Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: szum w głośnikach po wyłączeniu stacyjki

  1. #1

    szum w głośnikach po wyłączeniu stacyjki

    Witam. Jak w temacie. Takie ciche bzyczenie pojawia sie kilkanascie sekund po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki. Nie pamietam ale wydaje mi sie że pojawia sie rowniez jak otworze auto i je po prostu zamkne. Wyłącza sie po mw 15 min gdy auto przechodzi w tryb uspienia. Nie brzeczy jak jest wlaczony zapłon. co to moze byc???



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #2
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Myślę że chodzi o zamykanie klap, klimatyzacji
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  3. #3
    nie nie :):) to brzeczenie cichutkie w samych głośnikach, tak jakby miały przebicie. Klapy nawiewów nie brzęczą przez 15 minut :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Słaby aku tez to miałem po wymianie było ok.
    Chyba ze to coś innego.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    w benzynce widzę wszystko sprowadzacie do aku :)

    ps. tak patrzę na tą Twoją białą skórę i zastanawiam się jak często ją szorujesz :D ja się czasami irytuje jak łatwo brudzi się moja a Ty musisz już mieć szajbę z tym :) na szczęście wystarczy wilgotna szmatka (najlepiej nowa) i szybko sprawnie można usunąć każdy brut :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    aku jest raczej ok. W koncu to diesel i przy slabym aku szybko przestaje mieć ochote na rozruch....

    Zastanawiam się czy moj drugi problem nie jest powiązany z pierwszym. a mianowicie jak podgłosze muzyke dość konkretnietak na 3/4 regulacji, fotel kierowcy lusterka i kierownica zmieniają swoje położenie. do tego nie swieca przyciski pamięci w drzwiach... Pokazywałem to koledze greg38 i chyba on tez do konca nie jest pewny co to :)

    Być może jest to ze sobą powiazene tylko jak to sprawdzić ????



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  7. #7
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    musisz mieć solidne przebicie gdzieś. Nie rozładowuje Ci to aku? jak dla mnie dźwięk to tylko impuls elektryczny więc może po prostu Twoja niunia Ci szepta do ucha, że coś ją boli i ją prądzik gdzieć gigla :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    masz efekt lekkiego przebicia.
    Jak dasz na głośnik prąd zmienny, to głośnik pierdzi, a jak prąd stały, to będzie głucho buczał lub syczał (w dzieciństwie na marnym głośniku sprawdzaliśmy baterie, czy sprawne).

    Robert, trzeba troche czasu i zabawy by namierzyć winny układ, który daje przeszczep napięcia na audio.
    Zacznij od wypinania pojedynczych bezpieczników i nasłuchiwania - może wtedy będziesz wiedział jaki układ trzeba wymontować z auta ;D
    Jak przyjedziesz do mnie to się pobawimy z browarkiem i kablami
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Widzę, że trafnie myślałem. Ale wydaje mi się, że niekoniecznie będzie to kabelek gdzieś przy audio może to być też np upalony kabelek przy pamięci foteli które Ci nie działają, kabelek lekko dotyka blachy drzwi, może jakąś śrubkę i przy maleńkim napięciu jakie się rozchodzi po aucie, wiele rzeczy ci głupieje i słychać efekt w głośnikach. Ale z drugiej strony też zaczął bym szukać od systemu audio, może to być związane z przebiciem kabli od radia bo jak mówisz przy podkręcaniu mocy czyli dawaniu mocniejszego prądu w końcu przebicie jest na tyle mocne, że reagują na spięcie fotele, kierka itd

    Trochę zamotałem ale wiesz o co biega ;) a najlepsze jest to, że oprócz tego, że uwielbiam bawić się kablami o elektryce samochodowej nie mam pojęcia :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    hehhe . no to tak jak ja :) elektryka jest mi całkowicie obca. Na zdrowy chłopski rozum miesce ktore jest wrażliwe i spotykają sie tam przewody od foteli i audio to..... ???? połączenie drzwi i reszty auta. Chyba zaczne od tego wiec czeka mnie troche rozbierania tapicerki że ktoś ma lepszy pomysł????



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •