Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: STAG 300-8 - kontrolka gazu się nie świeci, auto jeździ na PB

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Post STAG 300-8 - kontrolka gazu się nie świeci, auto jeździ na PB

    Od kilku tygodni mam problem który co jakiś czas się pojawia - kontrolka gazu gaśnie kompletnie a auto zaczyna chodzić na PB. Sprawdzałem jedyny chyba bezpiecznik 25A i ma przejście, jest też prąd na bezpieczniku. Co jeszcze mogę sprawdzić? To prawdopodobnie pierdoła więc nie chce mi się z tym iść do gazownika - jakieś sugestie? Obstawiam jakiś zły styk albo przetarty kabel ale nie wiem w ogóle jak się do tego zabrać bo o instalacjach i ich okablowaniu nie wiem kompletnie nic.

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Skoro się nie znasz to nawet gdyby Ci wytłumaczyć to jak chcesz to naprawić? To na pewno jest pierdoła (czyli zaśniedziały styk lub coś podobnego), więc podjedź do jakiegoś warsztatu i zrobią Ci to od ręki, ale też nie zapłacisz za to jak za zboże.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Okablowanie w swapach ogarniałem więc myślę że z tym większego problemu też bym nie miał gdyby był dostęp do odpowiednich informacji. Problem z podjechaniem do gazownika jest też taki, że jeszcze nie udało mi się mieć tej usterki w odpowiednim momencie. Dziś po przejechaniu ok 200km na benzynie nagle gaz zaczął chodzić. Co to da że podjadę z tym do gazownika jak mi powie że przecież wszystko działa.

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,232
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Da to, że on wie gdzie taka usterka może wystąpić i gdzie należy jej szukać, a Ty nie masz o tym zielonego pojęcia ;)

    U mnie też niby nie było wiadomo, a gazownik wyciął gniazdo bezpiecznika, założył nowe i mam spokój. Daj ludziom zarobić te parę groszy :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Ok, dam znać jaki wynik :)

    Żeby nie było, to nie kwestia oszczędności tylko poniekąd czasu i tego że sam bardzo lubię grzebać. No i tego że ta usterka się pojawia i znika.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hej,
    Może być cewka na reduktorze lub przy butli, najlepiej podłączyć pod kompa. A może czujnik PS-01, trzeba kompa podpiąć i zobaczyć czy są błędy. Troszkę ogarniam Staga300, bo mam taką instalację.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    U mnie było identycznie. Okazało się, że cewka przy reduktorze czasem dawała radę otworzyć zawór, a czasem nie. Elektrycznie wydawała się sprawna, ale widać miała przebicie między zwojami, bo po jej wymianie problem ustąpił.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    Mam podobny problem, tyle że z instalacją LECHO. (Nie piszcie zaraz "tak to jest jak się badziewną instalacją zakłada trzeba było kupić staga czy prinsa bla bla bla"), bo jak do tej pory auto jeździ na tej instalacji 5 lat, z czego ja używam go prawie 4, zrobiłem 80.000 km i nie miałem jakichkolwiek problemów. Zapewne jest to pierdoła. Guzik od gazu kompletnie nie reaguje, lampka się nie świeci. Prąd na bezpiecznikach jest, masa jest. Najbliższy gaziarz daleko, a ogarnięty gaziarz zapewne bardzo daleko :) Jakieś pomysły? Aha, pacjent 728i.
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar kalmar
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    5
    BMW
    X5
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Mam podobny problem, tyle że z instalacją LECHO. (Nie piszcie zaraz "tak to jest jak się badziewną instalacją zakłada trzeba było kupić staga czy prinsa bla bla bla"), bo jak do tej pory auto jeździ na tej instalacji 5 lat, z czego ja używam go prawie 4, zrobiłem 80.000 km i nie miałem jakichkolwiek problemów. Zapewne jest to pierdoła. Guzik od gazu kompletnie nie reaguje, lampka się nie świeci. Prąd na bezpiecznikach jest, masa jest. Najbliższy gaziarz daleko, a ogarnięty gaziarz zapewne bardzo daleko :) Jakieś pomysły? Aha, pacjent 728i.
    W tej instalacji ( i wielu innych) są dwa przewody zasilające. jeden po akumulatorze, drugi "po kluczyku". Oba napięcia są potrzebne. Oczywiście sprawdź dokładnie masę i czy nie jest zaśniedziała.

Podobne wątki

  1. Nie świeci kontrolka od akumulatora
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 22:39
  2. [Stag] STAG 300 PLUS do M62b44tu????
    Przez mpower007 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-06-2011, 23:02
  3. Stag 300 dioda świeci cały czas, pomocy.
    Przez ups00 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 10:48
  4. STAG 300
    Przez ariusz w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2009, 11:49
  5. stag 300 nie wykrywa czasu wtrysków benzyny
    Przez center w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 18:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •