Witam wszystkich użytkowników , z racji tego że jestem tutaj świerzak i ogólnie to moja pierwsza Bawarka jest kilak spraw których nie wiem , i nie mogę odnaleźć na forum jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej mojego modelu .

1. zauważyłem że serwis wymiany oleju jest ustawiony na tzw ''long live '' czyli wymiana co 30 tys kilometrów , według mnie to stanowczo za dużo więc co ile powinienem to ustawić żeby niczego nie zepsuć ( w Mercu wymieniałem co 15 tys ale to był diesel i olej półsyntetyk )

2 . Mój nowy nabytek latał na syntetyku Castrola , auto ma obecnie koło 200 tys , więc może by też już czas przejść na półsyntetyk ?

3 . Na forum jest wiele rozbieżnych opinii na temat wymiany oleju w skrzyni , i nie wiem co mam z tym tematem zrobić , aktualnie wszystko jest super , ale chce go wymienić , lecz po tym co wyczytałem na forum to już zaczynam się modlić o to żeby nie popsuć sobie skrzyni . W meśku co 80 tys zalewałem nowym ( łącznie z płukaniem przechodziło 10 litrów oleju ) . Więc wymieniać czy nie ? jak jest z wytrzymałością tych skrzyń ?

4 . Wisienką na torcie jest to czy znają panowie kogoś godnego zaufanie ( mechanika , elektronika od Bmw ) godnego zaufania i polecenia w Łodzi lub okolicach ? dużo dobrego słyszałem na temat warsztatu przy ulicy krzemienieckiego , może ktoś zna ?

5. Wczoraj po wyjeździe z garażu zobaczyłem na podłodze nmałą plamkę oleju ( kilka kropek ) nie zciągałem jeszcze osłon ale już sie boje i zastanawiam co to może być .

6 . Z racji tego że mam butle w kole , chce kupić sobie koło dojazdowe , niestety nigdzie nie mogę znaleźć , wie ktoś gdzie mogę kupić taki rarytas?

7 . ringi w przednich lampach świecą na żółty kolor , chciałem zrobić z nimi coś żeby wyglądały jak w nowych modelach , czyli zimne białe światło . Czy da sie coś z tym zrobić ?


Będe wdzięczny za wszelkie podpowiedzi , naj bardzie zależy mi jednak na podpowiedzi dotyczącej warsztatów , mechaników . Numery telefonów lub adresy milw widziane .