Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Regeneracja wtrysków piezo / GDI do silników N54, N63, N74 - wrażenia

  1. #1
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post Regeneracja wtrysków piezo / GDI do silników N54, N63, N74 - wrażenia

    Chciałem się podzielić moją przygodą z usługą czyszczenio-regeneracjo-regulacji wtrysków do wspomnianych silników.

    Jak wiadomo wtryski tego typu bywają upierdliwe. Często słyszy się, że "leją" gdy auto jest zgaszone. Gdy czas na zmianę na rynku do wyboru jest albo kupić nowe ORI wtryski, albo używki, albo chińskie zamienniki z AliExpress. Stąd wizja możliwości regeneracji wtrysku w cenie około 400pln za sztukę w najgorszym scenariuszu brzmiała kusząco.

    Wtryski zostały zdemontowane i wysłane do zakładu. Było to jakoś w lipcu 2020. Usługa była dwuetapowa. W pierwszym etapie wtryski były czyszczone i testowane, po czym wydawany był werdykt. W moim wypadku było to: 1 wtrysk do śmieci, 1 dobry, 4 do "regeneracjo-regulacji".

    Na tym etapie powinienem zadać kilka odpowiednich pytań, ale niestety ich nie zadałem. Zakład dostał zielone światło do dalszych prac. Polegały one na tym, że 4 wtryski do "regeneracjo-regulacji" zostały regeneracjo-zregulowane w sposób znany tylko temu zakładowi. Oprócz tego wszystkie 5 wtrysków dostało nowe kody GCC (kody które wprowadza się w ISTA po wstawieniu nowego wtrysku).

    Po zakończeniu usługi zostałem poinformowany o całkowitym koszcie i adresie do odsyłki. Na tym etapie zadałem w końcu dość ważne pytanie: "Jaką gwarancję udzielają na wykonaną robotę?" W odpowiedzi usłyszałem, że "wie pan, to jest tylko regulacja, tutaj żadne elementy nie zostały wymienione, więc nie możemy dać gwarancji, że to się udało" SIC!

    Ładnie podziękowałem, zrobiłem przelew, wtryski przyszły i zostały zamontowane. Oczywiście wpadł też jeden nowy z ASO.

    Pojeździłem może 2 tygodnie i któregoś razu przy wyprzedzaniu po mocnym kick-downie, check-engine na zegarach, trzęsie budą, nie ma mocy. Na szczęście nie rozbijam się o auto zna przeciwka. Historia powtórzyła się kilka razy. W/g kompa wypadanie zapłonu na cylindrze, na którym pracował wtrysk, który jako jedyny nie był regulowany, ale dostał nowy kod GCC. Finał tej części historii: auto dostało drugi nowy wtrysk z ASO.

    Czas mijał. Jesienią wymieniłem cewki na nowe, ale auto coraz częściej miewało problemy z odpalaniem. Częściej po krótkim postoju niż po nocnym. W lutym czara się przelała. Któregoś razu auto ledwo wytoczyło się z garażu. Wypadanie na jednym cylindrze było permanentne. Dopiero, gdy delikatnie się rozgrzało, to zgaszenie/zapalenie sprawiło, że zaczęło pracować na wszystkie cylindry.

    Finał finałów jest taki, że mam już wszystkie wtryski wymienione na nowe, a do tego jestem lżejszy o ekstra kasę, którą wydałem na znachorów.

    Temat piszę ku przestrodze. Już latem po usłyszeniu "gwarancji brak" obiecałem sobie, że coś takiego stworzę :)

    Gdyby kogoś interesowało co to za zakład oferuje taką usługę, to jest to zakład z Krakowa pracujący pod szyldem znanej marki produkującej elektronarzędzia. W Google wpisujecie "Regeneracja Wtryskiwacze benzynowe GDI, FSI, TSI, TFSI" i powinno Wam wyskoczyć.

    Jeżeli administracja forum wyrazi zgodę, to wstawię link bezpośrednio do oferty.

    Czołem!

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    zakład z Krakowa pracujący pod szyldem znanej marki produkującej elektronarzędzia. W Google wpisujecie "Regeneracja Wtryskiwacze benzynowe GDI, FSI, TSI, TFSI" i powinno Wam wyskoczyć.

    Jeżeli administracja forum wyrazi zgodę, to wstawię link bezpośrednio do oferty.

    Czołem!
    O muj Bosche... Chyba nie ma takiej potrzeby, bo każdy kto ma 2 ręce, 2 nogi i 1 głowę, której nie używa li tylko do noszenia czapki i okularów jest w stanie sobie wyobrazić tę nazwę

  3. #3
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A ja się dziwiłęm co tak mało kilometrów zrobiłeś autem od zakupu , patrząc na ogłoszenie sprzedaży. Ale ono cały czas w naprawach.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #4
    Szogun7
    Gość
    Przy jakim przebiegu ci padły te wtryskiwacze?

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Szogun7 Zobacz posta
    Przy jakim przebiegu ci padły te wtryskiwacze?
    Właściwie to nic złego przed zabiegiem się nie działo. Oddałem je profilaktycznie. Auto miało coś koło ~230k km nalotu. Jaja zaczęły się dziać dopiero po.

  6. #6
    Szogun7
    Gość
    Stare przysłowie mówi " nie swędzi - nie drap"

    Nie potrzebnie narobiłeś sobie problemu.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wstawiłem ostatnio link do filmu YT gdzie Adam Knuc walczył również z wypadaniem zapłonu w 750i. Może warto się przyjrzeć ile tez pro zakład wymieniał czujników i stawiał blednę diagnozy zanim dotarł do przyczyny.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Nadgorliwośc pierwszy stopień do piekła, wiem bo czasami o mało nie spadne z tego stopnia :D Ale nie dziwie sie, ja bym tez bacznie się przyglądał wtryska w benzynie i możliwe ze po prostu padly bo miały paść. W tych silnikach wtryski powinno się wymieniac max co druga wymiane oleju. Brzmi masakrycznie, ale tak jest. Hmm kiedyś absurdalne wydawało mi się jak słyszałem ze w E65 V8 cewki powinno się wymieniać co 100 tyś kpl nawet jak będa dobre, bo zaraz padną.. no i padają :)
    Kolega od roku pracuje w jednym z salonów bmw, jest mechanikiem, zatarcia silników to codzienność.
    Fajne są te beemki, szybkie, wygodne, takie, no ale ch..we niestety :) Ale ciągle coś, jaki nie czujniczek to pstryczek i zawsze te rozkminanie co jest nie tak. I nie przekonuje mnie że kiedyś to było a nowsze to fajne. W E32 też ciągle coś wymieniałem, jak nie glowica padła to 3 kpl tarcz się pokrzywił a to skrzynia szarpała. E65 kupiłem jak miała 100 tys km z uszkodzoną skrzynią. Potem przez około 50 -60 tyś km spokój a potem rurka a potem znów tarcze a potem pstryczek a potem pompa a druga a znow pstryczke a cewki eh.. Z e38 bylo podobonie.
    Chyba se kupie camry nowe z salonu :)

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wrzuciłem temat bardziej dla osób, które w przyszłości będą stały przed koniecznością wymiany wtrysków i trafią na ofertę "regulacji". Nie chodziło mi o wysmucenie się jak źle mi się zadziało i "niech mnie ktoś przytuli" :)

    Koniec końców wymiana jak najbardziej na plus. Auto ma wzorową kulturę pracy na niskich obrotach i nie miało takiej nigdy za mojej kadencji (nawet przed remontem silnika). Tu potwierdza się to, co mówią specjaliści od układów paliwowych. Wtrysk po dużym przebiegu a i owszem będzie pracował, ale daleko będzie mu parametrami do wtrysku nowego (precyzja rozpylania itp.)

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [silnik] Regeneracja wtrysków
    Przez KleMarine03 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2016, 15:10
  2. Przewijanie silników elektrycznych, regeneracja- gdzie?
    Przez Jakub w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 19:37
  3. [karoseria] BodyKit do e38 - wasze wrażenia
    Przez Michal750 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 13:51
  4. [e38] regeneracja wtrysków
    Przez Giecik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 10:01
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 16:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •