Witam,
mam problem z ABSem po zakupie auta na desce świeci się ABS i DSC tak jak mówił sprzedający (i po podłączeniu do komputera) winnym okazał się by czujnik ABS prawy przód nie pokazywał w ogóle prędkości na tym kole. Zakupiłem oryginalny używany czujnik siemens zamontowałem i teraz sytuacja wygląda tak że nawet po przekręceniu kołem nawet ręka na lewarku załącza się pompa ABS. Podczas jazdy z prędkością poniżej 20 km/h kiedy wyświetla się błąd DSC I ABS wszystko jest ok z hamulcami tylko nie działają te systemy kiedy przekroczę 20 km/h błędy znikają ale wraca problem z pompą ABS która cały czas pompuje. Po podłączeniu do komputer wszystkie koła pokazują prędkość normalnie prawy przedni czujnik tez pokazuje prędkość równa z innymi lecz co chwile jego wartość spada do 0. Stwierdziłem ze kupiłem wadliwy używany czujnik, kupiłem nowy jest dokładnie taka sama sytuacja co na tym używanym siemensie. Gdzie dalej szukać przyczyny? Jedyny błąd na komputerze związany z ABS to własnie wadliwy prawy przedni czujnik.