A właściwie to chyba już 17-letnie bo produkcja z marca 2003r..
Ano tak:






































































BMW E65, 2003r., przebieg: ~400 000 km, silnik M57N.

Jak widać do zrobienia znajdzie się sporo, choć i tak już sporo zrobione zostało.
Chciałbym skorzystać z Waszych doświadczeń i tchnąc jeszcze trochę życia w to auto.

Aktualnie na tapecie pozostało:
- spolerowanie reflektorów. Próbowałem sposobami z YT i efekt oceniam na max. 2 miesiące. Były one już także polerowane wcześniej przez pop. wł..
- maska zabrudzona superglue ale i też już wcześniej lakierowana więc nie wiem czy sama polerka wystarczy?
- podłokietniki oraz konsola centralna w stanie już chyba raczej wymagającym wymiany. Próbowałem różnymi środkami je doczyścić ale są już zwyczajnie mechanicznie wytarte.
Wiem, że są całe komplety wyposażenia na alledrogo ale trudno jest znaleźć tylko te elementy w tym kolorze.
- odchodząca farba na plastikach. Podobno jest dostępna w spray-u więc może na wiosnę spróbuję ale też chętnie poznam inne sposoby lub wskazówki na pozbycie się tych ubytków.
- prawy, tylny zagłówek nie chce się schować. Nie diagnozowałem tego jeszcze poprzez OBD.
- kierownica jeszcze w jednym kawałku ale estetycznie (i w dotyku) już trochę przeszkadza.
- zapadnięta podsufitka. Wiem, że to nie jest prosta sprawa i tym bardziej chętnie poznam możliwe sposoby jej naprawienia/poprawienia.
- nie działa spryskiwanie szyby od strony kierowcy - ułamany wężyk/rurka w ramieniu wycieraczki.
- komputer pokładowy pokazuje 3 błędy: 2 związane z matą pasażera (chcę ją wyłączyć w INPIE) oraz czujnikiem ciśnienia oleju (wymiana wkrótce).
- niestety komputer diagnostyczny pokazuje już więcej błędów - wkleję ich kody jak tylko będę miał dostęp aby je odczytać. Tutaj potrzebna pomoc w kodowaniu modułów choć na chwilę obecną muszę pomyśleć od kogo pożyczyć regulator napięcia. Generalnie problemy z alternatorem, przepływomierzem powietrza i ciśnieniem oleju. Auto podczas przyspieszania przechodzi w tryb awaryjny i pojawia się komunikat ENGINE FAULT. Po ponownym uruchomieniu samochód pracuje normalnie do następnego przyspieszenia.
- nie składa się lusterko kierowcy. Może komuś takie zalega? :)

Jeśli jest tutaj ktoś z Wlkp (okolice Swarzędza/Poznań) kto może podzielić się nie tylko doświadczeniem ale i czasem (a może i komputerem albo podnośnikiem) to oczywiście proszę o kontakt.
Jestem także zainteresowany częściami wymienionymi powyżej, w szczególności jeśli ktoś ma elementy tapicerki w kolorze Beige Nasca, lusterko lewe, ramię wycieraczki lub moduł LM2 do świateł :)

Z góry dziękuję także za wszelkie rady i wskazówki.


Pozdrawiam
Pan Samochodzik