Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Tryb awaryjny skrzyni biegów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar JStroop
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Skąd
    Wschód ;-)

    Post Tryb awaryjny skrzyni biegów

    Witam!
    Przeglądałem różne fora jednak nie znalazłem przypadku jaki mi się przydarzył :/ Pacjent to oczywiście E38 z silnikiem M62. Dłuższy czas borykałem się z nierówną pracą silnika i wypadaniem zapłonu, więc zaciągnąłem auto do mechaników, a jak się potem okazało do kowalów nie mechaników :/ Odebrałem auto, wszystko elegancko, chodzi równe, zapłon nie wypada. Normalnie poezja, jednak moja radość trwała kilka godzin. Po ponownym odpaleniu auta zapłon znowu sobie wesoło wypadał. Wiadomo, że jadę do nich, żeby poprawili i tu się zaczęło :/ Wymienili cewki, po czym dostaję telefon, że jedną cewkę ciągle pali i prawdopodobnie to wina wtyczki, która idzie na cewkę. Dobra, zawiozłem wtyczkę i myślę sobie, że raz dwa ogarną. Następnego dnia dostaję telefon, czy ze skrzynią były jakieś problemy. Oczywiście nigdy nie było. Okazało się, że w cudowny sposób skrzynia weszła w tryb awaryjny. Po przekręceniu zapłonu na wyświetlaczu widać podświetlone pozycji skrzyni biegów, jednak po uruchomieniu podświetlenie znika i wywala komunikat o trybie awaryjnym. Dodam, że auto jedzie, ale tak jakby na 3 biegu. Dodatkowo przy zmianie położenia skrzyni na bieg wsteczny czuć spore szarpnięcie. No, ale gwoździem programu jest to, że nie można podłączyć komputera, bo wywala błąd komunikacji CAN. W związku z tym mam do Was pytanie, czy problem z paleniem cewki mogła przy okazji sfajczyć jakiś inny moduł, który spowodował wejście w tryb awaryjny skrzyni i ten problem z magistralą CAN? Dodam, że po tym jak poinformowali mnie o wejściu w tryb awaryjny skrzyni zleciłem wymianę oleju, gdyż myślałem, że może po prostu wiek auta i skrzyni zrobił swoje i był to całkowity przypadek? Wymiana niestety nie pomogła. Dodam, że wcześniej nigdy nie było problemów z podłączaniem kompa. Teraz niestety już jest i nie wiem jak to ugryźć :/ Powoli odlewam sobie benzynę żeby puścić z dymem ten pożal się Boże warsztat :/
    Ostatnio edytowane przez JStroop ; 04-04-2022 o 22:12
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Tryb awaryjny skrzyni wcale nie musi (a w zasadzie w 99% przypadków nie ma) nic wspólnego ze skrzynią. Auto dostaje sygnał, że coś jest nie tak z silnikiem i daje sygnał do skrzyni, która przechodzi w tryb awaryjny. To tylko forma zabezpieczenia przed narobieniem jakichś poważniejszych szkód. Oddaj auto do ogarniętego mechanika od V8 M60/62 i na pewno będzie w stanie je naprawić.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar JStroop
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Skąd
    Wschód ;-)
    No właśnie największym wrogiem auta są poprzedni "mechanicy" 😑 nie wiem tylko o co chodzi z tym, że teraz nie mogę nawet podłączyć kompa 😑
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Mi kiedyś skrzynia wchodziła w tryb awaryjny od słabej kondycji akumulatora. Auto dawało radę odpalić, ale przy rozruchu były takie spadki napięca, że po odpaleniu robiło się Getriebenotprogrammendschuldigungsiebitte.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Sprawdź bezpecznik w skrzynce z sterownikami na podszybiu z prawej strony. jest w takim małym pudełeczku w tej skrzynce

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar JStroop
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Skąd
    Wschód ;-)
    Kurde, o bezpiecznikach nie pomyślałem, sprawdzę to 😁
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Od skrzyni są w pyszce sterowników na prawym podszybiu

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2019
    Posty
    537
    BMW
    E34
    Skąd
    Płock
    mi w e32 jak długo postoi a ostatnio stała 5mc a nie odpinam aku to tez wchodzi w błąd skrzyni, podstawa to naładowany aku

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar JStroop
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    20
    BMW
    E38 4.4 286 KM 97 r.
    Skąd
    Wschód ;-)
    U mnie aku w porządku. Jak wrócę to sprawdzę w końcu te bezpieczniki, chociaż obawiam się, że narobili bałaganu skoro nie da się podpiąć kompa. Z resztą nawet jak kiedyś padł aku to skrzynia była ok 😑
    E39 530d lata.. E38 740iA zapier...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez JStroop Zobacz posta
    U mnie aku w porządku. Jak wrócę to sprawdzę w końcu te bezpieczniki, chociaż obawiam się, że narobili bałaganu skoro nie da się podpiąć kompa. Z resztą nawet jak kiedyś padł aku to skrzynia była ok 😑

    Ale jak przepali ten bezpiecznik ,to właśnie skrzynia ma tryb awaryjny i brak możliwosci komunikacji z nią

Podobne wątki

  1. [elektronika] e65 błąd P, ABS,DSC, DD, potem tryb awaryjny skrzyni
    Przez wampohl24 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-06-2017, 13:19
  2. Skrzynia biegów tryb awaryjny
    Przez borys198826 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 21:25
  3. [skrzynia] Błędy skrzyni i tryb awaryjny.
    Przez Mateusz1109 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2015, 09:50
  4. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 11:10
  5. [skrzynia] wizyta u machanika i tryb awaryjny skrzyni
    Przez mik231 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •