Witam,

Podjalem decyzje ze na załozenie instalacji gazowej wybiore sie troche ponad 500 km od domu do Bolesławca do kolegi Adriana vel czoobek.
Ponizej fotorelacja.
A ja bede na bieżąco uzupełniał informacje o spalaniu, problemach, osiągach etc zebyscie mieli 100% wgląd do efektów pracy.

Zaczynamy!

Przyjechaly nowe części z Wrocławia




Butla w koło 88 litrów. Osobiście odradzam. Za dużo babrania się dla 8 litrów.. trzeba sporo w trasie, rozwiązanie super, bo zawsze można przejechac kilkadziesiąt km wiecej. Dla mnie to ważne.


Dobry pomysł tylko dla niepalących przełącznik gazu schowany w popiołce


Trzeba było troche rozklepac blache. Osobiście mnie bolało i odradzam obecność przy operacji młotkowania


Ale i chłopaki potem uzyli magicznego siuwaxu chroniącego prze jakimikolwiek niepożądanymi działaniami atmosferycznymi


Auto jeszcze przed operacją..


założone nowe świece


Parownik już na miejscu


Komuter jest schowany elegancko z innymi sterownikami


Wtryskiwacze elegancko schowane z innymi wtryskiwaczami;)


Wlew paliwa mały obok wlewu paliwa


Przewody założone i zabezpieczone siuwaxem


Mocowanie butli


Już prawie wszytsko na swoim miejscu


filierki zamontowane


Pochowana Elektronika



Póki co tyle z relacji foto. Dorzuce zdjęcia wygladu komory silnika, oraz schowanego przełącznika w popielniczce.

Wybaczcie niekompletną fotorelacje, ale po nieprzespanych ponad 36 godzinach, przejechanych 500 km i kolejnych 500 drogi do domu, przy wysiadaniu z samochodu dzis rano nie miałem zbyt wiele siły by pstrykac zdjęcia

Co do parametrów:

Na ok. 80 litrach przejechałem 473km z czego ok. 50 km była kalibracja czyt. Jazda spokojna, denko, kickdown, redukcja, zwalnianie, denko do odcięcia, denko do odcięcia, redukcja etc…
Z Bolesławca do Wrocławia 120-160 ale ostro. Czasem z kickdown czasem nie./przysieszanie/ Było tez troche Wrocławia i świateł.
Jakby policzyc spaliłem 17l /100km, co wydaje mi się niezłym, aczkolwiek nie fantastycznym wynikiem, ale mysle, ze w trasie z tempomatem powinien zejsc do 13l . Komputer mi mocno przekłamuje, bo pokazał srednie spalanie na poziomie ok. 12.5l.
Auto zbiera się do odcięcia i tak naprawde róznica jest minimalnie zauwazalna, choc może i byłbym skłonny rzec ze wcale, ale to pokazą testy jazdy po miescie, po kilku tygodniach i jakies trasie. Będę was informował.

Jeszcze kilka słów o chłopakach
Warsztat w którym miałem zakładana instalacje jest juz na terenie Niemiec kilka km od granicy.
Chłopaki się sprężali, choc trwało to 10 godzin, ale rzeczywiście sporo czasu zajął montaż tej nieszczęsnej butli.
Myślę, ze można powiedzieć, ze nie robią jak Polacy, bo chociażby wydajace się być szczegółem zabezpieczenie elementów narażonych na korozje, czy mały wlew, czy tez głupie schowanie komputera z innymi komputerami jest duzym zaskoczeniem.
Fajni ludzie, którzy zakładają instalacje Niemcom, Belgom i Holendrom o czyms to świadczy.
przełączenie gazu na benzyne i na odwrót jest niezauważalne.

Czoobek dzieki za dobra kawe, i montaż,
Sebek fajnie ze wpadłes szkoda ze nie było czasu na sztuczki magiczne z komputerem w mojej e38, ale mam nadzieje, ze da się nadrobic.

Zaczał mi nierówno pracowac silnik na benzynie,a le jestem przekonany ze to kwestiua regulacji. Sebek, wyeliminowales to u Adriana pod warszatem

1 tankowanie dzis:
69.1l - niby powinno wejsc wiecej, ale tak odbiło..
Zobaczymy jaki wynik bedzie po jezdzie w scisłym centrum /pracuje na Świetokrzyskiej, wiec z korkami za pan brat/

Co do fotek, nie wklejamy do listwy IMG adresu z listwy przegladarki bayimg, tylko idziemy na fotke, prawa mysza i idziemy naKOPIUJ ADRES OBRAZKA a w IMG robimy prawa mysza i WKLEJ a koncowka adresu musi sie konczyc xxxx.jpg