystko oki
    Moja Nunia

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kolego ja u siebie to robilem zdjecie arternatora zajmuje gora 30min.
    Silnik M62B44 vanos. Calego alternatora nie zdejmujesz. Bo on siedzi w takiej kopulce nie wiem jak to nazwac odkrecasz o 8 srub i elegancko wychodzi. Tylko trzeba wyjac chlodnice spucic plyn zdjac pasek napinacz i weze od alterantora pamietaj visco odkreca sie w lewa strone. Daj do elektryka zaplacisz cos okolo 200zl i bedzie dalej hulalo. U mnie diody sie odkleily. Wiec mozliwe ze u ciebie jest to samo.
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4fbf127c9.html
    ten napinacz co jest wyżej tez trzeba odkrecic. Bo inaczej alternator nie zejdzie.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    465
    BMW
    740iL Indywidual
    Skąd
    Wrocław
    I stało się .. Koleś który miał mi wysłac alternator stwierdził nagle, że nie może go znaleźć ;] Czyli jestem w dupie ... Dwa dni zmarnowane a koleś nawet nie dał mi znać że nie wysłał paczki ... Dzwonie do kolesia w celu potwierdzenia wysyłki a tu ZONK ;] W związku z tym jak to ugryźć ?? Zapewne jak pojade do warsztatu BMW okaże się że wyniesie mnie to 2000 ;] Opłaca się to wymontować i oddać komuś do regeneracji ? Jak tak to gdzie to oddać i czy jest w ogóle sens bawienia się z tym czy może od razu szukać innej używki ??

    ........................

    godzinke później ;)

    Orientuje się może ktoś czy alternator z e38 750il po lifcie bedzie pasował do 740il po lifcie ?? Z katalogu części wynika, iż wyglądają tak samo, mają te same dane tech. i obydwa chłodzone są cieczą jednak nie pasują do siebie po numerach części ... Czy ktoś wie coś na ten temat ??

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Ja na twoim miejscu dałbym to do dobrego elektronika, dziś się pytałem w zależności co jest zepsute od 250 do 500 zł naprawa, tak jak kolega Przemo napisał najczęsciej odklejają się lub przepalają diody ( ok 300-350 zł ).
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •