Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Problem z przełączaniem a gaz i wkazówką PB

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    24
    BMW
    BMW E38 740i
    Skąd
    Wielkopolsa

    Angry Problem z przełączaniem a gaz i wkazówką PB

    Witam serdecznie,

    Jeszcze nie zdążyłem przedstawić mojej e38 a już mam kilka problemów :)

    M60B40 + LPG STAG300-4

    Pierwszy problem to taki, że zazwyczaj po przełączeniu na LPG śmierdzi mi paliwem w aucie.
    Podczas jazdy na gazie wskazówka od paliwa zaczyna opadać jakbym jechał na PB a po przekręceniu kluczyka nie wraca i wygląda na to ze albo pali lpg + bp albo gdzies paliwo ucieka z racji tego, ze czuć w aucie. Pistolet podczas tankowania pb odbija co chwile jakby był zapowietrzony bak ...


    Są też problemy z przełączaniem na gaz - bo jak chce się przelączyć automatycznie to nie przełączy się tylko zaczyna pikać 4 razy po 3 sygnały i dioda szybko miga tak jakby nie było gazu. Trzeba przejechać ok 10-15km i dopiero wtedy przełączy się na gaz jak wyłączę i włączę przycisk od LPG.
    Jak odpalę auto awaryjnie na gazie to co jakiś czas pika 3 razy - 3 długie sygnały. Awaryjnie odpala po ok 5sek. (kręci >odpali>zgasnie>znowu kreci i za 2 razem silnik chodzi)

    Ktoś coś poradzi bo nie dość, że jezdze na gazie to mi paliwo ucieka - to nie to chodzi przeciez
    Do gazownika mogę jechać dopiero za tydzień bo jestem w delegacji - także jak ktoś coś poradzi będę wdzięczny :)

    Pozdrawiam

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli śmierdzi paliwem to sprawdź wąż powrotny (prawa strona). Odnośnie baku to może źle wkładasz pistolet. Jakbyś miał niedrożny zawór odpowietrzający to bak się "zasysa do środka" i przy otwieraniu wlewu słyszałbyś syczenie, wynikające z wyrównania ciśnień. Dla spokojności wymień ten filtr węglowy albo chociaż zdemontuj i sprawdź czy jest drożny. To że pierwsze przełączenie jest nieskuteczne wynika albo z ustawionej zbyt niskiej temperatury przełączania albo masz pomiędzy reduktorem a dolotem jakieś nieszczelności i gez w nocy się ulatnia.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    24
    BMW
    BMW E38 740i
    Skąd
    Wielkopolsa
    A przez ten wąż może uciekać paliwo mimo, ze nie mam plam pod autem ? I jak sie do niego dostać ? Odnośnie tankowania, fakt, inaczej wkładam pistolet i jakoś tam leci.

    Mówiąc dolot masz na myśli od reduktora do wtrysków ? Ostatnio podokręcałem obejmy na przewodach gumowych - jedna przy reduktorze miała luz, ale nic to nie zmieniło.
    Dodam też, że benzyną wydaje mi się, że śmierdzi tylko wew. auta i jakby z nawiewu.
    Co do odpalania awaryjnego - nie odpale awaryjnie na gazie tez dopóki nie zrobię kilku km.

    Co do filtra węglowego - za co on jest odpowiedzialny ?
    Sory za głupie pytania, ale to jest moje pierwsze BMW i jeszcze nawet nie miałem kiedy tego auta poznać.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Skoro nie ma plam pod autem tzn. że to nie paliwo cieknie. Sprecyzuj jeszcze czy śmierdzi paliwem czy spalinami, bo jeśli spalinami to może być też walnięta odma (co w M60/62 nie jest rzadkością) + nieszczelna któraś guma na niej, a to już będzie zapach spalin/oleju.

    Mówiąc dolot mam na myśli kolektor dolotowy, a więc po drodze masz węże, filtry i wtryskiwacze LPG. Podjedź na włączonym gazie na jakąś SKP i poproś o zbadanie szczelności układu. Oni mają do tego specjalne urządzenia.

    Filtr węglowy jest odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z cząstek Pb, a ulatniającego się ze zbiornika paliwa przez zawór odpowietrzający. Niby taka ekopierdoła, ale jak jest niedrożny to w baku robi się podciśnienie i może to prowadzić nawet do osłabienia mocy silnika.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    24
    BMW
    BMW E38 740i
    Skąd
    Wielkopolsa
    Na 100 śmierdzi benzyną - w dodatku tylko wewnątrz auta a nie na zewnątrz.
    Zapach bardziej daje się wyczuć z tyłu czy też bardzej od strony pasażera z przodu niż kierowcy.
    W 4 dni uciekło mi 10L benzyny mimo, że na benzynie zrobiłem max 5-10km.
    Po każdym przekręceniu kluczyka benzyny było coraz mniej wg. wskaznika.

    Posprawdzałem przy kolektorze dolotowym i wszystkie opaski na wężach szczelnie ciasno siedzą, ale fakt faktem może akurat jest gdzieś po drodze nieszczelność - jutro jadę do gazownika i zobaczymy czy coś zdziała.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No to jak z tyłu to może właśnie jest gdzieś na połączeniu baku, przewodów i filtra jest nieszczelność, skoro pachnie z tyłu.

    Co do wskazówki to się nie sugeruj, bo ona nie wskazuje stricte ilości, a jej wskazanie uzależnione jest m.in. od stylu jazdy i aktualnego zużycia.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Mi śmierdziało paliwem w aucie przez nieszczelność przy samej pompie paliwa. Zdejmij kanapę, dostań się do pompy (za pasażerem), niech ktoś przekręci kluczyk, a Ty patrz, czy nie cieknie.

    Jeśli jedziesz na LPG a wskazówka poziomu paliwa spada, jakbyś jechał na benzynie, to najprawdopodobniej masz uwalony pływak (w tym samym miejscu, co pompa paliwa, tylko za kierowcą). U mnie w trasie na LPG potrafił pokazać, że zjadłem cały bak paliwa i już nic nie ma. Po dłuższym postoju coś tam pokazywał, ale po przejażdżce znów wskazówka leciała na twarz. Kupiłem używkę chyba za 30 zł i jest git.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 23:25
  3. Problem z przełączaniem
    Przez rastaomlet w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •