Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Czy na kierownicy powinienem czuć jakiekolwiek nierówności, stuknięcia?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole

    Post Czy na kierownicy powinienem czuć jakiekolwiek nierówności, stuknięcia?

    Objawem niepokojącym jest to, że wyczuwam na kierownicy wszystkie nierówności ( czuć takie stuknięcia). Zauważyłem dodatkowo, że ubywa mi płynu ze zbiorniczka do wspomagania/ nivo (w ciągu roku dolałem dwa razy, łącznie około 1L) i za każdym razem kiedy dolewałem płyn te objawy ustępowały (kiera była dużo bardziej kulturalna). Niestety efekt utrzymywał się tylko przez kilka dni. Dolewałem za każdym razem CHF 11S wg. zaleceń producenta.
    Dodam jeszcze, że płyn w zbiorniczku po kilku dniach nie ma koloru zielonego tylko brudny brąz (podejrzewam, że stary z nowym płynem się mieszają i stąd taki efekt) - nie wiem czy to ma znaczenie ale pisze co zauważyłem.
    Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Układ kierowniczy w E38 powinien dać Ci doskonałe czucie drogi. Jeżeli jednak ucieka płyn i jego uzupełnienie powoduje zmianę zachowania to zacząłbym od znalezienia przyczyny (magiel, wyciek). O ile się nie mylę, u mnie płyn koloru nie zmienia po kilku dniach. Może pora na całkowitą wymianę?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Jesli kolor plynu zmienia się na brazowy to znaczy że ktoś omyłkowo dolał Dexrona a to niedopuszczalny błąd.

    Zacznij od zlokalizowania wycieku. Być może cieknie Ci z rurek prowadzących olej do elementów zawieszenia, dwie rurki pod fotelem kierowcy biegnące do tyłu auta, samoregulator lubił podciekać oraz przewody rozprowadzające olej do hydrosfer na amortyzatorach.

    Następnie wyczyść porządnie cały układ i zalej nowym olejem.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    A ja dodam od siebie że czucie dolkow, a zwłaszcza jeśli np skręcasz gdzieś i masz próg dołek czy coś i wali po kierownicy to drążek kierowniczy środkowy

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tak czy owak trzeba zacząć od napraw oczywistych, a potem dopiero szukać, czy zachowuje się prawidłowo :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole
    Ok, dzięki za podpowiedzi. Powiedzcie proszę jeszcze czy olej w układzie mogę wymienić sam ( nie mam kanału w garażu), czy zlecić to komuś?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Skoro znika to może od tego właśnie zacznij? Wtedy wymianę masz niejako przy okazji.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    16
    BMW
    e38, 740AIL,M62
    Skąd
    wrocław,opole
    A jeszcze zapytam, czy luz na maglownicy też może dawać takie objawy (na kierownicy) ? No i jeszcze pomimo wymiany wahaczy, drążków, stabilizatorów słyszę takie głuche stuki (one mają dość dużą częstotliwość,jakby coś wpadało w wibracje i teraz się zastanawiam czy to ma coś wspólnego z tą niespokojną kierownicą, czy jest jakaś inna przyczyna (np. amortyzatory).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Masz EDC w aucie?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prima
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    157
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa
    Jak pewnie wiesz E38 ma trochę inaczej zbudowany układ kierowniczy niż w innych autach. Nie ma tu klasycznej maglownicy tylko przekładnia + wajchy + drążek środkowy i końcówki. Luz może być tylko na sworzniach, dopuki nie wyjmiesz to się nie dowiesz czy mają luz, ew tuleja (7) ew zwalony wieloklin. Nie ma dużo do szukania... A no i jeszcze kiedyś widziałem w e31 taki przypadek jak trochę dłubałem w warsztacie z Bmw że typ się chwialil że testował i 280 poleci.. my go na podnośnik a śruby od tych ramion obydwie luźne...można było palcami odkręcać.

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [audio/video] 2 suby, a basu prawie nie czuć:/
    Przez e4r5t w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 20:39
  2. [mechanika] Dławi się i czuć zapach benzyny
    Przez Marcin-e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 18:37
  3. [opony] Nie wiem jakie powinienem mieć cisnienie w oponach
    Przez Supermen w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 19:58

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •