Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: 750Li błąd skrzyni biegów

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź

    Post 750Li błąd skrzyni biegów

    Cześć wszystkim,

    W ubiegłym tygodniu moje auto dostało instalację LPG. Przed tym zabiegiem automat szarpał z 2 na 3, po wrzuceniu biegu szóstego robił raz "kangura" i tyle było z nim problemów. Jasną sprawą była konieczna wymiana oleju i wymiana simmerringu, ponieważ cieknął. Jednakże tutaj mały plot twist - dzień po montażu LPG, rankiem gdy jechałem do pracy i dojeżdżałem do skrzyżowania na zegarach zaczęła migać kontrolka "check engine" i pojawiła się ikona żółtego samochodu na ekranie iDrive, by zaraz zamienić się w stałego checka i czerwoną kontrolkę na iDrive, a samochód wyrzucił błąd - "Transmission fault. Drive moderately.". Skrzynia oczywiście weszła w tryb awaryjny, ale co dziwne, bo posiadałem wcześniej auto z automatem i czegoś takiego nie było - samochód strasznie wibrował, myślałem że coś się zerwało, bo takich wibracji nawet w dieslu ze wszystkimi poduchami uwalonymi nie doświadczyłem. Gdy dojechałem tak do pracy i odpaliłem auto później - wszystko niby było ok, chociaż czułem takie dziwne wibracje przy przyspieszaniu. Następnego dnia spotkała mnie podobna sytuacja, ale tym razem miałem czas i zajechałem na parking, odczekałem chwilę i ponownie odpaliłem samochód - błąd zniknął, chociaż auto już dziwnie przyspieszało na niskich prędkościach - z rozpędzeniem się na ekspresówce nie było problemu i samochód nie wyrzucał błędów.

    Byłem przekonany, że to 100% wina automata, no samochód by mnie nie informował o problemie ze skrzynią, gdyby było inaczej. Tym niemniej zadzwoniłem do kolegi Sebastiana z Klubu, który podpowiedział, że może to być problem instalacji gazowej. Kolejnym telefonem był telefon do osoby, która to LPG zamontowała (Filartech w Łodzi) - stwierdził, że winą może być wypadanie zapłonu, jeśli silnik wibruje. Auto obecnie stoi w M Fabrics na umówionym już wcześniej serwisie i czekam na jakąś informację odnośnie tego, jakie błędy odczytali, tym niemniej postanowiłem napisać tego (w sumie mało konkretnego) posta. Czy ktoś może miał podobną sytuację i jest w stanie potwierdzić sugestie gazownika? Facet mówił, że robił silniki z rodziny N62, nie chcę z góry zakładać, że problem wynika z jego błędu. Czy faktycznie problem z wypadaniem zapłonu spowodowałby komunikat dotyczący skrzyni biegów? Jeśli nie - to co innego mogłoby stać za takimi objawami?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 14-05-2019 o 15:32

Podobne wątki

  1. Błąd skrzyni biegów nr. 155
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-04-2022, 19:02
  2. [skrzynia] Zaciągnie hamulca ręcznego po wrzuceniu na P, a błąd skrzyni biegów
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 19:38
  3. [skrzynia] Błąd skrzyni
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 21:42
  4. [silnik] BMW e66 750li Śladowe ilości oleju w płynie chłodzącym, błąd p0021
    Przez Tiaa92 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 00:48
  5. e38 błąd skrzyni
    Przez marcinjwp1 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-02-2015, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •