Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Czy dyfer z 3,5l polift będzie pasował do 4,4l polift (zmiana przełożenia na 3,15) ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post Czy dyfer z 3,5l polift będzie pasował do 4,4l polift (zmiana przełożenia na 3,15) ?

    Chcę zmienić przełożenie z 2,93 na wyższe, chociażby 3,15. Chodzi o lepsze przyspieszenie (ekonomika jazdy mnie nie interesuje zbytnio :-) ) ...oraz to że i tak niedługo muszę już dyfer zmienić.

    Niestety:
    3,15 (duży) z wersji sport z flanszami 86mm - nie do dostania (chyba że manual, ale to zupełnie inne flansze i długość na wale...) ...wiem że są i z flanszami 94mm, ale jest i z tym problem...
    3,46 z wersji 3,5l na ameryke poludniowa itp - nie do dostania


    Mam natomiast na oku dyfer 3,15 z polifta 3,5 litra. To typ 188k (czyli trochę mniejszy niż ten 210/215k z mojego 4,4l polift). Nr części to: 33 10 7 504 541
    Mój VIN to: DF91653
    Flansze półosi pasują (LK 86mm), flasza na wale też (LK 86mm).


    Mam więc pytania:
    1) Czy ktoś już robił taką operację wymiany dyfra lub podobną? albo inne przełożenie wrzucał - pochwalcie się - chętnie posłucham uwag :-)
    2) Rozsypać to się chyba nie powinien - aż taka wielka różnica w wytrzymałości to chyba to nie jest - prawda?
    3) Widzicie jakieś inne przeciwwskazania? np. inne mocowanie do belki? inna długość "na wale"? szerokość półosi lub mocowania na belkę, inne mocowanie od strony wału (to ramie)?
    4) Na coś jeszcze uważać?

    pozdrawiam :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Przekładałem motor 4.4 do 3.5 litrowej E38. Dyfer, półosie i wał zostały z 3.5 litrowej. Czuć różnicę głównie jeśli chodzi o przyspieszanie od zera, ogólnie auto jest takie bardziej zrywne, żwawe. Uważam że warto lecz sugeruję też przeprogramowanie EGS (sterownika skrzyni) pod wersję sport gdyż w takowej występował właśnie krótszy most i skrzynia posiadała inny program.

    https://www.realoem.com/bmw/enUS/sho...diagId=24_1905

    Dodam że kiedyś posiadałem E38 z 1994 i zawsze zastanawiało mnie to że auto w moich wspomnieniach było bardziej żwawe niż 740 z M62 pod maską. Okazało się że to nie były moje wyidealizowane wspomnienia lecz różnicę powodowało posiadanie mostu 3,15 w tych modelach.
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 25-02-2021 o 06:34

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    dzięki , o to mi właśnie chodziło :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Dyfer 3,15 z 3,5 benzyny kupiony - niedługo przyjdzie! :)

    ...zastanawiam się jednak jeszcze czy by nie podpasował 3,38 od automatu TDS (wychodzi mi że to ten sam rozmiar 188k co ten z 3,5 litra benz) - są jakieś przeciwwskazania? A może już ktoś to robił? :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Czekamy na Ciebie. Też mi to po głowie chodziło ale cóż....po co kombinować jak jest dobrze :)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Chcę zmienić przełożenie z 2,93 na wyższe, chociażby 3,15. Chodzi o lepsze przyspieszenie (ekonomika jazdy mnie nie interesuje zbytnio :-) ) ...oraz to że i tak niedługo muszę już dyfer zmienić.

    Niestety:
    3,15 (duży) z wersji sport z flanszami 86mm - nie do dostania (chyba że manual, ale to zupełnie inne flansze i długość na wale...) ...wiem że są i z flanszami 94mm, ale jest i z tym problem...
    3,46 z wersji 3,5l na ameryke poludniowa itp - nie do dostania


    Mam natomiast na oku dyfer 3,15 z polifta 3,5 litra. To typ 188k (czyli trochę mniejszy niż ten 210/215k z mojego 4,4l polift). Nr części to: 33 10 7 504 541
    Mój VIN to: DF91653
    Flansze półosi pasują (LK 86mm), flasza na wale też (LK 86mm).


    Mam więc pytania:
    1) Czy ktoś już robił taką operację wymiany dyfra lub podobną? albo inne przełożenie wrzucał - pochwalcie się - chętnie posłucham uwag :-)
    2) Rozsypać to się chyba nie powinien - aż taka wielka różnica w wytrzymałości to chyba to nie jest - prawda?
    3) Widzicie jakieś inne przeciwwskazania? np. inne mocowanie do belki? inna długość "na wale"? szerokość półosi lub mocowania na belkę, inne mocowanie od strony wału (to ramie)?
    4) Na coś jeszcze uważać?

    pozdrawiam :)

    AKTUALIZACJA:
    Rozstaw śrób na moim wale jest 94mm - czyli jednak inny niż w tym dyfrze od 3,5 litra (tam od strony wału jest LK=86mm). Nie idzie tego obejść innym przegubem bo nie pasują ilości zębów (ze 3-4 różne ilości zębów sa robione na wale: 20 25 28 32 zębów, u mnie jest 28 zębów, to tylko średnica 108mm i LK=94mm), tak jakby specjalnie to było robione żeby nie można było tego zamieniać (no bo po co tyle innych wałów produkować do jednego auta, biorąc pod uwagę że jeszcze one się różnią w zależnosci od skrzyni i wersji long.... niemalże jak z szybami przednimi ktrorych jest 8 typów... albo półosiami). ....oby się dało przełożyć flansze do dyfra (ale wątpię, bo uszczelniacze mają inne wymiary), bo tak to pozostaje tylko też wymiana wału...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek

    Post

    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    AKTUALIZACJA:
    Rozstaw śrób na moim wale jest 94mm - czyli jednak inny niż w tym dyfrze od 3,5 litra (tam od strony wału jest LK=86mm). Nie idzie tego obejść innym przegubem bo nie pasują ilości zębów (ze 3-4 różne ilości zębów sa robione na wale: 20 25 28 32 zębów, u mnie jest 28 zębów, to tylko średnica 108mm i LK=94mm), tak jakby specjalnie to było robione żeby nie można było tego zamieniać (no bo po co tyle innych wałów produkować do jednego auta, biorąc pod uwagę że jeszcze one się różnią w zależnosci od skrzyni i wersji long.... niemalże jak z szybami przednimi ktrorych jest 8 typów... albo półosiami). ....oby się dało przełożyć flansze do dyfra (ale wątpię, bo uszczelniacze mają inne wymiary), bo tak to pozostaje tylko też wymiana wału...
    Ale nie całego wału. Kup połówkę od strony przegubu przy okacji wymienisz podporę. No chyba że jest różnica w ilości frezów w co wątpię.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Dokładnie tak - połówka od strony wału zadziałała. Wały mają taka samą ilość zębów na środku i długością różnią się te połówki od strony dyfra. Można więc zrobić wał 4,4 polift od strony skrzyni + 3,5 polift od strony dyfra.

    Żeby nie dało się wymienić całego wału, to przednia jego część - mocowanie do skrzyni też się różni w e38 - albo jest na śruby m14 albo m12, i przegub gumowo-metalowy też się różni... też jeszcze różnią się te wały przed i po wrzesień 98, ale nawet jak wziąć oba po 98 to i tak się różnią tak jak tu jak opisane.

    No nic czekam na odbiór auta i podzielę się potem odczuciami. :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    i Jaki dyfer wrzucasz?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    i Jaki dyfer wrzucasz?
    Na razie tylko 3,15 od 3,5l polift. Zobaczymy jak będzie. Nie chcę stracić komfortu podróży po autostradzie z dużymi prędkościami.

Podobne wątki

  1. Felgi 20" + opony - czy ten zestaw będzie pasował
    Przez Robb w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-05-2016, 08:02
  2. E38 Licznik czy będzie pasował ?
    Przez czerwony16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 16:06
  3. [E38] 740 polift
    Przez M_POWER w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-12-2014, 13:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 16:51
  5. Zmiana lusterek zewnętrznych na polift z e34
    Przez Marecki7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 13:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •